Yeni tanıştığınız birinin burcunu merak ediyorsunuz ama bir türlü kendisine hangi burç olduğunu sorma aşamasına geçemediniz. O halde halinden, tavrından,bakışlarından burcunu tahmin edebilirsiniz...Koç
Koçlar gittiği her yerde, her zaman ilgi odağı olmak isterler ve bunun için ellerinden geleni yaparlar. Bu sebeple pek çok arkadaşı vardır ve arkadaşları arasında oldukça popülerlerdir. Kararlı kişilikleri olmasının yanında, kendilerine oldukça güvenirler. Koçları bakışlarından ve kendilerinden emin duruşlarıyla anlayabilmek mümkündür. Çoğu koçun kaşları kalındır.

Boğa
Rahatlarına oldukça düşkündürler, eğlenceyi, gece gezmelerini çok severler. Her şeyin en iyisine sahip olmak istedikleri için iş hayatlarında çok çalışırlar. Ev yaşamından çok hoşlanırlar. Dostları ve güvendiği arkadaşları için yapamayacağı fedakârlık yoktur. Boğaların ayırt edilecek en önemli özelliği de ‘dediğim dedik’ ve inatçı olmalarıdır. Dalgalı saçları ve kalın boyunları ile dikkat çekerler.

İkizler
İnsanlarla bir araya gelerek uzun sohbetler yapmayı, dostlarıyla birlikte vakit geçirmeye bayılırlar. İlgi alanları çok geniştir ve pek çok şeyle aynı zamanda uğraştıklarından kimi zaman arkadaşlarına vakit ayıramazlar. Ne zaman ne yapacaklarını önceden kestirmek oldukça zordur. Bir an ağzından bal damlayarak sizinle sohbet ederken, beklenmedik bir anda sinirden köpürebilirler. İkizler çoğunlukla ince ve uzun tiplerdir.

Yengeç
Yengeçler tamamen sürprizlerle doludur. Bir an çekingen; bir an oldukça haylaz olabilirler. İlk tanıştığınızda size hemen ısınamasalar da kısa bir süre sonra kaç yıllık dostunuzmuş gibi sizinle vakit geçirebilirler. Yengeçleri çözmek hiç de kolay değildir, en yakınındaki bile onların içinde saklı kalanları anlayamaz. Yengeçlerin en güzel özelliklerinden biri de çok ince düşünceli olmalarıdır, minik hediyelerle sürpriz yapmayı severler. Arkadaşlarına çok bağlıdırlar ve her şeylerini onlarla paylaşmaya hazırdırlar. Gece gezmelerinden ziyade evde televizyon seyremeyi tercih ederler.

Aslan
Tüm aslanlar için ortak olan bir nokta; kafalarını koyduklarını gerçeğe dönüştürmek için ölesiye mücadele edebilecek olmalarıdır. Bunun yanında spot ışıklarının kendi üzerinde olmasından hoşlanırlar. Aslanlar çevresindekilerden her zaman daha fazla ilgi görmek istedikleri için kıyafetleri, hareketleri ve konuşmalarıyla ilgiyi üzerlerine toplamayı başarırlar. Yönetmeyi ve lider olmayı sevdiklerinden genelde yüksek konumlarda çalışırlar. Gür saçları ve insanlara tepeden bakışlarıyla kendilerini hemen belli ederler.

Başak
Koyu renk derin bakışları ve beyaz tenleriyle hemen dikkat çekerler. Her zaman şık ve tarz sahibidirler. Bir arkadaş topluluğunda başakları sürekli etrafını gözlerken bulabilirsiniz. Başakların içgüdüleri ve insanları çözümleyebilme yetenekleri oldukça fazladır. Diğer bir özellikleri de başkalarını sürekli eleştirirken kendilerine gelen eleştirilere karşı hoş görülü olmamalarıdır. Başaklar kolay kolay kimseye inanmazlar ve bu yüzden genelde yalnızdırlar.


Terazi
Teraziler lüks kavramıyla ilgili her şeyden çok hoşlanırlar. Bu burcun kadınları ve erkekleri cazibeleri ve karizmalarıyla çevresindekileri hemen etkilerler. Terazi erkeği kadınlara nasıl davranılması gerektiğini oldukça iyi bilirken, kadınıysa çekici görüntüsü ve cazibesiyle erkeklerin başını döndürür. Anlayışlı ve uyumlu yapıları sayesinde insanlarla olumlu ilişkiler kurarlar.

Akrep
Akrepler cesur hareketleri ve herkese meydan okuyan bakışlarıyla kendinden emin bir görüntü sergilerler. Kafalarına koyduğu her şeye ne olursa olsun ulaşırlar ve mücadeleci kişilikleriyle bazen çok kalp kırabilirler. Ancak akrepler çoğunlukla temiz kalpli ve dürüsttürler. Sevdiklerine aşırı bağlı olmalarının yanında onlar için her türlü fedakârlığı yaparlar. Konuşma ve kendilerini ifade edebilme yetenekleri sayesinde çevresinde pek çok insan vardır.

Yay
Özgürlüklerine düşkün ve maceracı ruhludurlar; bu yüzden bir yayla karşılaştığınızda onu başından geçen ilginç maceraları ve tatil hikâyelerini birilerine anlatırken görebilirsiniz. Spor aktivitelerinden büyük zevk alırlar ve enerjileri hiç bitmez, sürekli bir yerden baka bir yere koştururlar, yeniliklere açıktırlar. İşlerine bağlı ve azimli olmaları sayesinde iş hayatlarında iyi konumda olurlar. Yaylar uzun ve atletik bir yapıya sahiptirler.

Oğlak
Bir oğlakla tanıştığınızda ilk izleniminiz onun ne kadar ciddi olduğu olabilir; ancak aslında oldukça ince bir mizah duygusuna sahiptirl ve bu yeteneği sayesinde insanları etkilemeyi başarır. Her zaman sakin ve kontrollüdür. Onu kızdırmak zordur ama kızdığı zaman yeri göğü ayağa kaldırır ve öfkesi kendiliğinden dininceye kadar da onu sakinleştirmek çok zordur. Adil ve kararlı olduğu için başarılı bir lider figürü çizer. Oğlaklar çoğunlukla ince yapıya sahip olurlar.

Kova
Kovalarla ilgili ilk izleniminiz onların ne kadar kendini beğenmiş ve ulaşılmaz olduğudur. Ancak onları tanıdıktan sonra hiç de göründükleri gibi olmadıklarını anlarsınız. Kova aslında yumuşak tabiatlı ve arkadaş canlısıdır. Bağımsızlığına fazlasıyla düşkündür; limitler koyulacak olunursa karşısındakinden uzaklaşır. İçinden geldiği gibi yaşamaktan hoşlandığı gibi mantığından çok, kalbinin sesini dinlemeyi tercih eder.

Balık
Bir balıkla konuştuğunuzda, onun aslında sizin yanınızda değil de başka bir dünyada olduğunu düşünürsünüz. Balıklar kendi dünyalarında, kendi rüyalarını görürler; başkalarının dediğini önemsemezler, sadece kendi doğruları onlara hayatlarıında yön verir. Bu yüzden bir balık insanını sözlerinizle yönlendirmek imkânsızdır. Balık bulunduğu ortama çok kolay uyum sağlar; nerede nasıl davranılması gerektiğini çok iyi bilir.