Astrolojide yedi gezegen aynı zamanda günlerle özdeşleştirilmiştir:


Güneş günüvirgs - Astrolojide Günler pazar günüdür; Hıristiyanların kutsal günü kabul edilir.

Satürn günüvirgs - Astrolojide Günler Cumartesi günüdür; Satan ya da Şeytan'la ilişkili görülürvirgs - Astrolojide Günler birisi yeni Latince ismidirvirgs - Astrolojide Günler diğeri ise eski Latincedirvirgs - Astrolojide Günler bu da Yahudilerin kutsal günü kabul edilir.

Venüs günüvirgs - Astrolojide Günler Cuma günüdür kivirgs - Astrolojide Günler Müslümanların kutsal günü olup sevgivirgs - Astrolojide Günler toplanmavirgs - Astrolojide Günler bir araya gelme (cem- cami)virgs - Astrolojide Günler kaynaşma ve bir olma günüdür.

Ay günüvirgs - Astrolojide Günler Pazartesi günüdür; duygularınvirgs - Astrolojide Günler bilinçaltınınvirgs - Astrolojide Günler anneliğin ve hafızanın temsilcisidir.

Mars günüvirgs - Astrolojide Günler Salı günüdür; savaşvirgs - Astrolojide Günler ele geçirme isteğivirgs - Astrolojide Günler libidovirgs - Astrolojide Günler arzu ve şehvetin yoğun hissedildiği bir gündür.

Merkür günüvirgs - Astrolojide Günler Çarşamba günü kabul edilir; zekayıvirgs - Astrolojide Günler iletişim ve haberleşmeyi temsil eder.

Jüpiter günüvirgs - Astrolojide Günler Perşembe günüdür; inancıvirgs - Astrolojide Günler merhametivirgs - Astrolojide Günler genişleme isteğini ifade eder.
astdays - Astrolojide Günler