terazi - Terazi ile Diğer Burçların İlişkileri.....
Terazi - Koç
Koç'a ölçülülüğü, ortaklığı ve analiz yapmayı öğretebilirsiniz. Bolca heyecan yaşayabilir ve çok eğlenebilirsiniz ama aşkı tadamayabilirsiniz. Aslında bu ilişkinin harketliliğinde, bunun farkına bile varamayabilirsiniz. Geniş çevreye sahip olmanız, onun en hoşlandığı özelliklerinizden biri olacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Zaman zaman aksileşebilir; bunu şakaya vurup geçiştirmeyi öğrenmelisiniz. İlişkinizi canlı tutmalısınız ki sizin yaratamadığınız heyecanı dışarıda aramaya başlamasın. Onu ara sıra peşinizden koşturmak, çok sevdiği bir iş olduğu için ilişkiyi sürekli yenilemenize yarayabilir.

Terazi - Boğa
Zarafet anlayışınızın örtüşüyor olması, kendi şıklığınıza ve güzelliğinize özen göstereceğinizden birbirinizi sürekli olarak beğenmenizi de mümkün kılacaktır. Sanatsal zevk konusunda da muhtemelen uyuşursunuz. Boğa'ya biraz daha esnek ve iletişimci olmayı öğretebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Boğa sessizdir; buna alışmayı ve vaktinizi onu yalnız bırakıp başkalarıyla geçirmemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca bir karar aldığınızda bunu Boğa'ya bir an önce kabul ettirin; sabit fikirlidir, kararınızı kafasında evirip çevirip sonunda da onaylamazsa, düşüncesini bir daha değiştiremezsiniz.

Terazi - İkizler
Mantıkla hareket eden ve analizci iki kişi olarak büyük ihtimalle en uyumlu birlikteliklerden birini yaşarsınız. Onun zekasından sürekli etkileneceksiniz. O da insan ilişkilerindeki tutumlarınıza bayılacaktır. Rutinden sıkılmanız, sürekli yenilikler yaratarak birbirinizi memnun etmenizi sağlayacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Birçok konuda uyumlu olacağınız için, kendinizi gibi davranmak sorun çıkartmayacaktır. Yine de, ilişkinize biraz romantizm getirmeye çalışabilirsiniz. Böylece o çok sevdiğiniz değişikliklerden birini de gerçekleştirmiş olursunuz.

Terazi - Yengeç
Bu, o kadar ters bir eşleşme ki; bütün vaktinizi birlikteliği ayakta tutmaya çalışmakla geçirebilir, ilişki yaşayamayabilirsiniz. Sizin sosyalliğiniz onun ev sevgisiyle, mantığınız duygularıyla, arkadaş sevginiz akraba bağlılığıyla, yenilikçiliğiniz gelenekçiliği ile çatışacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Onu gerçekten sevdiğiniz takdirde her şeyin üstesinden gelebileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Sahipleniciliğinde, sizinle birlikte olmak istemesinde, sizi pek rahat bırakmamasında ve duygusal yaklaşımlarında olumlu yönler aramalısınız.

Terazi - Aslan
Önem verdiğiniz zarafeti birbirinizde bulacaksınız. Mantığınızı geçersiz kılıp tutkularınızı ortaya çıkaracak olan Aslan, aynı zamanda sizi eğlenceden eğlenceye koşturacaktır. Son derece heyecanlı bir beraberlik yaşamanızı sağlayacak, uyumlu bir eşleşmedir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Aslan aklınızı başınızdan alabilir. Eğlence isteğinizi dizginlemeyi öğrenmeniz gerekiyor ki, Aslan'ı da frenleyebilesiniz. Her şeyi onun kontrolüne bırakırsanız ilişkinizin hızı, sizi de, kaynaklarınızı da tüketecektir.

Terazi - Başak
Aslında tam olarak uyumlu sayılamazsanız da, zarafet anlayışınız ve analitik yapınız gibi ortak yönleriniz vardır. Diğer taraftan, size çok çalışmayı öğretebilir. Siz de ona biraz eğlenmenin sakıncası olmadığını gösterip birlikte geçirdiğiniz zamanları çok daha uyumlu kılabilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Başak'ın ciddi ve entelektüel olduğunu kabul etmeyi öğrenmeniz gerekiyor. O sizin kadar eğlenceye düşkün olmayacağından, sürekli peşinizden sürüklememeye çalışmalısınız. İlişkinize biraz duygusallık getirmeli, sert olan Başak burcunu nasıl rahatlatıp tutkusunu ortaya çıkaracağınızı keşfetmelisiniz.

Terazi - Terazi
Aşağı yukarı aynı olacağınızdan, birbirinizi çok iyi anlayacaksınız. Birbirinize destek verebilseniz de, zayıf taraflarınızı çok iyi bildiğiniz için kırıcı da olabilirsiniz. Diğer taraftan, önem verdiğiniz her şeyi karşınızdaki kişide bulacağınızdan, fazla sorun yaşamayabilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Terazi'nin otoriter bir yapısı vardır. İkiniz de otorite kurmaya çalışırsanız, iki cambaz bir ipte yürümeyeceğinden ilişkinizi çökertirsiniz. Yumuşak başlı yaklaşımları öğrenmeniz gerekiyor. Eğlence isteğinizi de frenlemelisiniz.

Terazi - Akrep
Aslında zıt burçlar olsanız da, ilişkiyi yürütmek için yeterli gayreti gösterirseniz birbirlerinizin eksiklerini tamamlamaya başlarsınız. Konuşkanlığınız onun ketumluğunu, akılcılığınız duygusallığını, sosyal yönünüz yalnızlık isteğini dengeleyebilir. Ortak hedefler belirleyebilir, farklı yöntemler deneseniz de bu hedeflere birlikte ilerleyebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Akrepler fazla esnek olmadığı için, istemediği şeyleri yaptırmak konusunda baskıcı olmamayı öğrenmelisiniz. Aksi takdirde sizi terk edip gider ve arkasına bile bakmaz. Tatlılıkla duygularına hitap etmeyi de öğrenirseniz, onun biraz daha kendinize uymasını sağlayabilirsiniz.

Terazi - Yay
Yaylar sizin eğlencenize katılabilir ve sizi de kendi istedikleri seyahatlere çıkmaya kolayca ikna edebilirler. Hareketliliğiniz sayesinde sıkılmazsınız. Zevkli ve aktif bir ilişki yaşayabilirsiniz. Uzun yıllar boyunca durgunluğun yüzünü bile görmezsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Yay'ın çoğu zaman patavatsızlığa varan açıksözlülüğünün arkasında kötü niyet aramamayı öğrenmeniz gerekiyor. Diğer taraftan evlilik konusunda çekingen davranacaktır. Bu durumun sizinle bir alakasının olmadığını bilmelisiniz. Evlilikten sonra da aynı şekilde özgür kalabileceğine inanırsa, hiç duraksamadan teklifinizi kabul edecektir.
Terazi - Oğlak
Sosyal ortamlarda bulunmayı ikiniz de sevseniz de; siz eğlence, Oğlak ise yararlı bağlantılar kurmak peşinde olacaktır. Yine de, ikisini de bir arada götürebilirsiniz. Onun ciddiyetini biraz dağıtabilir, sahip olmadığı eğlence alışkanlığını kazandırabilirsiniz. Aldığınız eşyalara veya eğlence harcamalarınıza karışmayacağından, en önemli konularda iyi anlaşabilirsiniz. Sıcak yuva hayalinizi onunla birlikte gerçekleştirebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Sürekli çalışmasını hoş görmeyi öğrenmeniz gerekiyor. Tabii bu tempoya da sürekli göz yummayın ve ona arada sırada eğlenmesi ve dinlenmesi gerektiğini de öğretin. Eğer çok çalışmaktan bitap düşüp de size zaman ayıramadığı dönemler olursa, üzerinde fazla durmayın.

Terazi - Kova
Siz ilk önce arkadaş olmaya çalışırsınız, o da bu yaklaşımı benimsediğinden anlaşmazlık doğmaz. Uzun sohbetler ve ciddi fikir alışverişleri yapabilirsiniz. Parayı zevk ve eğlence için harcayabileceğini de gösterirseniz, daha da uyumlu bir ilişki yaşarsınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Kova'nın soğukluğunu hoş görmeniz gerekiyor. Bunu kişisel olarak algılamamalısınız. Onun özgürlük düşkünlüğü, arada biraz mesafe bırakmasına neden olabilir; bu, her zaman size duyduğu ilgiyi kaybettiği anlamına gelmez. Onu tamamen değiştiremeyeceğinizi bilmelisiniz ama bu yüzden en azından yönlendirmek için çabalamayı da bırakmamalısınız. Esnekliğinizi ön plana çıkartın ve onun uç fikirleri yüzünden aklınızın başından gitmesine de izin vermeyin.

Terazi - Balık
Bu çok uyumlu bir beraberlik gibi gözükmese de, mücadele edildiği takdirde zıt yönlerin birbirlerini tamamlaması ve güçlendirmesi sağlanabilir. Onun hayal gücü pratikliğinizi, derinliği de mantık duygunuzu destekleyebilir. Duygusallığı ise gerçekçi karakterinizi biraz yumuşatabilir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Sizden uzaklaşmasını normal olarak karşılamayı öğrenmeniz gerekiyor. Bu, onun nefes almak kadar ihtiyaç duyduğu bir harekettir ve sizden kaçmaya çalıştığı anlamına gelmez. Onun zayıf gibi gözüken yanlarını hoş görür, hatta bazen sizi yönlendirmesine izin verirseniz, eksikliklerinizi de tamamlayabilirsiniz.