UĞUR SAYISI 5 OLANLAR

Uğur sayısı 5 olanlar bilgiye çok önem verir ve birçok konuda bilgilidirler. Çevrelerindeki insanları kolaylıkla etkileyebilirler. Akıcı konuşurlar ve yabancı dillere karşı kabiliyetleri vardır. İnsanlar onlardan kolaylıkla etkilenirler. Liderlik vasıfları oldukça fazladır. İlgiden çok hoşlandıkları için dikkat çekmeye bayılırlar.

Espri anlayışları oldukça gelişmiştir. Sempatik ve samimi tavırlarıyla dikkati çekerler. Çevrelerindeki insanlar onların içtenliğinden fazlasıyla etkilenir. Tüm bu kişilik özellikleri onlara farklı bir cazibe katar.

Gelenek ve göreneklerine bağlıdırlar. Güçlü duyguları vardır fakat bunları göstermek işlerine gelmez. Duyguları onlar için çok önemlidir ve kimseyle paylaşmak istemezler. Zaman zaman olaylar karşısında olumsuz duygulara kapılır ve karamsarlaşırlar. Böyle zamanlarda içine kapanık bir tutum içinde olurlar. Çevrelerindeki insanları kolayca kırabilirler. Kararsız oldukları da olur. Çaba sarf ettikleri her işi başarıyla sonuçlandırırlar. İdealleri onlar için çok önemlidir ve amaçları uğruna çok çalışırlar. Başarı konusunda tatminsizdirler. Hep daha iyiye ulaşmak için çaba sarf ederler.

Çıkarları onlar için ön plandadır. Mantıklı ve pratik yaklaşımları vardır. Dürüst olduklarının herkes tarafından bilinmesini ve takdir edilmesini isterler. Tasarlama yetenekleri fazlasıyla gelişmiştir. Her şeyi planlı ve programlı bir biçimde yapmaktan hoşlanırlar. Sorunlar karşısında pratik çözümler üretebilirler. Zaman zaman bazı detayları gözden kaçırdıkları için hata yapma olasılıkları vardır. Hiçbir işi yarıda bırakmazlar. Sonuca ulaşmak konusunda yeteneklidirler.

Güven onlar için çok önemlidir ve içten pazarlıklı insanlardan kesinlikle hoşlanmazlar. İnsanların gerçek niyetlerini kolaylıkla algılayabilirler. Samimi yaklaşımları toplum içinde aranan bir dost olmalarını sağlar.