Balık burcu zodyağın en son burcudur. Bir döngü Balık burcu ile tamamlanır. Çift yöne hareket eden iki balık ile temsil edilir. Yani hangi yöne gideceğine emin olamayan kişilik... Yeryüzü ve gökyüzü, dünya ve ruhsallık gibi… Balık burcu insanı her iki yöndeki deneyimini harmanlayıp tek bir bilgide toplayabilirse başarı kaçınılmazdır. Yardımseverlik, özveri ve empatinin ön planda olduğu bir burçtur. Fedakar ve şefkatli bir kişilik sözkonusudur.

Güneş’in Balık burcunda olması tüm bu özelliklerin en görünür halde olduğu bir dönemi işaret eder. Tutum ve davranışlarımızda daha duygusal ve şefkatli olabiliriz. Sezgilerin çok güçlü olacağı zamanlardır. İnsanlık adına her şeyin en iyisi olması için, toplum bilincinin, birlik duygusunun güçlü hissedileceği en iyi dönemdir.

Balık burcu değişken burçtur. Yani şartlara göre kendini organize eder ve yeni duruma kolaylıkla adapte olabilir. Güneş’in Balık Burcu’nda olması daha esnek bir kişilik özelliği sergilenebileceğini işaret eder. Sonuçta bir Balık’ın hedefi her zaman ruhsal deneyimler yaşayarak kendi dünyasının sınırlarını genişletmek ve birlik duygusuna ulaşmaktır.
Daha az savaştığımız, ego ve güç mücadelelerinden uzaklaştığımız, yapıcı ve yardımsever olduğumuz bir dönemi işaret eder.

Zorlayıcı etkiler altında kötü kullanımında, hayeller dünyasında yaşamak, gerçekle fanteziyi ayırt edememek, ideallerin peşinden nasıl gidileceğini bilememek gibi etkiler gözlemlenebilir. Bu hal içinde kişilerin korkular ve kaygılar ürettiği gözlemlenir ve kendilerini kurban gibi hissedebilirler.Bu dönemde burçlar nasıl etkilenecek?

Koç: Geçmişe yönelik konular hayaller ve sezgiler ön plana çıkabilir.

Boğa: Sosyal hayatın hareketleneceği geleceğe yönelik ümitlerin çoğalacağı bir dönem. Fırsatları değerlendirmek lazım.

İkizler: İş hayatına yönelik konular önem kazanabilir. Hedeflere ulaşmak için çaba artabilir. Fırsatları farketmek lazım. Büyük beklentiler fırasatlrın kaçmasına neden olabilir.

Yengeç: Yurt dışı kaynaklı gelişmeler, eğitim ve hukuksal konular önem kazanabilir.

Aslan: Başkalarından gelecek destekler artarken, cinsellik ve tutku ön plana çıkabilir. Borçlar, krediler, miras konuları hareketlenebilir.

Başak: İkili ilişkiler, ortaklıklar, evlilik konuları öne çıkabilir.

Terazi: Sağlık, iş yeri değişimleri, günlük hayatın koşturmacası, çalışanlarla ilgili konular önem kazanabilir.

Akrep: Aşk hayatı, çocuklar, flört gibi konular hareketlenirken mutluluk ve eğlence arayışı artabilir .

Yay: Ev ve aileye yönelik konular önemli olurken evde huzur arayışı artabilir.

Oğlak: Yakın çevre, kısa yolculuklar, iletişim konuları ön plana çıkabilir.

Kova: Maddi kazanımlar ve sahip olmaya yönelik istekler artarken çıkan fırsatlar sevindirici olabilir.

Balık: Önemli olmak ve başkalarının dikkatini çekme arzusu artarken, daha ön planda olmaya yönelik fırsatların artacağı bir dönem.Bu dönemde Türkiye nasıl etkilenecek?

Türkiye açısından 19 Şubat ve sonrası medya, çalışan kesim, hizmet sektörü ve yönetim açısından yoğun ilişkilerin yaşandığı bir dönem olacak. Uzlaşma çabalarının arttığı bu dönemde huzursuz edici gelişmeler zorlayıcı olabilir.
Bu dönem aynı zamanda yakın komşu ilişkileri, yurt dışı politikaları açısından da belirsizlikler taşımakta. Ülke yöneticilerini bir araya getiren uluslararası görüşmeler çözüm getirmekten uzak gözüküyor.

Yaşanan bu süreçte halkı etkileyen gelişmeler de tepkilere yol açabilir. Ağırlaşan hayat şartları, sağlık sorunları, ekonomik konular yüzünden zorlayıcı gelişmeler meydana gelebilir. Bu arada üniversiteler ve yargı organlarını ilgilendiren gelişmelerde gündemde kalmaya devam edecek. Çaresizlik yüzünden yaşanan bazı olaylar tedbir alınmasını gerektirebilir.

Şubat ayının son günleri başlayan olaylar çok belirgin olmasa da huzursuzluk yaratacak. Aslında daha ileride yaşanacakların bir habercisi olabilecek gelişmeler daha çok bir hazırlık niteliğinde.

28 Şubat’ta meydana gelecek olan dolunay özellikle yargı, eğitim ve yurt dışı bağlantılı bazı konuların ve anlaşmaların çok görünür hale geleceğini anlatıyor. Bu dönemde bazı sonlanmalar görülebilir.

Mart ayının ilk günlerinde özellikle 2–3 Mart günleri hükümet ve yönetimle ilgili konular gündemde olacak. 4–5–6–7 Mart günleri hükümet ve muhalefet arasında sert gelişmeler yaşanabilir.
7- 8–9 Mart çalışan kesimin ve muhalefetin sesi daha yüksek çıkabilir. Baskı yaratan gelişmeler olabilir.

10 Mart sonrası ekonomik konular, borsa ön plana çıkabilir. 15 Mart’a kadar şartları kontrol etmek güç olacak. Belirsizlik ve huzursuzluk olaylara hâkim olabilir. 15 Mart’ta meydana gelen yeni ay ülkeyi ve yönetimi ilgilendiren konularda heyecanlı ve hareketli gelişmelerin başlayacağını işaret ediyor. Sürpriz değişiklikler olabilir.

Yazan:Astrolog Ümran Ensari