Oğlak ile Diğer Burçların İlişkileri.....


oglak - Oğlak ile Diğer Burçların İlişkileri.....
Oğlak - Koç
Koç'un risk ve heyecan dolu yaşamı, sizi çıldırtabilir. Sırf bu yüzden bile zor zamanlar geçirebilirsiniz. Sizin planlı ve emin çalışmanız, onun hiçbir şeyi tam incelemeden orta yere atılmasıyla çatışabilir. Var olan düzen içinde kendinize yer açmaya çalışsanız da, Koç emir almak konusundaki hoşnutsuzluğunu her daim dile getirip sinirlerinizi bozabilir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Daha akılcı ve gerçekçi olan kişi siz olduğunuzdan, Koç'un tez canlılığını biraz alttan almanız gerektiğinin de farkına varabilirsiniz. Diğer taraftan, özellikle maddi risklere girmesini engellemelisiniz. Birikimlerinizi bir anda tüketebilir. Ona, girişim yapmadan önce planlamanın ve analiz etmenin faydalarını anlatma gerekliliğinin farkına varmalısınız.

Oğlak - Boğa
Hemen hemen her konuda uyuşursunuz. Düşünceliliğiniz, estetik sevginiz ve sükunet isteğiniz karşı tarafça da paylaşılacaktır. Boğa, evi huzurlu kılmak için sizin de onayladığınız hamlelerde bulunacaktır. Pahalı hediyelerinizle çok mutlu olacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Sadakate ve güvenilirliğe önem veren kişiler Boğalar ile genelde iyi anlaşabilse de, onun öfkesini de yabana atmamanız gerektiğini bilmelisiniz. Öğrenmeniz gereken, onu nelerin çileden çıkaracağı ve bunlardan nasıl kaçınacağınızdır.

Oğlak - İkizler
İkizler sizin aksinize hareket peşinde koşsa da, ciddiyetinizin yerini gevşekliğe bırakmasını sağlayarak sizi rahatlatabilir. Kendinizi devamlı olarak dönüştürmeniz, İkizler'in çok hoşuna gidecektir. Hayatınıza getirdiği yenilikler sayesinde hayalini kurduğunuz ilerlemeyi de gerçekleştirebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
İkizler, hareket ve iletişime hava kadar ihtiyaç duyarlar. Bu ihtiyaçlarını tatmin etmek zorunda olduğunuzu öğrenmeniz gerekiyor. Enerjikliği ve oradan oraya hoplayıp durması ilk başta başınızı döndürebilir ama buna alışmaya çalışın.

Oğlak - Yengeç
Ya birbirinizi tamamlayacaksınız ya da kısa sürede ilişkinizi bitireceksiniz. Yengeç, çalışmaktan bir türlü ilgilenemediğiniz evinizi derleyip toplayabilir. Sizin geçmişe duyduğunuz bağlılığı paylaşır ve köklerinizle ilgilenmek konusunda yardımcı olabilir. Kendisi de çalışkan olduğundan çok çalışmanızı anlayabilir ama duygusal yönü ağır basarsa surat da asabilir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Geçmişe fazlasıyla bağlı olmasını anlayışla karşılamayı, hassaslığı yüzünden yoğun olarak beklediği ilgiyi vermeyi öğrenmeniz gerekiyor. Duygusal açıdan tatmin olmazsa size de anlayış göstermeyi kesecek ve küsecektir.
Oğlak - Aslan
İkiniz de şıklığınıza ve sosyalliğe önem verirsiniz. O kişiliğinizi renkelendirebilir, siz de ona para konularında nasıl hareket etmesi gerektiğini öğretirsiniz. Tam olarak uyumlu sayılamasınız da, aynı aktiviteleri farklı amaçlarla yürüterek birliktelikğinizi sürdürebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Aslan'ın pratiklikten yoksun olmasını, adaptasyon sorununu ve parayı saçmasını horgörmek yerine, kendisine nasıl esneklik ve hesaplılık gibi özellikler katabileceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. İnatçılığını belki de onu överek aşmalısınız.
Oğlak - Başak
İş için yaşayan iki kişi birbirini yemeden rahatça geçinecektir. Plan yapma ve bu planlarını gerçekleştirme kabiliyetleriniz aranızdaki uyumu sağlayan başlıca faktör olabilir. İkinizin de görev, sorumluluk ve kural bilinci gelişmiştir ve Başak'ı birçok burç için çekilmez yapan özellikler, size çekici gelecektir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Başak arada sırada işe çok vakit ayırdığınızı fark edecek ve sizi özel hayatınıza çekmeye çalışacaktır. Direnç göstermemeli, yeri geldiğinde işlerinizi biraz askıya almayı öğrenmelisiniz.
Oğlak - Terazi
Öz burçlarınıza bağlı olarak uyumlu olduğunuz pek söylenemez. Yine de, ikiniz de son derece ve sosyal enerjiksiniz. Onun geniş çevresi sayesinde siz de değişik ortamlarda boy gösterebilirsiniz. Zarafeti ve hoşluğunu beğeneceğiniz gibi, insanların önünde onunla gurur duyarsınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Sizi sürekli yanında istemesine anlayış göstermeyi öğrenmeniz gerekiyor. Hep yanında olmanız mümkün olmasa da, ihmal edildiğini düşünmesini engelleyebilirsiniz. Yaptığınız işlere sadece kendi aklınızı değil, Terazi'nin kurnazlığını da katmaya çalışabilirsiniz. Bu sayede hem o memnun olacak, hem de siz, işinizle ilgili de olsa, ona daha fazla vakit ayırabileceksiniz.

Oğlak - Akrep
Sizin sağduyunuz, onun delice tutkularını dengeleyebilir ve ilişkinizde aşırılık değil, gerçek bir doyum yaşayabilirsiniz. Parasal konularda isabetli tercihler yaptığı gibi, sezgileriyle de iş hayatınızda yol gösterici olabilir. Bütün sırlarınızı ona açabilir, içinizdekileri boşaltabileceğiniz bir dost olarak da görebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Siz daha sağduyulusunuzdur; Akrep'in inat ettiği konularda esneklik göstermeyi öğrenmeniz gerekebilir. Onu kendi fikrinizi kabul etmeye zorlarsanız sokulabilirsiniz. İçine kapanmasını da kişisel olarak algılamayın ve onu kendi haline bırakarak işinizin başına dönün.

Oğlak - Yay
Devam etmesi zor olan bir ilişkidir. O iyimser, sizi gerekçisiniz. Siz bir yere takılıp çalışmakla vakit geçirirsiniz, o ise keşfe çıkmayı ister. O teoriler üretmekle meşguldür, siz ise kanıtlanmış yöntemleri uygularsınız. Tüm bunları dengelemeyi başarırsanız, her bakımdan verimli ve tatmin edici bir ilişki yaşarsınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Onun iyimserliğini eleştirmemeli ve sürekli bir yerlere seyahat edip bazı şeyleri araştırmasını hoş görmelisiniz. Onu kendinize benzetmek için kısıtlamaya kalkarsanız, arkasını döndüğü gibi gidebilir. Patavatsızlığını da anlayışla karşılamaya çalışmalısınız.

Oğlak - Oğlak
Başarılı olma dürtünüz aşkınızı bastıracağından sürekli işinizle ilgilenip birbirinize vakit ayıramayabilirsiniz. Bu yüzden romantizm yaşayamayabilirsiniz ama anlaşmazlıklar da yaşamazsınız. Paylaştığınız sorumluluk duygusu ve hesaplılık, sizi büyük krizlerden koruyacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Yoğun işlerinizin arasında kendinize gelip birlikte vakit geçirmeyi veya bir yerlere gidip eğlenmeyi ve dinlenmeyi hatırlamanız gerekiyor. Sizi frenleyecek kimse olmaması, kısa sürede kendi kendinizi tüketmeniz ve yorgunluktan bitap hale gelmenize neden olacaktır.

Oğlak - Kova
Sizin gelenekçiliğinizle onun asiliği çatışabilir. Geleceğe yönelmiştir ve ne geçmişle, ne de gelenekle ilgilenir. Topluluk idare etmekte başarılı olan Kova, ikili ilişkilerini önemsemez. İşinizden başınızı kaldırdığınız zamanlarda sevgi gösteren birini ararsınız ama Kova'yı asla karşınızda bulamazsınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Şefkat, ilgi ve yakınlık gibi özellikleri Kova'da pek bulamayacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Onu rahat bırakarak devrimci fikirlerini dinlenmeyi deneyebilirsiniz. Belki de size, işinizde çığır açmanıza yarayacak fikirler sunabilir. İlişkinin uzun ömürlü olmasını, sizin yaklaşımlarınız belirleyecektir.

Oğlak - Balık
Mantığınızla Balık'a biraz gerçeklik katabilirsiniz. Sosyal hırsınıza ve kazanma azminize ilgi göstermeyecekse de, esnek olduğundan uyum sağlayabilir. Sıcaklığı sizi memnun edecektir. İş ortamınızın yarattığı gerginliği Balık'tan daha iyi kimse alamaz. Çok çalışmanız yalnız kalmasına sebep olursa kırılabilir. Çalışmanızın karşılığı olan parayla ona pahalı hediyeler alarak kendisini ne kadar çok sevdiğinizi gösterebilirsiniz. O bunların maddi değil, manevi değerleriyle mutlu olacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Ona her ne kadar gerçekçiliği öğretmeye çalışsanız da, hayal dünyasını beslemekten vazgeçmemeyi öğrenmeniz gerekiyor. Onu cesaretlendirmek, tatlılıkla konuşmak, sahip olduğu ve sizin de hayran olacağınız yetenekleri ortaya çıkartacaktır. Onun dünyası ikinize de yeter; sizi içeri almak isterse, gerçekçiliğinize kanıp da sakın girmemezlik etmeyin. Sizi dinlendirici bir yolculuğa çıkartacaktır.