af3f2ddf19ee - Başak Burcu Kadının Özellikleri ve Etkileme YOlları
Bir Başak kadınının en dikkat çekici özelliği her an bir konuda harekete geçecekmiş gibi durması ve etkileyici zekâsıdır. Astroloji efsaneleri, Başak burcu insanlarının kaston düzen yaratmak için yaratıldıklarını söyler. Sosyal yardım kuruluşları için çalışanlar arasında Başak burcu insanlarına sık rastlanır. Bir deprem bölgesine gittiklerine çadırları, battaniyeleri, su ve yiyeceği ayarlayan, bunları ulaşması gereken yerlere inanılmaz bir düzen içinde gönderen ve tüm sorunları olabilecek en kısa sürede çözen insanlardır onlar. Başak insanlarının en iyi yaptığı şey başkalarının hayatlarını da düzene sokmaktır denebilir.

Ayrıca öğütlerine güvenilir. Başak burcu, tavsiyelerde bulunmaya da bayılır. Çünkü sadece kendi mutluluğuyla yetinebilecek türden biri değildir. Bu sadece sosyal hayatı için değil, evi için de geçerlidir. Başak kadınının hayatında, güzelliğin ve temizliğin önemi büyüktür. Evine çok düşkündür. Evini çekip çevirmekten zevk duyar. Evi her zaman derli toplu ve zevklidir. Başak kadını dostluğa ve arkadaşlığa da önem verir. Çevresi daima insanlarla çevrilidir. Yalnızlığı sevmez. Ayrıca eşsiz konuşma yeteneği ve zekice sözleri sayesinde insanları kendine bağlamayı bilir. Zaman zaman eleştirel olabilmesine rağmen insanları olduğu gibi kabul eder. Bir kusuru varsa, çabuk küsmesi ve köGoogle Page Rankingüleri düşünmeden atabilmesi denebilir. Küçücük bir söz, minicik bir davranış onun uzaklaşıp gitmesine yol açabilir. Bir de rekabete girebilen biri değildir. Bir rakibin ya da rakibinin varlığı bile onun söz konusu işten ya da aşktan elini eteğini çekmesine sebep olabilir.

Aşk zamanı

Başak kadını neşeli, iyi niyetli, okumaya, bilgiye, edebiyata meraklı, fakat aslında kendine pek de güvenmeyen bir tiptir. Bu yüzden de kişilikli, güçlü erkeklerden hoşlanırlar. Belki de kendilerini tamamlayacak birine ihtiyaç duydukları için... Aşırı titiz ve ayrıntıcı oldukları için onlarla yaşamak kimi zaman zor olabilir. Birçok işi hızla planlayıp en kusursuz biçimde başarmalarına rağmen özel hayatta bu özellikleri bazı zorluklara yol açabilir. Kendilerinden çok şey talep edildiği hissine kapılabilirler çünkü. Başak kadınları mükemmel erkek isterler ama siz de bilirsiniz, kimse mükemmel değildir! Onlara âşık olan çoktur genellikle ama onlar kolay seçebilen tipler değillerdir. Ancak seçimlerini yaptıklarında buna sadık kalır ve o erkeği her bakımdan mutlu etmeye çalışırlar. Başak kadını dürüst ve açık sözlüdür, bu yüzden karşısındaki erkekten de aynı türden bir davranış bekler, kendinden bir şeyler gizlendiği hissine kapıldığında da o erkeğe artık bir daha güvenmez. Yani onun güvenini geri kazanmak imkânsız değilse bile hakikaten çok zordur. Bir özelliği de iyi anne olmasıdır. Çocuklarını çok sever ve onlar için her türlü fedakârlığı yapar.

Başak burcu kadınına aşık bir erkek için notlar...

Başak kadını her şeyi planlar, önceden tasarlar demiştir. Tabii ona âşık bir erkek için bu hayatı bir miktar zorlaştıran bir şeydir. Tavsiyemiz ona zaman vermeniz ve onun kendini rahat hissetmesini sağlamanız. Anı yaşamanın tadına varırsa eskisi kadar ayrıntıcı ve hesapçı biri olmaktan vazgeçebilir. Tembellikten nefret ettiği için sizden her konuda çaba göstermenizi bekleyecektir bu kadın. Bir Başak kadınını, dağınıklık kadar iten bir şey yoktur örneğin. Lükse düşkün olduğu söylenemez ama temizlik, düzen ve itinaya önem verir. Yatak odasına bakınca temiz beyaz çarşaflar, yumuşacık mis kokulu yastıklar görürsünüz. Yataktan kalkar kalkmaz yüzünü yıkadıktan sonra yaptığı ilk şey yatak odasını şöyle bir toplamak olacaktır. Bunlara alışmalısınız. Mesela lavabonuz kirli tabaklarla dolu olmasın asla. Bu kadın geyşa ruhlu değildir. Sizin mutfağınızı toparladıktan sonra yatak odasına gelip dünyanın en harika seks numaralarını yapmaz. Yani onun havaya girmesi için elinizden geleni yapmanız iyi olur.

Baştan çıkarmaya dair birkaç not daha...

Başak kadını âşık olduğunda son derece idealist olur. Bu yüzden onun tam özgüvenine rağmen seks konusunda deneyimsiz olduğunu fark ederseniz şaşırmayın. O kalbini ve bedenini teslim edeceği kişinin herhangi biri olmasını istememiştir çünkü. Bu tabii tutkusuz ve arzusuz olduğu anlamına gelmez. Size ne kadar değer verdiğini daha iyi anlamanızı sağlayacak bir detaydır sadece. Gerçekten âşık olduğu zaman onun yatakta bir kaplana dönüştüğünü bile söyleyebiliriz. Yapmanız gereken tek şey, onu zorlamamak ve söylediklerini iyi dinlemek. Bir de tabii sabırlı olmak.

Bu burçta doğan kadınların en büyük özelliklerinden biri de çabucak darılıp küsmeleridir. Sizin söylediğiniz ufacık bir acı söz onun aylarca kendi kendini yemesine ve tabii içine kapanmasına sebep olabilir. En iyisi önleminizi almanız ve böyle bir duruma mahal vermemeniz olur. Örneğin çapkınlık yapan, yapmaya niyetli bir adam da Başak kadınının hayatını karartabilir. Normalde pek de kıskanç bir tip olmadığı halde karşısına bir rakip çıkarırsanız hemen antenleri havaya dikecek ve kıyasıya rekabete girişecektir. Karakterlerinin bu özelliğinden azıcık yararlanabilir, küçük ve zararsız oyunlarla onu kıskandırmayı deneyebilirsiniz. Ama büyük bir numara yapmaya sakın kalkışmayın, yoksa onu sonsuza dek kaybedersiniz.

Ne yapmalı?

Zarif, dengeli, bakımlı ve şık, doğaya kültürel faaliyetlere önem veren, insan ilişkileri gelişmiş, akıllı erkekleri tercih eder.

Minik ipucu

Fiziksel temaslarla birlikte Başak kadınının iç dünyasına da hitap etmeniz gerekebilir. Bu kadın için seskte göz teması çok önemli. O yüzden ne yaparsanız yapın, ara sıra onun gözlerinin içine bakmayı ihmal etmeyin. Yatakta ve karanlıkta olduğunuz zaman bile.

Güzellik ipucu

Başak kadını makyaja zaman ayırmaktan çekinmez ama makyaj yaptığı halde, yapmamış gibi görünmeyi sever. Genelde de birbirine yakın tonlarda pastel renkleri tercih eder. Başak kadınları ayrıca cilt bakımına da büyük önem verirler. Örneğin hepsi de cilt tiplerine uygun kremleri seçmeye özen gösterirler. Kullandıkları ürünün etkili olması çok önemlidir. Giyimde de rahat kıyafetleri, krem, kahverengi, yeşil ve gri tonlarını severler. Kıyafette kaliteye çok önem verirler.

Başak burcu kadınına alınacak armağanlar

Modadan ve iyi dikilmiş kaliteli kıyafetlerden hoşlanır. Onun için Tanrı gerçekten de, o ünlü sözde dendiği gibi, ayrıntıdadır. Dış görünüşüne önem veren Başak kadını cüretkâr kıyafetlerden değil, kaliteli ve şık olanlarından hoşlanır. Parlak renkleri değil, nötr renkleri tercih eder. Yırtık jean'ler ve yazılı tişörtler onun stili değildir. Armağanınızı alırken bunları göz önünde bulundurmanız yerinde olur. Takılarda da zevkleri gayet incedir. Şık bir Tiffany bilezik ya da Vartier saat ona göredir.

-------------------------------------------------------------------------
NASIL ETKİLENİR?
Başak Kadınını Etkileme Yöntemleri

Başak Kadını, aynı Başak erkeği gibi, son derece zekidir. O aşk konusunda oldukça temkinlidir. Başak Kadını bakireliğin sembolüdür. Maceralardan, olur olmaz ilişkilere girmekten, deneyimsel davranmaktan hiç hoşlanmaz. Bir erkeğe güven duymayı, onun kendisine sadık olduğunu ve yalan söylemediğine emin olmayı ister. Kafasını çok iyi kullanan bu kadın için en önemli şey, karşısındakinin erkeğinin dolambaçsız davranması ve dürüst olmasıdır. Erkeğin dostluğunu kazanmayı çok iyi bilir ve aynı şekilde onun da bunu yapmasını ister. Nerde, ne yaptığını bilmediği bir erkekten hoşlanmaz. Kafasında soru işaretleri bırakan bir kişiden asla hoşlanmaz. Güzel, güvenilir bir yuva, mutlu ve huzurlu bir yaşam, dürüstlük, mertlik gibi özelliklere sahip erkeklere daha fazla yönelen bu kadın için, sırtını dayayabileceği ve ona her konuda destek olacak bir erkek çok büyük anlam taşır. Onunla her konuda konuşacak, tartışacak ve ortak bir nokta oluşturmak adına çaba sarfedebilecek kadar zeki bir erkek ister.

Şöyle bir düşündüğümüzde Başak kadını için, dostluk kelimesi çok önemlidir. Kafa birlikteliğine önem verdiği için, ona sadece güzelliği için yanaşan bir adamdan asla hoşlanmayacaktır. Kültürel konularda, zeka oyunlarında, gündelik iş temposu ve gündelik hayatın tüm girişimlerinde yanında olacağı ve fikir alacağı bir erkeği arzular. Sadece yakışıklılığı için bir erkeği seçmez. Konuşması bilmeyen, giyimine dikkat etmeyen, temiz olmayan ve zekasını kullanmayan bir adamdan hoşlanmaz. Herşeyin en mükemmeline sahip olmak adına hırsla çalışmayan, hayatını yönlendirmeyen bir adamdan derhal uzaklaşır .

Başak Kadınının sevgisini kazanmak için herşeyden önce çok temiz olmanız gerekecektir. Üstünüz başınız ve giyiminiz birbiriyle orantılı renkler ve biçimlerden oluşmalıdır. Bulunduğu ortam ve fiziki olarak mis gibi kokan, girdiği ortamlarda bu yönüyle dikkat çeken erkeklerden hoşlanır. Kendine dikkat etmeyen bir adam kadar ona itici gelen başka bir şey yoktur. Verdiği sözlerde durmayan, dediği saatte dediği yerde olmayan, kadını bekleten bir erkekten anında uzaklaşır. Yaptığınız planları ona danışmanızı, birlikte bir şey yapmaya karar verirken onunla ortak fikir birliği içinde hareket etmenizi bekleyecektir. Onun en büyük isteği, ona güven duymasını sağlayacak bir erkektir. Bu güveni davranışlarınızla göstermeli ve sevdiğinizi belli etmelisiniz.
__________________