Türk Erke şirketi, sınırsız enerji üreten bir cihaz gerçekten geliştirdiyse dünya düzeni değişecek

Ancak Erke bunu iddia eden ne ilk, ne de son şirket! 13’üncü yüzyıldan beri aynı iddiayı ortaya atan yüzlercesi çıktı. Son olarak İrlanda’da bir enstitü Ocak’ta aynı tür cihazı deneyeceğini açıkladı. Türkiye’de ise Erke’nin ardından onlarca girişimci icadı önce kendisinin bulduğunu öne sürdü


Türkiye 1 haftadır bedava ve sınırsız enerji üreten cihazı “icat eden” Erke’yi konuşuyor. Emekli Tümgeneral Çetin Uğural’ın danışmanlığını yaptığı Erke Araştırmaları ve Mühendislik AŞ bu cihazla herhangi bir yakıta ihtiyaç duymadan sınırsız ve kesintisiz enerji üretebildiklerini söylüyor. Eğer bu Türk cihazı gerçekten çalışırsa dünyada savaşların ve fakirliğin ortadan kalktığı bir dönem başlayabilir. Dahası temiz enerji üreten bu cihaz, küresel ısınmanın da önüne geçebilir. Günlük yaşamda ise faydaları saymakla bitmez. Elektriğe para verme, fatura ödeme derdinden bizi kurtarabilir. Otomobilimizi ise hiç yakıt koymadan kullanabiliriz.

Böyle bir aleti icat etmek insanoğlunun yüzyıllardır hayalini süslüyor. Sekizinci yüzyıldan beri bilim adamları sınırsız enerjinin peşinde. 13’üncü yüzyıldan itibaren bu alanda ciddi çalışmalar yapıldı ama yüzlerce projenin hiçbiri başarıya ulaşmadı. Çünkü bu makineyi icat etmek, fiziğin en önemli yapıtaşlarından olan termodinamiğin iki kanununu yıkmak anlamına geliyor.

Son olarak Ağustos’ta İrlanda merkezli Steorn Teknoloji Enstitüsü mıknatıslar tarafından oluşturulan manyetik alanların birbiriyle etkileşimi sayesinde sınırsız ve temiz enerji ürettiklerini açıkladı. Steorn, The Economist dergisine, tıpkı Erke’nin yaptığı gibi, tam sayfa ilanlar verdi ve bilim adamlarını cihazı test etmeye çağırdı. Testlerin Ocak ayından önce başlaması beklenmiyor. Yani Steorn’un ürettiği cihaz da Erke’nin ki gibi gizemini koruyor.


ABD Başkanı’ndan koruma alan bile var


Son 800 yılda bedava ve sınırsız enerji üretmek için yapılan en ilginç girişimlerden bazıları şöyle:

13’üncü yüzyılda Villand de Honnecourt sürekli hareket ederek enerji üretecek bir makine geliştirdi. Leonardo da Vinci’nin de bu konuda çizimleri bulunuyor.

1518 yılında Mimara kendi kendine rüzgar üreten bir yel değirmeni icat etti. 1610 yılında onu simyacı ve sihirbaz Cornelis Drebbel takip etti. İkisinin de iddiası sonuçsuz kaldı.

1790 yılında Doktor Conradus Schiviers kendi kendine dönen bir tekerlek yaratmayı denedi.

1872’de başka bir mucit tam 5 milyon kişiyi icadına yatırım yapmaya ikna etti. Cihazda gizli hava tüpleri bulundu.

1917 yılında T.K. Giragossian adında bir kişi sınırsız enerji üreten makinesi nedeniyle tehdit aldığını söyledi. ABD Başkanı Woodrow Wilson, Giogossian’ı korumak için bir kanun tasarısı bile çıkardı. Ancak cihazın önceden şarj edildiği ortaya çıktı.

1928 yılında Lester Hendershot icadı için bir ordu komutanının desteğini almayı başardı. Ancak motorda gizli bir güç kaynağı olduğu ortaya çıktı.

Dennis Lee adındaki kişi 1988 yılından beri “bir iki ay içinde” bedava elektrik üreten makinasını göstereceğini söylüyor. Din propagandası yapan Lee, benzer icatlar yapan kişilere sürekli ortaklık teklif ediyor.

Las Vegas’ta bir mucit sınırsız enerji cihazı için 64 ülkeden teklif aldığını açıkladı. Ancak bilim adamı pek tekin bulunmadı. Zira 1990’lı yıllarda otomobil hırsızlığından hapse girmiş.

Avustralyalı Lutec firması, mıktanıs yani manyetik enerji kullanarak 50 watt’lık elektrik girişiyle 220 watt çıkış yapmayı sağladı. Yani başka hiçbir güç harcanmadan enerji miktarı yüzde 440 arttı. Bu şu anlama geliyor: Manyetik jeneratöre bir kez küçük bir elektrik akımı verildiğinde cihaz çalışıyor ve bundan sonra kendi üretttiği enerjiyle başka hiçbir kaynayağa ihtiyaç duymuyor. Ancak bu sadece bir evin elektrik ihtiyacını karşılayabiliyor. Bir mahalle, kent veya ülkenin bir bölümünün enerji ihtiyacını karşılayabilecek güçte değil.TARİHTEKİ FİYASKOLAR

“Pili içinde yanlışlıkla unutmuşum”

T.H. Moray adındaki kişi 1920’lerde icat ettiği cihazda gizli bir güç kaynağı olduğu ortaya çıkınca bunu orada “yanlışlıkla unuttuğunu” söyledi.

1966 yılında bir mucit alternatif motoruyla otomobilini test ederken yanlışlıkla kaldırımda yürüyen adamı öldürdü. Sonra da bunun komplo olduğunu söyledi.

Arnold Burke adındaki kişinin 800 bin dolar toplayarak yaptığı “Jeremiah 33:3” adındaki cihazın gizli bir elektrik kaynağıyla çalıştığı ortaya çıktı. Müritleri 250 bin dolar toplayıp adamı hapisten çıkardı.

Bruce De Palma girdinin 4 katı elektrik üreten bir cihaz icat ettiğini açıkladı. Elektrik mühendisi daha sonra hesap hatası yaptığını açıkladı.


“Erke’den önce biz yaptık” diyen Türkler

Elektrik Teknisyeni Hüseyin Kılıç

“Bu konuda 3 bin sayfalık araştırmam var. ’Ne kadar elektrik verirsen o kadar alırsın’ bilgisini yalanlayan bir icat yaptım.”

Emekli Memur Haşim Yiğit

“Cihazı 1998 yılında ürettim. 40-40-60 boyutlarında bir kutu. Yıllırdır pikniklerde ve evde kullanıyorum. Sponsor bulamadım.”

Tüccar Yücel Karakaya

“Ürün 1 senedir elimde. Erke’nin danışması Çetin Uğural’a bunu 50 milyon dolara sattım. Ufak bir güç verince çalışıyor, sonra kendi kendine devam ediyor.”

Fırıncı Fahri Akan

“Piyasadaki malzemeleri kullanarak kesintisiz elektrik üreten bir cihaz geliştirdim. Gelip test edebilirler. Şu anda Denizli’de bir yerel televizyon kanalı ve tekstil şirketi kullanıyor.”

Akya İnşaat Yapı Sanayii

“Biz ürünü çoktan icat ettik. Seri üretime geçmek için yurt dışından parça bekliyoruz.”Petrol şirketleri mi engelliyor?

İnternette bedava ve sınırsız enerjiyle ilgili birçok site var. Bunlardan www.fuellesspower.com cihazın çok kolay üretildiğini söylüyor. Ancak petrol ve elektrik şirketleri izin vermediği için makinayı eve yollayamadıklarını, dileyenlere 70 dolar karşılığında nasıl kurulacağını gösteren reçeteyi satacaklarını belirtiyor. Sınırsız enerji üreten makinaların mucitlerinin ise OPEC tarafından öldürtüldüğü ya da engellendiği iddia ediliyor.


::dipnot::

2010’da enerji tüketimi yüzde 50 artacak. Kaynaklar ise sabit...

Yalnızca ABD’de enerji için yılda 440 milyar dolar harcanıyor.

Dünyada 2 milyar kişi elektriksiz yaşıyor.

Dünya nüfusunun yüzde 5’ine sahip olan ABD, enerji kaynaklarının yüzde 26’sını kullanıyor.


sizce erke bu aleti gercekten yaptımı?