Bu hafta Ekim ayının ışıltısını,pırıltısını sunmak istiyoruz.Çünkü Ekim ayı kelimenin tam anlamıyla şöhretlerin ayı konumunda.Bu ay içinde dünyaya gelen o kadar çok ünlü var ki...İşte size Ekim ayında doğan ünlülerden bazıları..."Yıldızların bu ay doğması şaşırtıcı değil!"

"Ekim ayını Terazi burcu yönetiyor ve Terazi burcunun yönetici gezgeni Venüs'tür. Arkeolojik açıdan Venüs, güzellik, aşk ve sanatın temsilcisi sayılır. Dolayısıyla ekim ayında doğan insanlar, aşk potansiyeli son derece yüksek, estetik duyguları son derece gelmiş, sanat ve güzel olan her şeye karşı son derece duyarlı kişilerdir. Bu kişiler için aşka aşık denilebilir. Zaten bu söz, Terazi burcu insanları için söylenir. Bu ayda doğmuş olan kişilerin estetik ve sanatın her alanında son derece başarılı olacaklarını söyleyebiliriz. Aslında, "Sanatçıların burcu hangisi?" diye soracak olunursa, bir tek burç gösterebiliriz, o da Terazi'dir. Bu nedenle de Ekim ayında pek çok ünlü yıldızın doğması çok şaşırtıcı değildir.

Ekim ayının son döneminde ise güneş burç değiştirip, Akrep burcuna geçer. Akrep için ne yazık ki Terazi ile ilgili söylediklerimizi söylemek pek mümkün değil. Bu burç,daha çok stratejik bir burçtur. Ancak Venüs ya da Merkür, Terazi burcundayken doğmuş olan Akrepler'in sanat potansiyelleri son derece yüksek olur. Bu nedenlerle Ekim ayı içinde doğanlar için, kendilerine alan olarak sanatı seçmeleri ve başarılı olmaları çok doğaldır."


Yasemin Boran(Astrolog)