yengec - Yengeç ile Diğer Burçların İlişkileri.....
Yengeç - Koç
İlişkinizde zorlanacağınız biriyle birliktesiniz. Koçlar, sizin aksinize, son derece serttir ve işlerine, harekete önem verirler. Size fazla ilgi göstermeyecek, eylem peşinde koşacaklardır. İlişkide aradığınız denge ve sükuneti sağlamanız zor. Sizin temkinliliğinizi bile hor görebilir. Ateşten yaratılmıştır ama size soğuk gelebilir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Koç'a tam olarak ayak uyduramayacak olsanız da, ilgi taleplerinizle onu sıkmaz ve zaman zaman da girdiği heyecanlarda peşine takılırsanız, belki onun da kendi çizginize yaklaşmasını sağlayarak bir orta yol bulma şansınız doğabilir. İlişkinizdeki heyecanı kaybetmemek için onu iyi tanımalı ve istediği hareketi sağlamalısınız.

Yengeç - Boğa
Boğa, temkinli yönünüzü paylaşır ve duygusal hassaslığınızdan olumsuz şekilde etkilenmenize neden olmayacak bir güven sağlar. Tüm duyularınıza hitap edeceği gibi, ilişkide aradığınız sadakate de sahiptir. Hem duygusal, hem maddi açıdan tatmin olabileceğiniz bir partneriniz var; onu kaybetmeyin.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Boğa'nın öfkesini harekete geçirecek her şeyden kaçınmalısınız. Kendinizi, onu öfkelendirmeden de ifade edebilirsiniz. Boğa'nın öfkesi kolay dinmediğinden, ilişkiniz, istemeyeceğiniz bir noktaya gelebilir.

Yengeç - İkizler
İkizler'in olumlu enerjisi sizi cezbedebilse de, mesafesi duygusallığınıza, hareketliliği de sükunetinize karşı gelebilir. Bağlılığa dirense de, istediğinde sizin değişkenliğinize kolayca ayak uyduracaktır. Siz ciddisiniz ama yine de şakalarına gülebilirsiniz. Farklılıklarınızı doğru tanımlarsanız, ilişkiyi yürütmeniz mümkün olacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Çekingenliğinizi atıp sizi maceraya sürüklemesine izin verirseniz, karşılığında ona duygusal derinlik katabilirsiniz. Özgürlüğünü kısıtlayıp onu sahiplenmeye kalkmayın. Rahat bırakılmaya ihtiyaç duyacaktır.

Yengeç - Yengeç
Aynı şefkate ve güvenlik duygusuna sahip olduğunuzdan, birbirinizi iyi anlayabilirsiniz. Diğer taraftan, aynı anda duygusal iniş sürecinde olursanız, birbirinizi teselli etmeniz güçleşecektir. Yine de konuşmaya ihtiyaç duymadan anlaşabilmeniz ve birbirinizin hislerine karşılık verebilmeniz, ilişkinizi ahenkli kılacaktır. Sizin için en uyumlu eş, bir Yengeç olabilir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Geçmişten gelen kişi ve kavramlara, karşınızdaki kişiyi kıracak ya da ihmal edecek kadar yakınlık duymamalısınız. Onun da sizin kadar hassas olduğunu bilmeli, hareket etmeden önce kendinizi onun yerine koymayı unutmamalısınız.

Yengeç - Aslan
Siz ilgi beklerken, Aslan da kendisini övmenizi bekliyor olabilir. Şefkat ve maddi birikim taleplerinizi tam olarak karşılayamayacak olsa da, gücü ve kudretli duruşu ile kendinizi son derece güvende ve rahat hissetmenizi sağlayacak, duygularınızdaki dalgalanmaları azaltacaktır. Uyumlu bir çift olmanız imkansız değildir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Büyük egosunun, sahip olduğu gücün kaynağı olduğunu bilerek bu özelliğinden dolayı onu eleştirmemelisiniz. Normalde harcadığı paranın yarısıyla da kendisini tatmin edebileceği konusunda onu ikna etmelisiniz. Siz derin düşünürsünüz; bunu, sorunları doğru tanımlayıp uygun şekilde halletmeye çalışmakta kullanın.

Yengeç - Başak
Başak, içindeki tutku ile ilgi beklentinizi karşılayacak, güvenlik arayışınızda yoldaşınız olacaktır. Aynen istediğiniz gibi size sadık kalacak, maddi konularda da sizin gibi hesaplı davranacaktır. Tartıştığınız zamanlarda bile kaba tavırlar takınmadığından, hassas yönünüz bundan etkilenmeyecektir. Genel olarak uyumlu bir ilişki yaşayabilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
İkiniz de endişelenmeye meyilli olduğunuzdan, Başak'ın işin içinden çıkamadığı durumlarda, gücünüzü toplayıp ortamı yatıştıracak bir rol üstlenmek zorunda kalabilirsiniz. Utangaç veya çekingen yönleri ortaya çıkarsa, bunun da Başak'ın bir başka yönü olduğu kabul etmeyi ve anlayış göstermeyi öğrenmelisiniz.

Yengeç - Terazi
Genel olarak uyumsuzlukların çıkacağı bir ilişki olabilecekse de, isterseniz yürütmeyi de başarabilirsiniz. Sizin ev ortamına ve huzura duyduğunuz isteğe karşılık olarak o, sık sık dışarıda olmak isteyebilir. İçedönüklüğünüze karşılık dışadönük bir tutum sergileyecektir. Sizin kadar geleceğini de düşünmez. Bir şeyi hazır olarak elde edebilecekse, sizin aksinize hazırlamakla vakit kaybetmez.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Onun vakit kaybı olarak algıladığı şeylerden bir parça uzak durmayı öğrenmelisiniz; kazandığını düşündüğü vakti size ayıracaktır. Kendini sürekli olarak evin dışına atmak istemesinin sizden uzaklaşmaya çalıştığı anlamına gelmediğini bilmeli, onun bu hayatına katılmalısınız.

Yengeç - Akrep
O da sizin gibi ev hayatı, özel hayat ve sükunet konularında hassas olduğundan rahat anlaşabilirsiniz. En tutkulu aşıklar olarak bilinen Akrepler, ilgi ve şefkat ihtiyacınızı da karşılayacaktır. Konuşmaya gerek kalmadan anlaşabilir, arada bir alevlenen sert yönünü kontrol edebilirsiniz. Onun gitmesine izin vermemelisiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Akrep'i sadece tatlı sözlerle yola getirebileceğinizi bilmelisiniz. Herhangi bir konuda üzerine giderseniz sizi sokacaktır. Hareketlerini doğru okumayı öğrenirseniz, içindeki sıcaklığın ve size taptığının farkına varabilirsiniz.

Yengeç - Yay
Tanıştığınızın günün pek de şanslı olduğu söylenemez. Rasyonelliği duygusallığınıza, eğlence isteği durgunluğunuza, kızdığındaki kabalığı hassaslığınıza karşı gelebilir. Yine de konuşmaya başladığında sizi büyüleyecektir. Yaylar belli bir ölçüde esnektirler; bu yüzden ilişkiniz illa başarısız olacak denemez.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Bakış açınızı, üzerinde tartışmanızı sağlayacak şekilde dile getirin. Mızmızlık yaptığınızı düşünürse sizi kıracaktır. Derinliğinizi açıkça gösterebilmeyi öğrendiğiniz zaman, gösterdiği ilgi de artacak, tamamen olmasa bile tatmin sağlayacaktır.

Yengeç - Oğlak
Oğlak, güvende hissetmek için çok çalışacaktır. Siz de güvenlik arayışında olduğunuzdan, onu anlayabilir, destek verebilirsiniz. Bu sayede size minnet duyacaktır. Güvenilirliği ve sadakati ile sizi kırmaktan uzak kalacaktır. Oğlak, gündüzleri işine, akşamları da size ayırarak duygusal tatmin sağlayacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Oğlaklar işkolikliğe eğilimlidirler; bu yüzden onları eleştirmemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Eğer bunu başarırsanız sizi el üstünde tutacak, ne kadar çok çalışırsa çalışsın kendinizi ihmal edilmiş hissetmenize izin vermeyecektir. Güvenlik arayışında destek vermekten kaçınmamalısınız.

Yengeç - Kova
Bu, belki de en uyumsuz birlikteliklerden biri olacaktır. Kovalar sizin aksinize mesafeli, çok hareketli, oldukça değişken, bazen ilgisiz ve rasyoneldir. Dünya üzerinde Cennet yaratmak için çalışsalar da, sizin hassaslığınız ve ilişkide talep ettiğiniz konuları engel olarak görmeye meyilli olabilirler çünkü sadece ailesine değil, tüm topluma yönelik hamleler yapar, vakitlerini toplum içinde geçirirler.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Sizin duygularınıza sahip olmadığı için, sadece hissettiklerinize hayranlık duyabilirler. Bu hayranlığı nasıl artırmanız gerektiğini öğrenmeniz gerekebilir. Duygusal ihtiyaçlara değil, ortak noktalara ve özgürlüğe odaklanan bir ilişki yürütmenin yollarını bulmalısınız.

Yengeç - Balık
Birbirinizin iç dünyası rahatlıkla görebileceğiniz, bu sayede de uyumlu olarak sürdürebileceğiniz bir ilişkiniz olacaktır. İhtiyaçlarınızı o kadar rahat karşılayabilir ve eksiklerinizi giderebilirsiniz ki, son derece ideal bir birliktelik yaşayabilirsiniz. İki hassas, romantik ve duygusal davranmaya eğilimli insan, mükemmel bir bütün oluşturabilir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Balıklar maddi konularda acemi olduğundan, sizin gerçekçiliğinizi öne çıkarmanız gerekmektedir. Onu zorlamamayı, istediğini yapmasına izin vermeyi öğrenmelisiniz. Zaten sizi kırmaktan özenle kaçınacaktır. Ne kadar stresten kaçsanız da, kişiliklerin benzer hassas yönlerinin çakışmasını engellemeyi öğrenmelisiniz.