atilla ilhanı cogumuz belkıde ben sana mecburum dızelerı ıle bılırız ama atilla ilhan bılgılı,ulkesını seven,olaylara cok çarpıcı yorumlar getıren bir yazar ve aydınımızdı....

Kısaca Hayatı:

15 Haziran 1925'te doğdu. İzmir'de Karşıyaka Ortaokulu'nu bitirdi. Atatürk Lisesi'nde TCK'nın 141. maddesine aykırı davrandığı gerekçesiyle tutuklandı. Danıştay kararıyla öğrenimini sürdürme hakkı kazandı. İstanbul Hukuk Fakültesi'ne girdi; öğrenimin yarıda bırakarak aralıklarla altı yıl Paris'te yaşadı. Demokrat İzmir gazetesi'nin genel yayın müdürlüğünü üstlendi ve başyazılarını yazdı. Çeşitli gazetelerde eleştiri ve köşe yazıları yazdı. Sanat Olay ve Cönk dergilerini yönetti. Şiirde Garip akımına ve İkinci Yenicilere karşı çıktı ve Mavi dergisinde yayımladığı yazılarla Maviciler olarak bilinen akımı başlattı.

ve herzaman türkiyedeki dip dalgasından bahsederdi,pekı nedir bu dip dalgası?

'Dip Dalgaları' yüzeysel, varlıkları ve boyutları çok uzaktan görülebilen dalgalardan değildir. Onların kalıcı ve görkemli etkilerini kıyıya vurduklarında görürüz.

İşbirlikçilerin oluşturduğu ihanet yuvalarının, bir ahtapot gibi medyayı, üniversitelerimizi ve Cumhuriyetimizin tüm kurumlarını kollarına aldığını gören gerçek Türk aydınları, milletimizi bilinçlendirerek gerçek bir 'Dip Dalgası' yaratmayı başardılar. Çok yakın nir gelecekte, işbirlikçilerin korkulu rüyası olan bu 'Dip Dalgası' kıyıya vuracak ve Türkiye Cumhuriyeti, Atatürk'ün sağlığında olduğu gibi devrimci, milliyetçi ve antiemperyalist yoluna kaldığı yerden devam edecektir.

Attila İlhan'ın söyledikleri;
-Türkiye''nin bir hain kontenjanı var, bu nüfusun yüzde 10''udur"
-Türk aydını dediğimiz kişi, Batı''nın manevi ajanıdır''
-Eğitim, savunma ve ekonomi milli olmalıdır, olmazsa Sevr gelir''
-Batı diye bir şey yoktur. Bu hayali bir kavramdır. Almanya Almanya''dır, Fransa Fransa''dır. Birleşik, bütünleşmiş Batı diye bir şey yoktur''
-''Türkiye''de basın Türk değildir''


Ülkeye sövenler'in aydın, ülke parçalanmalı düşüncesini "ifade özgürlüğü" olarak gören zihniyet'in, medya ve TÜSİAD öncülüğünde halkın beynini yıkama operasyonu devam etsede inanıyorumki Attila İlhan gibi düşünen ve "dip dalgası"na kapılan bizler her zaman bu ülkede çoğunluğuz.

Attila İlhan bu "düşüncelerinden" dolayı TRT2'de yıllarca yayınlanan "Attila İlhan ile Zaman İçinde Bir Yolculuk" adlı programına son verilmişti.

Ülkeyi Türk-Kürt, Laik-Antilaik ayırımına götüren zihniyet şimdi 301. maddeyi değiştirerek Türk'e ve Türkiye ye küfür ve hakareti Hran Dink'in öldürüşünü bahane ederek değiştirmeye çalışıyor.Bazıları topla,tüfekle parçalayamadıkları bu ülkeyi içeriden yıkmayı deniyor.

DİP DALGA; ne sağ ne sol, önce tam bağımsızlık !

bu konudakı yorumlarınızı düşüncelerinizi beklıyorum arkadaşlar...