Teröristlerce şehit edilen polis memurunun ailesine tazminat ve maaş ödenmiyor
Şırnak'ın İdil İlçesi'nde geçen yıl devriye görevi sırasında teröristlerce açılan ateş sonucu şehit düşen polis memuru Mehmet Yardımcı'nın ailesine, teröristlerin kimlikleri belirlenemediği gerekçesiyle nakdi tazminat ve maaş ödenmedi. Şehidin gözüyaşlı ailesi, Çanakkale Şehitlerini Anma töreninde kaymakam ve milletvekillerinden yardım istedi.

Şırnak'ın İdil ilçesinde 11 Temmuz 2006 tarihinde devriye görevi yaparken teröristlerin uzun namlulu silahlarla açtığı ateş sonucu meslektaşı Sait Bal (31) ile birlikte şehit düşen polis memuru Mehmet Yardımcı'nın (31) İskenderun'da yaşayan ailesi, şehitlikte düzenlenen Çanakkale Şehitlerini Anma törenine katıldı.

Şehidin yakınları, kendilerine sabır ve baş sağlığı dileyen kaymakam Cengiz Horozoğlu CHP Hatay Milletvekili Aziz Yazar ve AK Parti Hatay Milletvekili Mehmet Soydan'a, şehit polis memuru Mehmet Yardımcı'nın nakdi tazminatı ve maaşını alabilmek için yaptıkları başvuruların sonuçsuz kaldığını belirterek yardım istedi.

ABLANIN TEPKİSİ

Annesi Zeliha ile birlikte gözyaşı döken abla Sevgi Yardımcı, "Emekli Sandığı, nakdi tazminat ve maaş bağlanabilmesi için kardeşimin katillerinin yani teröristlerin yakalanmasını ya da kimliklerinin tespit edilmesini şart koşuyor. Binlerce şehit askerimiz polisimizin hangisinin katili terörist yakalanmış ya da kimliği tespit edilmiş. Bu nasıl iştir anlayamadık. Şehit ailesiyiz ama şehidimizin kırkı çıktıktan sonra kimse bizi arayıp sormuyor derdimizle ilgilenmiyor" diyerek tepkisini dile getirdi.

YARDIM SÖZÜ

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından şehitlik belgesi verilen ve cenazesi resmi törenle toprağa verilen Mehmet Yardımcı'nın annesi Zeliha Yardımcı da, Kaymakam Cengiz Horozoğlu'na sarılarak gözyaşları içinde yardım istedi. Horozoğlu, şehit annesine sarılarak, "Biz her zaman yanınızdayız. Emekli Sandığına bir yazı yazarak bu sorunun çözülmesine çalışacağız, merak etmeyin" dedi.

CHP Milletvekili Aziz Yazar ve AK Parti Milletvekili Mehmet Soydan'da şehit yakınlarına yardım sözü verdi.

İHA