Bu ay gökyüzünde sert etkiler var!

Bu Ay, gökyüzünde meydana gelen sert etkiler önümüzdeki dönemde başlayacak olan değiştirici ve etkileyici olayların başlangıcını işaret ediyor. Şüphesiz en zorlayıcı ve en uzun süreli etki 29 Ekim’de Satürn’ün Terazi burcuna geçişi ile başladı. Satürn bu geçişi yapar yapmaz, Oğlak burcunda bulunan Plüton’dan sert etki almaya başladı.

Her burçtaki yolculuğu yaklaşık iki buçuk yıl olan Satürn, 29 Ekim’de girdiği Terazi burcunda, 2012 yılına kadar kalacak. Bu dönemde ikili ilişkiler, hukuk kuralları, sanat çevreleri, sanatçılar, sosyal hayat, ortaklıklar gibi konularda kısıtlayıcı ve zorlayıcı olaylarla karşılaşabiliriz.

Satürn bizi zorluyor!

Satürn bu konularla ilgili olarak, bir zamanlar hayatımıza kattığımız fakat bundan sonra ihtiyacımız olmayan ve bize zarar veren alışkanlıklarımızı terk etmemiz için zorlayacak. Aslında zorlu gibi gözüken bu süreç gelişmemizi ve yenilenmemizi sağlayarak, gelecekte ihtiyacımız olan tatmin duygusuyla dolu bir hayatı bize sunacaktır. Tabii büyük öğretmen Satürn’ün derslerine, onun istediği düzen içerisinde, sabırlı bir boyun eğiş, sıkı bir disiplin ve büyük bir gayretle çalışmak şartıyla…Eğer bunu başaramazsak, gelecekte sevmediği işleri yapan, istemediği hayatı yaşayan, pişmanlıklarını kendine bile itiraf etmekten korkan, başarısız, mutsuz ve bıkkınlık içinde bir yaşayan bir insan olmamız çok mümkündür.

Bu ay ilişkilerle ilgili konularda üzerimizdeki baskı artıyor!

Satürn uzun vadede doğru çalışmalara ödül verse de bu ay ve önümüzdeki yıl boyunca Oğlak’ta bulunan Plüton’la yaptığı kare açı yüzünden her zamankinden daha sert ve zorlayıcı olacak.
Derin ve saklı şeylerle ilgili olan Plüton volkan gibi ani patlamaları da anlatır. Ama volkanın patlaması ani gibi gözükse de aslında uzun süren bir birikimin sonucudur. Sonunda içteki basınç saklanamaz hale gelen enerjiyi patlatarak yüzeye çıkarır. Ve patlama sonunda da hiçbir şey eskisi gibi olmaz. İşte böyle bir potansiyele sahip Plüton’a Satürn’ün yaptığı sert açı baskıyı arttıracak. Bu da patlamanın çok daha sert ve şiddetli olmasına yol açabilir. Bu yüzden bu aydan itibaren özellikle ilişkilerle ilgili konularda üzerimizdeki baskıyı azaltmanın yollarını aramalıyız.

Satürn ve Plüton arasındaki sert etkileşiminden en çok öncü burçlar etkileniyor!

Satürn ve Plüton arasındaki sert etkileşim en çok öncü burçlar olan, Terazi, Koç, Oğlak ve Yengeç burçlarını etkileyecek. Bu burçların ilk günlerinde doğanlar veya bu burçların ilk derecelerinde yerleşmiş gezegenleri olanlar da yıl sonuna kadar etkiyi en fazla hissedecek. Bu gökyüzü konumundan etki alanlar, içlerinden yükselen değişim arzusu yüzünden üzerlerinde büyük bir baskı hissedebilirler. Bu baskıyı hafifletmek için dikkatinizi kendinize yöneltmek yerine dışarıya yöneltmeli ve farklı konularla ilgilenmelisiniz. Spor yapmak, yeni hobiler edinmek rahatlamanızı sağlayabilir. Bu arada sizi zorlayan konularda olayları biraz akışına bırakmakta fayda var. Değişen şartlara ayak uydurmaya çalışırken kendinizi çok fazla hırpalayabilir ve bu yüzden sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Dikkatli olun.

Aslan,Yay,Kova ve İkizler Satürn'ün etkisini daha yumuşak hissediyor!

Bu burçlar Satürn’ün istediği sabır ve ciddiyeti göstererek işlerini, kariyerlerin, ve sosyal hayatlarını ilgilendiren konularda gereken çalışmaları yapabilir ve gereken sorumlulukları alabilirler. Bunu yaparken zorlansalar bile başarıyı daha kolay elde edebilirler.

Mars'ın sert etkisi para konusunda zorlanmalara neden oluyor!

2 Kasım’da Boğa burcunda meydana gelen Dolunay aslında 18 Ekim civarında başlayan çalışmaların görünür hale gelmesini sağlayacak. Bu dönemde yaptığınız çalışmaların sonucunu alabilir ve çalışmalarınızı başkalarıyla paylaşabilirsiniz. Eğer Ekim ayından beri sizi etkileyen olaylar yaşıyorsanız, bu olayların etkisi 2 Kasım’dan giderek azalmaya başlayacaktır.

Olayların etkisi 16 Kasım’da Akrep burcunda meydana gelecek Yeni ay oluşumuna kadar giderek azalarak devam edebilir. 16 Kasım’dan sonra ise yeni bir oluşum için araştırmalara başlayabilir ve yenilikler yapabilirsiniz.

Aslan burcundaki Mars’tan sert etki alan Dolunay derecesi, Kasım ayı başlarında yaşanacak para konularındaki zorlanmaları işaret ediyor. Bu yüzden eviniz, aileniz, ilişkileriniz ve işinizi ilgilendiren konularda huzursuzluklar çıkabilir.
Bu etkiyi de en fazla hissedecek olanlar sabit grup olarak adlandırılan Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları olacak.

9 Kasım’da Terazi’den Akrep burcuna geçen Venüs gezegeni ise duygulardaki derinliği ve tutkuyu işaret ediyor. Bu ay biraz daha tutkulu aşklar yaşanabilir veya kıskançlık yüzünden olaylar meydana gelebilir.

Sezgiler yükselirken, düşüncelerde iyice derinleşiyor. Çünkü bir süredir Akrep burcunda bulunan Merkür gezegeni artan tutkuyla, birlikte kuşkucu, kuruntucu bir zihin yapısını anlatıyor.

Akrep Burcu'ndaki gezegen yoğunluğu artıyor!

Bir süredir Akrepte bulunan Güneşle birlikte, bu burçtaki gezegen yoğunluğu Akrep özelliklerinin iyice görünür hale gelmesini sağlıyor. Olayların arkasında daima bir neden aramak, her şeye kuşkuyla yaklaşmak, gereksiz kuruntulara kapılmak, gizli ilişkiler, hırs, tutku, gizli niyetler, gizli düşünceler, kışkırtma söz konusu olabilir. Yapılan anlaşmalarda veya alınan haberlerde bilerek bizi yanıltmak isteyenlere karşı dikkatli olmakta fayda var.

Bunun yanı sıra olayların arkasındaki nedenleri daha kolay anlayabilir, derin araştırmalar yapılabilir, sır gibi duran, bilinmeyen meseleler aydınlığa çıkabilir. Bu gezegenlerin, Aslan burcundaki Mars ve Kova burcundaki Jüpiter ve Neptün’den aldıkları sert görünümler bütün ay boyunca etkisini sürdürecek. Artan isteklerin yarattığı hırs ve tutku, her konuda aşırılıklara neden olabilir. Kendini göstermek ve yönetmek adına büyük bir hırsla harekete geçebilir ama bunu sonucunda hayal kırıklıklarına uğrayabilirsiniz.

Bu arada büyük kazançlar beklerken büyük kayıplarla karşılaşma riskiniz var. Aldatılmalara, aldanmalara karşı tedbirli olun. Mahkemeler, yargı organları ile de ilgili zorlayıcı gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu arada son derece tutkulu aşklar yaşama şansınız var. Fakat âşık olduğunuz kişiyle ilgili hayal kırıklıkları ortaya çıkabilir. Aldanma ve aldatılma potansiyeliniz hem para hem aşk konularında sizi etkileyecek.

Yaptığınız çalışmalarla ilgili rekabet etmek zorunda kalabilir ve haksızlığa uğradığınız duygusuna kapılabilirsiniz. Ay boyunca şartlar zorlayıcı olacak. Büyüme ve gelişme arzusu duyacak ama bir yandan da mevcut şartları korumanın zorluğunu fark edeceksiniz. Çok çalışabilir kendinizi gereksiz yere zorlayabilirsiniz. Sağlığınızı korumaya özen göstermelisiniz.

Zorlayıcı şartlardan kendinizi korumak için büyük beklentilerden vazgeçmeli ve yeni bir girişimden çok şartlarınızı korumaya çalışmalısınız. Bu durumdan en çok etkilenecek burçlar Boğa, Aslan, Akrep ve Kova burçları olacak.

İletişim gezegeni Merkür Yay Burcu'na geçiş yapıyor!

İletişim gezegeni Merkür 17 Kasım’da Yay burcuna geçiş yapacak ve iyimser düşüncelerin artmasını, gergin ortamların rahatlamasını işaret edecek. Daha sonra 23 Kasım’da Güneşi’nde Yay burcuna geçişi ile daha rahat bir nefes alabilir ve biraz daha huzurlu olma fırsatı bulabiliriz. Aslan, Kova, İkizler, Koç, Terazi ve Yay’a olumlu etkiler yapan Merkür ve Güneş, bu burçta bulunan kişilerin, enerjilerinin artmasını ve daha iyimser olmalarını sağlayacak.

Yapılacak anlaşmalarda daha olumlu sonuçlar alınabilir ve istekler için daha rahat harekete geçilebilir. Yönetici konumunda bulunan kişilerin de kendilerini daha rahat ifade etmesi mümkün olacak. Yine bu dönemde, yabancı ülkeler ve yabancılarla kurulacak iletişim sayesinde eğitim ve ticaret fırsatları artabilir. Fakat Merkür’ün Balık burcunda bulunan Uranüs’le oluşturacağı sert etkileşim aniden ortaya çıkabilecek olayların, mevcut huzuru bozabileceğini işaret ediyor.

İletişim ve konularında, kısa yolculuklarda, yazılı anlaşmalarda, eğitim sektöründe, etkisini gösterebilecek bu huzursuzluk en çok Balık, Başak, Yay ve İkizler burçlarını etkileyecek. Çok fazla duygusallıktan, isyankâr ve aşırı bireysel düşüncelerden kaçınmak gerektiğini işaret eden gökyüzünün bu etkileri ayın son günleri daha çok hissedilecek.