1 - CHP ye süpriz ziyaretciler. Erzurumlu Kadınlar CHP ye geldi


2 - CHP ye süpriz ziyaretciler. Erzurumlu Kadınlar CHP ye geldi


3 - CHP ye süpriz ziyaretciler. Erzurumlu Kadınlar CHP ye geldi


ERZURUM’un Tortum ilçesi Bağbaşı Beldesi’nde Hidro Elektrik Santrali’nin (HES) yapımına karşı çıkan köylüler CHP Çankaya İlçe Başkanlığı’nın davetlisi olarak bugün Ankara’ya geldi. Köylüler, Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra CHP’nin TBMM’deki grup toplantısına katıldı. Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinleyen köylüler akşam saatlerinde Kılıçdaroğlu ile tekrar görüşerek sorunlarını anlatacaklar.


Erzurum’un Tortum ilçesinde yapılmak istenen ve köylülerin büyük direnişine sahne olan Hidro Elektrik Santrali çalışmalarına başlanırken köylülerin direnişi devam ediyor. HES yapımına karşı çıkan köylüler CHP Çankaya İlçe Başkanlığı’nın davetlisi olarak bugün Ankara’ya geldi. Köylüler, Anıtkabir’i ziyaret ettikten sonra CHP’nin TBMM’deki grup toplantısına katıldı.

Bağbaşından gelen grubun bütün siyasi görüş farklılıklarını aşarak ve bedel ödemeyi göze alarak bir mücadele yürüttüklerini belirten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "86 yaşındaki Nafiye anayı karakola götüreceksiniz, sabaha kadar tutacaksınız, darbedeceksiniz, yerlerde sürükleyeceksiniz. Bunun adına ileri demokrasi denecek. Bu milletin vicdanına teslim ediyorum ben bunu. 86 yaşındaki bir kadını nasıl karakola götürürsünüz, nasıl darp edersiniz, nasıl sabaha kadar tutarsınız"dedi.
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını dinleyen köylülerin akşam saatlerinde de Kılıçdaroğlu ile tekrar görüşecekleri belirtildi

VATAN