Başak ile Diğer Burçların İlişkileri.....


basak - Başak ile Diğer Burçların İlişkileri.....
Başak - Koç
Bu, uyumlu bir eşleşme olmasa da, birbirinizin eksiklerini tamamlayabileceğiniz mutlu bir ilişki yaşamanız da imkansız değil. Onun canlı yapısı, sizin sakin yapınızı dengeleyebilir. Onu organize ve disipline edebilirsiniz. Para kazanma isteğiniz örtüşecektir. Detaylardan bulup çıkarttığınız güzellikler, onu memnun edebilir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
İstediği ilgiyi vermek konusunda yetersiz kalırsanız, gözünü dışarıya çevirebilir. Onun canlı, dışadönük ve yaptıkları için kendisine minnet duyulmasını bekleyen doğasını hoş görmelisiniz. Beğenilmek isteğini tatmin etmeli, liderliği de kendisine vermelisiniz.

Başak - Boğa
En ideal eşleşmelerden biridir. Birbirinizi anlıyorsunuz. Saygı, parasal kararlar ve bir olma kavramları hakkında benzer fikirleriniz olduğundan, beklentilerinizi karşılayacaksınız. İkiniz de temkinli olduğunuzdan, birbirinizi acele etmek zorunda bırakmayacaksınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Detay ve kural takıntılarınızı Boğa'yı sıkacak şekilde ön plana çıkartırsanız, patlatacağı öfkesini kolay kolay dindiremezsiniz. Sizi gerçekten sevdiği zaman kimseye gözünün ucuyla bile bakmayacaktır. Gereksiz evhamlar veya kıskançlıklarla onu kaçırmamalısınız.

Başak - İkizler
İkiniz de iletişim kurabilen, mücadele eden, mantıklı insanlarsınız. Ortak noktalarınız çok ama sayıları bir ilişkiye fazla gelebilir. İkizler pratik değildir, onun bu açığını kapatabilirsiniz. O da sizin ağır konuşmak, kuralcılık ve durgunluk gibi özelliklerinizi daha normal bir seviyeye getirebilir. İkiniz de rasyonel olduğunuzdan, duygusallıktan kaynaklanan problemler yaşamazsınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
İkizler burcunun herkesle sıkı fıkı olmasını hoşgörüyle karşılamayı öğrenmeniz gerekiyor çünkü yapmaya çalıştığı şey sadece insanları tanımaya çalışmaktan ibaret olacaktır. Aşkınıza biraz romantizm katmaya çalışmalısınız. Tartışırsanız olayları büyütmeyin ve İkizler gibi unutun gitsin.

Başak - Yengeç
Birbirinizi desteklemenizi sağlayacak bir uyumunuz var. Parasal konularda ve hemen harekete geçmeden enine boyuna düşünme yaklaşımında anlaşacaksınız. Onun sürekli değişen bir ruh hali vardır ama sizin sayenizde sakinleşebilir ve kendini güvende hissedebilir. Minnettar olacak, sizi mutlu etmeye çalışacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Yengeç'in ilk andan itibaren öne çıkan sahiplenme güdüsünün, size duyduğu bağlılıktan kaynaklandığını öğrenmeniz gerekiyor. Ruh halinin sürekli değişmesini kabul etmelisiniz; onu değiştirmeyi başaramayacağınız gibi, elinizden de kaçırabilirsiniz.

Başak - Aslan
Yürümesi için büyük fedakarlıklar yapılması gereken bir ilişki olmasına rağmen, ikinizin de bunları yapacak karakterde olduğunuz pek de söylenemez. Aslan'ın engelle karşılaştığında yaşadığı şaşkınlığı, pratikliğinizle sorun çözerek giderebilirsiniz. Ona biraz daha alçakgönüllü ve hesaplı olmayı da öğretebilirsiniz. Yine de diğer çatışmalarda alttan alması gereken kişi siz olacaksınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Buyurucu yapısını ve detayları görmediği için hatalarının farkına varamamasını, egosu yüzünden söylenenleri de kabul etmemesini hoş görmeniz gerekiyor. Sık sık gururunu okşamalısınız. Ona "haddini bildirmeye" kalkarsanız laflarınızın altında ezilecektir. Bu da ilişkiyi sürekli sallantıda tutacaktır.

Başak - Başak
Benzeri konularda genel olarak aynı yaklaşımlara sahip olacak ve birbirinizi anlayabileceksiniz. Detaylarda çıkacak fikir ayrılıkları yüzünden sorun yaşarsınız. Duygusallık eksikliği, kuru bir ilişki yaşamanıza sebep olabilirse de, bunun farkına varmayacaksınız. Kendinizi karşınızdakinin yerine koyarsanız, onun ne düşündüğünü ve hissettiğini net biçimde anlayabilir, ona göre hareket edebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
İdealistliğinizi, duygudan çok mantığa önem vermenizi ve eleştiriciliğinizi biraz dizginleyip ilişkinize anlayış ve romantizm katmayı öğrenmelisiniz. Birbirinizi iğnelemekle bir yere gidemezsiniz. Ayrıca ikiniz de içedönük olacağınızdan, dış dünyadan tamamen kopmamak için çalışmalısınız.

Başak - Terazi
Terazi'nin eğlence anlayışı ve sosyalliği, sizin yapınız dengeleyecektir. Romantizm eksikliğinden kuru bir ilişki yaşanız da, duygusallıktan ziyade mantıkla hareket ettiğinizden bu eksikliği hissetmezsiniz. O öncülük edecek, siz de uyum sağlamayı başaracak, şimdiye kadar yaşadığınızdan daha hareketli ve eğlenceli bir yaşama sahip olacaksınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
İlk zamanlarda birbirinize pek uygunmuş gibi görünmezseniz, ilişkiyi sürdürmekte ısrar etmeniz gerekiyor. Daha derin samimiyet kurup birbirinize açıldığınızda çok şey yaşayabileceğinizi ve içinizdeki pek çok şeyi paylaşabileceğinizi göreceksiniz.

Başak - Akrep
Siz derinlikten hoşlanırsınız, bu yüzden Akrep sizi büyüleyebilir. Kendisine yetebilen, güçlü bir kişi olmanız da onu cezbedecektir. İçinizde sürekli taşıdığınız endişe, Akrep'in güçlü korumacılığı içinde eriyip gidebilir. Birikimlerinizi konusunda sorun yaşamazsınız. Dışarı vurmaktan çekindiğiniz bütün duygularınızı çekip çıkartacak, geriliminizi yok edecektir. Huzur ve güvenliği size, ondan daha iyi kimse veremez.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Akrep'in başka dünyalara dalmasına izin vermeyi öğrenmeniz gerekiyor. Onun kıskançlığı da biraz sinirinizi bozabilir ama yoğun tutkusunun farkına vardığınızda bunu dert etmeyeceksiniz. Ona güven verirseniz, ihtiyaç duyduğunuz her şeyi bolca sağlayacaktır.

Başak - Yay
Özgürlüğünüz ve farklı yönlere gitme isteğiniz ağır basabilirse de, sabırlı olursanız bu ilişkiyi yürütebilirsiniz. Sonuçta ikiniz de uyum sağlayabilen kişilersiniz. Siz ona düşünerek hareket etmeyi, o da size hızlı olmayı öğretebilir. Onun patavatsızlığını engelleyebilirsiniz, o da sizi endişelerinizden kurtulmanın yollarını gösterebilir. Derinliğiniz sayesinde iyi anlaşabilirsiniz. İlişkiniz son derece hareketli olabilir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Yay'ı sert biçimde eleştirmemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Onu biraz serbest bırakırsanız, kendisinin yanında sizi de oldukça eğlendirecektir. Hesaplı olmanızdan dolayı sorun çıkarsa, alttan alın ve aynı özelliği Yay'a da kazandırmaya çalışın. Belki romantizme olan bakış açınızı da esnetmeniz gerekebilir.

Başak - Oğlak
O da sizin gibi erdeme ve çalışmaya düşkün olduğundan, genelde çok iyi anlaşabilirsiniz. Gelecekle ilgili beklentileriniz benzerdir; ortak bir hedef belirleyip birbirinize destek olmanız zor olmayacaktır. Oğlak düzenli ve güvenilirdir; detay takıntınızı da fazla alevlendirmeyecektir. İçinde fazla romantizm olmasa da, uzun ömürlü bir ilişki yaşayacaksınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Ufak tefek şeylere takılıp eleştirici yönünüzü her fırsatta ortaya koymamayı öğrenmeniz gerekiyor. Ona sevecenlik ve anlayışla yaklaşırsanız, o da sizin önemli bulduğunuz güven ve sadakati sonuna kadar verecektir. Eğer Oğlak arada sırada eğlenmeyi unutursa, bunu sizin hatırlamanız gerekebilir.

Başak - Kova
Savurgan olmamanız sayesinde para konusunda sorun yaşamazsınız. Bilgi edinmeyi seversiniz, bu sayede de iletişiminiz çok doyurucu olur. Ayrıca ikiniz de duygusal değilsinizdir, birbirinizi ilgi talepleriyle sıkmazsınız. Kendi kendinize yeter, diğerinden fazladan şeyler beklemezsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Sizin her şeyden yüksek tuttuğunuz kurallarınızı yıkmaya çalışmasıyla nasıl baş edeceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Sizin gibi detaycı olmadığı için onu sertçe eleştirmekten de kaçınmalısınız. İlişkiye biraz romantizm katılması, karşılıklı anlayışı da mümkün kılabilir.

Başak - Balık
Duygusal Balık için sığınılacak bir liman olabilirsiniz. Karşılıksız verdiği derin sevgi de sizin endişeli tarafınızı sakinleştirebilir. O, hayalleriyle sizin mantığınızı tamamlayabilir. Sizi detaylarla oluşmuş gerçeklikten kaçırıp biraz rahatlayacağınız hayal alemlerine götürebilir. Siz de ona pratikliği öğretebilir ve maddi kaynakların da ihtiyaç dahilinde olduğunu gösterebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Maddiyata önem vermemesine ve kurallardan sıkılmasına alışmanız gerekiyor. Size duyduğu ihtiyacı zayıflık olarak nitelendirmemeli, onu tatmin etmelisiniz. Karşılığında, istediğiniz ama bunu ifade etmeyi düşünmediğiniz her şeyi size verecektir. Birbirinize zıt olduğunuz unutmamalı, onu kaybetmek gibi kaybetmemenin de sizin hamlelerinizle mümkün olacağını bilmelisiniz.