Balık ile Diğer Burçların İlişkileri.....


balik - Balık ile Diğer Burçların İlişkileri.....
Balık - Koç
Koç sizin derinliğinize ve inceliğinize sahip değildir. O cesaret ve girişkenliğe önem verir. Bu yüzden fırtınalı bir yaşam sürer ve bundan olumsuz olarak etkilenebilirsiniz. Yine de ilişkide aradığınız liderlik vasıflarına da sahiptir. Sizi, daldığınız hayal aleminden çıkartarak gerçekliğin içinde yaşamanızı sağlayabilir. Kırılganlığınızın azalarak daha sert bir karaktere sahip olmanız da onun elindedir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Koç'un duygularınızı incitebilecek konuşmalarını alttan almayı öğrenmelisiniz. Planlı olma ve derin düşünme gibi kavramları ona öğretmeye çalışabilirsiniz ama bu konularda zorlayıcı da olmamalısınız. Aksi takdirde, hep korktuğunuz çatışmalardan birinin içinde kalabilirsiniz.

Balık - Boğa
Sizin gibi duyarlı olan Boğa, özlem duyduğunuz huzurlu ortamı sağlayacaktır. Aradığınız güvenilirliği ve sadakati onda bulabilirsiniz. Sizin sürekli vereceğiniz desteğe minnettar kalacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Ona, kendi manevi yönünüzü kazandırmak için çabalamanın sonuçsuz olacağını öğrenmeniz gerekiyor. Sabit fikirli olduğundan bu yola girmeyecektir. Maddiyata önem vermesini de hoş görmelisiniz çünkü rahat bir gelecek için çabalamaktadır.

Balık - İkizler
İkizler'in yoğun sosyal yaşamı sizi bunaltabilir. Sizin de köşeye çekilme isteğiniz ve sezgilerle hareket etmeniz kendisi tarafından anlaşılmayabilir. Yine de ikiniz de adapte olabilen kişiler olduğunuzdan, özelliklerinizi bir arada kullanarak bir bütün olmayı başarabilirsiniz. Canlı bir birliktelik olacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
İkizler'den uzak durmaya çalışmadığınızı, köşeye çekilmenizin nedeninin güç toplamak olduğunu sözlü biçimde anlatmayı öğrenmeniz gerekiyor. Bunu anlayınca sorun etmeyecektir. Ayrıca sezgisel yaklaşımlarınızla hareket etmesini sağlamaya da çalışmayın, zaten zaman içinde sezgilerinize güvenmeyi öğrenecektir.

Balık - Yengeç
Birbirinizin duygusallığının farkında olacağınızdan, incitici hareketler içinde bulunmazsınız. Kırıldığınız konularda birbirinize destek olarak yaralarınızı sarabilirsiniz. Yengeç'in hesaplılığı, sizin maddiyata zerre kadar önem vermeyen tarafınızı da dengeleyecektir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Yengeç'in birçok şeye takılıp kalabildiğini ve durduk yere size küsebileceğini bilerek içindekileri tatlılıkla ortaya çıkarmayı, onun bu durumunun yaratacağı stresten kaçmamayı öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca onun hesaplılığına da tepki göstermeyin.

Balık - Aslan
O size cesareti, siz de ona sezgiyi öğreteceksiniz. Sizin verici doğanız, onun alıcı doğasıyla uyuşur ve sonuçta o da size istediğiniz şeyleri vermeye başlar. O parayı saçtığı, siz de maddiyata önem vermediğiniz için maddi kararlarla ilgili sorun yaşamazsınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
O sizden istediklerini aldığı zaman, karşılık vermeyi unutabilir. Bu konuda ısrarcı olmayı öğrenmelisiniz. Cimrilik elbette iyi değildir ama yaşamaya devam edebilmek için bir kenarda para tutmak da gereklidir. Bu yüzden, paraya önem vermeseniz de Aslan'ın harcamalarını biraz kısmaya çalışmalısınız.

Balık - Başak
Başak burcu sizin aksinize mantıklı, kuralcı ve titizdir. Bu özellikleri yüzünden çatışabilirsiniz. Diğer taraftan, birbirinizi tamamlamanız da imkansız değildir. O sizi eleştirerek incitmemeyi, siz de onun gerçekçi dünyasına en azından bir göz atmayı öğrenebilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Başak'ın kurallarına uyum sağlamayı öğrenmeniz gerekiyor. Onun eleştirilerini sineye çekebilmeli, gerçekçiliğinden de incinmeyecek bir bakış açısı kazanmaya çalışmalısınız.

Balık - Terazi
Terazi'nin inceliği ve zarafeti ruhunuzu okşayacaktır. Onun sosyalliği arada bir sizi zorlasa da uyum sağlamayı başarabilirsiniz. İçgüdülerinizle hareket etmenizi pek anlayamayacak olsa da, onun adalet anlayışıyla örtüştüğü sürece bunu takdir edecektir.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Terazi'nin duygusal ihtiyaçlarınızın farkına varmasını ve adalet duygusu ile inceliği sayesinde de bunları tatmin etmesini nasıl sağlayacağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Ayrıca onun dışarıdaki hayata olan bağlılığını hoş görmeli, sosyal ortamlarda onun yanındaki yerinizi almalısınız.

Balık - Akrep
Size en uygun kişiyi buldunuz demektir. İkiniz de derin duyguların, sezgilerin ve felsefi düşüncelerin peşinde olduğunuzdan, birbirinizle çok iyi anlaşabileceğiniz gibi, ortak hedeflere ortak yöntemlerle de ilerleyebilirsiniz. Sizin zayıf yanlarınızı koruyacaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Akrep'in duyguları çok yoğundur, bu yüzden de bazen zorlayıcı tavırlar sergileyebilir. Bunları nasıl kaldıracağınızı öğrenmeniz gerekiyor. Sık sık karamsarlığa kapılacağından güçlü şekilde yanında yer almalı, ona destek vermelisiniz.

Balık - Yay
Patavatsız veya kasıtlı konuşmalarıyla sizi kırabilir. Endişelenmenize ve duygusallığınıza da anlayış göstermeyebilir. Yine de esnek yapınız sayesinde bunları aşabilirsiniz. Evlenme konusunda ikinizin de çekingen olması, karar aşamasında zorlama veya acele gibi kavramları ortadan kaldıracaktır.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Bu ilişkiyi anlayışlı olarak yürüteceğinizi öğrenmeniz gerekiyor. Onun sözlü tacizlerinin sonu gelmeyebilir. Ancak hiçbir zaman kötü niyetli olmayacaktır. Ona, duygusal derinliği ve her şeye iyimserlikle bakılmaması gerektiğini öğretebilirsiniz.

Balık - Oğlak
Sizin hayal gücünüz, onun hırsı ve çalışkanlığı ile birleşir. Onun sosyal konumuna önem vermesini anlayamayabilirsiniz ama bunu iyi bir kazanç ve güvenli bir gelecek için değerli gördüğünü anlamalısınız. Birbirinize ilgi göstereceğiniz, tatmin edici bir ilişki yaşayabilirsiniz.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Oğlak burcunun maddesel varlıklara önem vermesine anlayış göstermeyi öğrenmeniz gerekiyor. Yüksek sosyal statüye ulaşmak için çabalayacak, bu statüyü de çevreye yansıtmak isteyecektir. Buna uyum sağlamalısınız.

Balık - Kova
İlgisiz ve ulaşılmaz gibi görünen Kova, beklediğiniz duygusal tatmini sağlayamayabilir. İlişkilerine değil, planlarına yönlendiğinden, sık sık yalnız kalabilirsiniz. Geri adım atan taraf siz olursunuz ve o bunu, mecbur olduğunuz için yaptığınızı, kendisinden de bazı şeyler beklediğinizi fark etmez.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
Kendi kendinizi telkin edebilmeyi öğrenmeli, yalnız kalmaya alışmalısınız. Ancak bu şekilde Kova'nın özelliklerinden hoşlanmaya devam edebilir, size veremeyeceği şeylerin hayalini kurmazsınız.

Balık - Balık
Birbirinize nezaket ile yaklaşacağınız, sürtüşmelerin olmadığı, uyumlu bir ilişki yaşarsınız. Yalnız kalma isteklerine anlayış gösterir, ihtiyaç duyduğunuz duygusal tatmini sağlarsınız.
Ne öğrenmeniz gerekiyor?
İlişkinizin sorunsuz gitmesi için birinizden birinin para ve gerçekçilik kavramlarına önem vermesi gerekiyor. Bunların hayatta tuttukları yeri öğrenemezseniz, ne çevrenizde olup bitenlerin farkına varabilir, ne de geçiminizi sağlayabilirsiniz.