Çeyrek asırdan fazla ABD`de yaşayıp sıcak koltuklarında Ermenilerin yaptıklarını "bön bön" seyredenler, Diaspora`nın aldığı bunca yoldan sonra şimdi yumurta kapıya gelince yeni nesil Türklerin yaptığı girişimleri yeterli bulmayıp bir de utanmadan eleştiriyorlar!


Diaspora`nın verdiği tasarı bugün mü ortaya çıktı?

25 senedir siz neredeydiniz?

Son bir kaç yıl içinde yapılan mitingleri, Senatörlerle olan bire bir ilişkileri, E-mail, mektup, faks yağmurlarını beğenmiyorsunuz da; peki bunca yıl siz ne yaptınız?

Önümüzdeki günlerde Amerikan Kongresi`nde oylanması beklenen -sözde- Soykırım Tasarısı bazı fırsat odaklarını harekete geçirdi.

Son bir kaç yılda New York ve Washington DC ‘de

"Ermeni Yalanlarına Son!," Mitingleri, BM Milletler önündeki Protestolar, "Fransa’yı Telin Mitingi", "Kongre`deki Üyelere mektup E-Mail girişimleri", yavaş yavaş başlayan ama gün geçtikçe artan "Her Eyalette Türk Günü Yürüyüşleri" gibi 25 yıldır yapılmayan etkinlikleri gerçekleştiren 2. nesil ABD`li Türkler içeriden yapılan haksız, yıpratma amaçlı, engelleyici eleştirilere karşı artık tepki vermeye başladı.


Bugün içlerindeki sadece vatan sevgisi ile görev yapma arzusunda olan tüm derneklerin ve diğer STÖ `lerin çalışanları şimdi soruyor!Bu duruma dün mü gelindi?

25 Senedir Ermeni, Rum, Yunan lobileri harıl harıl çalışırken daha düne kadar görevde olan sizler ne yaptınız?

Biz daha şunun şurasında Mayıs ayına kadar yaptığımız 200 kişilik mitinglerde sizleri göremedik o gün nerede idiniz?

Washington’da, New York`da yapılan mitinglerde nerede idiniz?

Ekim ayında sadece 30 kişi ile yapılan "Fransa`yı Tel’in" gösterisinde neden gelmediniz?

Senatörlere yapılacak görüşme ve mektup amaçlı "toplu eylem hareketlerin" planlanması için düzenlenen toplantılara neden teşrif etmediniz?

Daha geçen seneden bugün bu noktaya gelineceğini söyleyen federasyonun dernekler için hazırladığı "Birlikte Hareket" amaçlı Seminerlerine katılmaya neden tenezül etmediniz.

Hiç bir dernekte aslen (!) görev yapmayan, hiçbir kuruluşda yetki ve sorumluluk sahibi (!) olmayan ancak küçük-büyük yapılan her etkinliği sürekli ve tek taraflı negatif olarak eleştiren ve beğenmeyen bu mihraklar sadece konuşarak Ermeni Diasporası`nın yapamadığını Türk Toplumu`na yapıyorlar.Risk almaktan korkan, görev ve sorumluluktan kaçan, zor günlerde destek vermek yerine köstek olmaya çalışan ve günlük durumdan prim yapmaya çalışan bu malum çevreler; şimdi de oylamaya sayılı günler kala; iyi kötü yapılan her girişimi engellemeye çalışıyorlar.Kimlere ve hangi amaca hizmet ettikleri malum(!) bu çevreler sadece ağızları ile konuşuyor ve eleştiriyor.

Düne kadar asıl kimlikleri ile ortaya çıkmaya cesaret edemeyen bu çevreler malum örgütlerin içimizde yarattığı kopukluklardan cesaret alarak şimdi “sahte kahramanlıklara” soyunuyorlar!


Büyük Türk Milleti`nin zor dönemlerden geçtiği her asırda varolan bu çevrelerin düşmanla işbirlik bile yaptıkları tarih sayfalarında bir utanç belgesi gibi dururken bütün bunlardan yürekleri cızlamadan bölücülüğe devam eden bu çevreler günü gelince bu toplumdan gerekli cevabı alacaklarını bilmeliler.