Şu an neredeyse bütün kıyılarda rüzgar santralleri var olmayan yerlerde ihale aşamasında, kaçak elektrik kullanımı 10 yıl önceye göre büyük oranda azaldı. Herkes oturduğu semtte bile kaçak elektrikten tutuklananları görebilir. Türkiye de elektrik üretiminde şu an
1. doğalgaz
2.linyit
3.hidroelektrik santral
kullanılıyor. Büyük açık doğalgaz da yani. Doğalgaz sadece ısınma amaçlı kullanılmıyor. Her yıl rusyaya 40 milyar dolar doğalgaz için ödeniyor. Azerbaycan ve iranı katmıyorum bile. Neden azerbaycan ve irana gerek var çünkü rusyadan gelen doğalgazı bütün ülkeye yayacak altyapı henüz mevcut değil. Oysa Türkiye ye yapılacak iki nükleer ülkenin enerji ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak ve dışa bağımlılığı bitirecektir. Ayrıca nükleer güç caydırıcı güçtür. Herkes te olup bizde olmamasını istemek vatan hainliğidir, ülkenin savunmasız bırakılmasını istemektir.

1 kilogram uranyumun ürettiği enerjiyi üretebilmek için, 14 bin metreküp doğalgaz, 70 bin kilometrekare güneş paneli ve 4 bin kadar rüzgar türbini kurulması gerekir.

Uranyum, diğer enerji kaynaklarına göre çok düşük miktarda atık çıkartır ve bu atıkların taşınmasında bugüne dek bir sorun yaşanmamıştır.Nükleer atıkların etkisi, iddia edildiği gibi 10 bin yıl boyunca sürmüyor; 300 yıldan az sürede yok oluyor.

Yapılacak nükleer santraller deprem riski en az olan bölgelere yani sinop ve mersine kurulacaktır. Ayrıca 9.5 şiddetindeki depreme dayanıklı, hem aktif hem de pasif güvenlik sistemine sahip, 2 katlı beton koruması olacak. Zaten Allah muhafaza 9.5 şiddetinde deprem olursa nükleer santralin patlamasına gerek kalmaz her yer dümdüz olur. Ve bu santrallerin ömrü 60 yıl olacak. Atıklarda rusyaya satılacak .
Ama işte vatan haini sözde çevreciler, bergamada altın aranmasına, hes kurulmasına, nükleer santral kurulmasına, 3. köGoogle Page Rankingüye, hızlı trene, marmaraya, kanal istanbul a karşı çıkarlar. KöGoogle Page Rankingü kurulunca üstünden geçer, diğer hizmetler yapılınca da bir güzel faydalanırlar. Kansızlık böyle olsa gerek..