Astroloji ile ilgili olarak aklıma takılan Verteks ve Anti Verteks noktaları hakkında bilgi verirseniz ve Verteks Boğa'da ise bunun astrolojik etkisi nedir?
Astrolojinin sadece burçlardan ibaret olmadığını köşemizde sizlere sunmaya çalıştığımız bilgiler aracılığıyla açıklamaktayız. Ve sorularınızın gün geçtikçe astrolojinin önemli konuları üzerine yoğunlaşması beni oldukça mutlu etmekte. Bu nedenle sizler için hazırladığımız köşemiz için ne kadar gururlansak yeridir diyorum. Gelelim ilginç fakat bir o kadar da önem taşıyan sorunuza
Merak ettiğiniz konu olan Verteks ve Anti Verteks noktası, kişinin doğum haritasında özellikle karşı cinsle olan ilişki analizinde(synastry işlemi) kullandığımız bir yöntemdir. Harita üzerinde saptanan Verteks veya AntiVerteks noktası eğer, partnerinizin haritasındaki Ay, Mars, Venüs, Yükselen veya Güneş noktası ile kavuşum yapıyorsa bu birbirinizden etkilenmenizin yoğun olacağını gösterir. Ve bu noktaya Transit halinde ulaşan herhangi bir gezegen sizin yaşamınıza (diğer etkenler de mevcut ise) girecek olan özel kişiyi gösterir. Örneğinizdeki Boğa burcu olan Verteks noktasının tam karşıtı olan Antiverteks noktası ise Akrep burcudur. Bu durumda siz bu iki burçta Güneş, Ay, Venüs, Mars veya Yükselen burcu olan kişilerden etkilenirsiniz anlamı taşımaktadır. Her zaman belirttiğim gibi doğum haritanız sizin astrolojik tek gerçeğinizdir. Bir uzman tarafından incelenmesi halinde size ait daha birçok oluşum saptanacaktır.