2010 Nisan Ayı Burç Yorumları

KOÇ

Koç burcunun kendini göstermek isteyeceği bir ay. İlişkilerde güç mücadeleleri ortaya çıkabileceği gibi finans borsa ve şans oyunlarında hareketlenmelerin artması söz konusu. Kazançlar olabileceği gibi kayıplar da ortaya çıkabilir.Koç burçları kariyerlerinde yaşanacak olan büyük dönüşüm için ilişkilerinde büyük bir sınavdan geçecekler. Bu büyük mücadele yaşanırken sağlık konularına biraz daha dikkat etmeleri gerekebilir.

Ay boyunca Venüs ve Merkür’ün Boğa burcunda hareket etmesi bu ay parasal konularla daha fazla uğraşmanıza neden olacak. Bu ay parasal konularda yeni yapılanmalar içine girmek isteyebilir ve daha sağlam yatırımlar yapmak isteyebilirsiniz.

14 Nisan’da Koç burcunda meydana gelen yeni ay, iş arkadaşları veya iş yaptığınız otoritelerin desteği ile sosyal çevrenize ilişkin hayallerin gerçekleşmesi ümidini taşıyor. 18 Nisan itibariyle Merkür’ün para evinizde gerilemesi, bu ay ödemelerinize ve gelirler dengenize biraz daha fazla dikkat etmeniz gerektiğine vurgu yapıyor. Parasal konularda yapacağınız anlaşmalarınıza, arkadaşlarınıza verdiğiniz borçlara yada alacaklarınıza dikkat edin.

Hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. 25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte yakın çevrenizle yapacağınız iletişim daha keyifli olacak ve hoşça vakit geçirme şansı bulacaksınız. Kendinizi daha iyi ifade etme ortamı ve başarılı organizasyonlar yapmak için konsantrasyonunuz olacak.

BOĞA

Bu ay Boğa burcunda bulunan gezegenlerin etkisiyle iletişim ve ilişkiler konusuna daha fazla önem vereceksiniz. Kendinizi ilişkileriniz ve iletişim becerilerinizle ortaya koymak isteyeceksiniz. ilişkilerinizde hislerinizin yoğunluğu ve bekletilerinizin çok fazla olması nedeniyle zorlanmalar yaşayabilirsiniz. Gereksiz harcamalarınızın yoğun olduğu bir ay olabilir.

Gerek iş ortamında gerekse sosyal çevrenizde yaşadığınız gerginlikler, ilişkilerinizde verdiğiniz sınav, hayata bakış açınızda ciddi değişimlere sebep olacak. Ev ve aile konularında duygusal iniş çıkışlar yaşadığınız bir ay, gereksiz tartışmalardan uzak durmakta fayda var. 14 Nisan’daki Koç burcunda meydana gelen yeni ay duygularınızda yeni umutlar uyandıracak. Kariyerinize yönelik yeni hayaller oluşacak. Bu hayalleri hayata geçirecek olan enerjiyi içinizde hissedeceksiniz.

18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile biraz daha içinize dönecek ve neyi neden yaptığınıza dair sorgulama dönemi başlayacak. Kendinizi ifade ederken yanlış anlatımlar da söz konusu olabilir. Yapacağınız anlaşmalarda biraz daha dikkatli olmalısınız. 25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte parasal konularında yeni anlaşmalar yapma şansı ve yeni bağlantılar kurma ihtimaliniz artıyor.

Ailenizden yeni destekler de gelebilir. Yine de Merkür’un geri gittiğini unutmamak gerekir fırsatları değerlendirirken. 23 Nisan itibariyle tam opozisyon yapacak olan Saturn ve Uranus aşk ve umutlarınız konularında sizi birkez daha test edip zorlayacak. Kendinizi akışa bırakmanızda fayda var.

İKİZLER

Ay boyunca Boğa burcunda bulunan gezegenler kendinizi karamsar ve endişeli hissetmenize neden olabilir. Zaman zaman olayları kontrol edemediğiniz hissine kapılabilirsiniz. Aslında karamsarlık ve endişenizle başedebilirseniz kendinizi ilişkilerinizde güç mücadelesi için daha cesur ve atılgan hissedeceksiniz.

Aşk hayatınız, yaratıcılığınız ve çocuklarınızla ilgili konularla kariyeriniz arasındaki dengeyi kurmakta zorlanmaya devam edeceksiniz. Bu sayede belki de ortak olarak paylaşımda olduğunuz maddi manevi değerlerinizin gelişmesine de imkan vermiş olacaksınız. Kendi görüş ve düşüncelerinizi empoze etmeye ve kendiniz tatmin etmeye çalışarak farklı bir deneyim kazanmış olabilirsiniz. Kontrol edemediğiniz alanda sizden hebersiz bir takım anlaşmalar yapılabilir. Sık sık kısa iş seyehatleri yapmak durumunda kalabilirsiniz.

14 Nisan’daki Koç burcunda meydana gelecek yeni ay gelecek beklentileriniz için yeni umutların yükseldiği bir yeni ay olacak. 18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile biraz daha içinize dönecek ve neyi neden yaptığınıza dair sorgulama dönemi başlayacak.

Canınızı sıkacak tatsız haberler duyabilirsiniz. 25 Nisan tarihinde Venüsün’un İkizler burcuna girmesiyle birlikte ilişkilerinizde kendinizi göstermek ve daha sosyal olmak arzunuz yükselecek. Daha bakımlı ve hoş görünmek isteyeceksiniz.

YENGEÇ

Bu ay ev ve aile konularında aldığınız sorumluluklar, kariyerinizdeki ani değişimler ve ilişkilerinizdeki köklü dönüşüm sizi zorlamaya devam edecek. Bu değişim rüzgarıyla boğuşurken sosyal çevreniz, arkadaş gruplarınız ve ev için yaptığınız harcamalar maddi konularda sizi biraz zorlayabilir. Fakat ay boyunca Boğa burcunda hareket eden gezegenlerin yoğunluğu daha sosyal olmanıza fırsat verecek.

Katılacağınız ortamlarda neşeli ve keyifli vakit geçirebilir, yeni ilişkiler içine girebilirsiniz. Bu ilişkiler sayesinde gelecek beklentileriniz için harekete geçebilirsiniz. 14 Nisan’daki yeni ay her zaman hayalini kurduğunuz, sizi ifade eden yeni bir kariyerin izlerini taşıyor.

18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile arkadaş grubunuzda yanlış anlaşılmalara, gereksiz tartışmalara girme ihtimaliniz var. Özellikle para konuları bu tartışmaların sebebi olabilir. Dikkatli olmakta fayda var.

25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte bazı duygularınızdan emin olamayabilirsiz, gizli aşk yaşama ihtimalinz de söz konusu olabilir. Dışarıdan gelecek olan olaylardan çabuk etkilenip, içinize dönebilirsiniz.

ASLAN

Kendinizi son derece enerjik hissedecek ve liderlik için savaşacak gücü içinizde bulabileceksiniz. Ay boyunca Boğa burcunda bulunan Venüs ve Merkür’ün etkisiyle kariyerinizde yapacağınız anlaşmalarda çeşitli zorlanmalarla karşılaşabilirsiniz.

Yakın çevrenizle yaşadığınız olaylar, ortak kullanımda olduğunuz maddi manevi konularda yaşadığınız ani değişimler ve günlük yaşamınızın değişimi gibi konularda test edilmeye devam ediyorsunuz. Bu ay özellikle 23 Nisan tarihinde Saturn ve Uranusun yapacağı tam opozisyonla bu gerginliği biraz daha fazla hissedebilirsiniz.

14 Nisan’daki yeni ay hayalini kurduğunuz ilişki ile hayatınızın anlamını sorgulayıp anlamlandırabileceğiniz ifadesini taşıyor. Hatta belki de yeni bir kariyer müjdesi bile verebilir, belli olmaz.

18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile iş konularında yapacağınız anlaşmalar konusunda daha dikkatli olmalısınız. Yanılgılarla karşılaşabilirsiniz. Her zamankinden daha dikkatli incelemekte fayda var.

25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte sosyal çevrenizde ve arkadaş grubunuzda daha girişken olacaksınız ve hoş toplantılar gündeme gelecek.

BAŞAK

Bu ay Boğa burcunda bulunan gezegenlerin yoğunluğu kendinizi daha iyi hissetmenize neden olacak. Ay boyunca yabancılar, yurtdışı bağlantılı işleriniz, eğitim, hukuk konularında daha yoğun olabilirsiniz.

Hayat felsefenizi keşfetmenizi sağlayacak eğitimlere katılabilir veya seyahatlar yapabilirsiniz. Bu arada yabancılarla yaptığınız anlaşmalarda veya yurtdışı bağlantılı işlerinizde bazı gerginlikler ortaya çıkabilir.

Maddi kaynaklarınızdaki kısıtlanmalar, eşinizle veya ortaklaşa yaptığınız işlerdeki ani değişim, mutluluk anlayışınız veya çocuklarınızla yaşadığınız güç mücadeleleri sizi bu ay da test etmeye devam edecek. Hatta bu ay size gizli aşk yaşama potansiyeli olduğunu da söyleyebiliriz. 14 Nisan’daki yeni ay ortaklaşa yaptığınız işlerden size yeni bir maddi kaynak gelebileceğini ifade ediyor.

18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile hayatınızın anlamı, yaşam felsefenizin ne olduğu gibi konularda biraz sorgulama yapabilirsiniz. Sizin için içe dönme dönemi gibi görünüyor. Merkür gerilerken yeni anlaşma yapmak çok doğru sayılmaz, her zamankinden daha dikkatli olmalı ve çok iyi incelemeler yapmalısınız.

25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte kariyer konularında yeni anlaşma fırsatları da gelebilir. Ancak yine de Merkür gerilemesinin etkisi altında olduğunuzu unutmamalı ve dikkatli olmalısınız.

TERAZİ

Yeni sorumluluklar, günlük yaşantınızdaki ani değişimler ve aile ve ev konularındaki radikal dönüşümleriniz konusunda yaşayacağınız sıkıntılar bu ay da devam etmekte. Bu sınavı vermeye devam ederken, arkadaş grubunuzdan ve sosyal çevrenizden gelecek güç mücadeleleri ile biraz daha zorlanabilirsiniz.

Gezegenlerin Boğa burcundaki hareketi bu ay başkalarından beklediğiniz destekler, maddi kazançlar, borsa, para, borç-alacak konularında sizi meşgul edecek. 14 Nisan’daki yeni ay hayalini kurduğunuz aşk konusunda yeni bir ilişkiye başlayacağınızın müjdesini verebilir. Ya da sizi çok mutlu edecek yaratıcılık gerektiren yeni bir ortaklık yapabilirsiniz.

18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile borçlar konusuna dikkat edin. Yeni bir vergi borcu çıkabilir, kredilerinizde aksaklık veya borcunuzu zamanından önce ödemek zorunda kalabilirsiniz. Merkür gerilerken yeni anlaşma yapmak çok doğru sayılmaz, her zamankinden daha dikkatli olmalı ve çok iyi incelemeler yapmalısınız.

25 Nisan tarihinde Venüsün’un İkizler burcuna girmesiyle birlikte yurtdışı ile yapılan işlerde veya yabancılarla yaptığınız işlerde gelişme kaydetmeniz mümkün. Ancak yine de Merkür gerilemesinin etkisi altında olduğunuzu unutmamalı ve dikkatli olmalısınız.

AKREP

İçinizde hissettiğiniz baskı, mutluluk ve aşk konularında veya çocuklarınız konusunda yaşadığınız beklenmedik değişimler ve yakın çevrenizle yaşadığınız iletişim kurma şeklinizdeki köklü değişimler sizi bu ay da sınamaya devam edecek. Birde kariyeriniz nedeniyle ilişkilerinizde yaşadığınız güç mücadeleleri sizi biraz daha zorlayacak. Yaşadığınız bu baskı sağlığınızı dahi etkileyebilir.

İşleri biraz akışına bırakmanızda fayda var. 14 Nisan’daki yeni ay iş ortamında kendinizi biraz daha fazla gösterceğinizin veya yeni bir ilişkinin başlayabileceğinin işaretlerini veriyor. 18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile ilişkilerinizde fikir ayrılıkları, zihinsel huzursuzluk yaşanabilir. Merkür gerilerken yeni anlaşma yapmak çok doğru sayılmaz, her zamankinden daha dikkatli olmalı ve çok iyi incelemeler yapmalısınız.

25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte ortak olarak paylaştığınız maddi manevi her konuda yeni bir fırsat yakalayabilir kendinizi daha girişken hissedebilirsiniz ancak yine de Merkür gerilemesinin etkisi altında olduğunuzu unutmamalı ve dikkatli olmalısınız.

YAY

Soysal çevreniz, ev, aile konularındaki ani değişimler ve maddi konularda yaşadığınız köklü değişim bu ay da etkisini gösterecek. Günlük yaşamda ikili ilişkilerde yaşayacağınız iletişim problemi hayata bakışınız konusunda sizi biraz daha zorlayabilir.

Ay boyunca gezegenlerin Boğa burcundaki hareketi günlük işlerinizdeki yoğunluğunuzu arttırabilir. Bu arada yorgunluk yüzünden sağlık problemleri çıkabilir. Dikkat edin. 14 Nisan’daki yeni ay aşk hayatınız, mutluluk anlayışınız, yaratıcılığınız veya çocuklarınız konusunda yeni bir başlangıç yaşayacağınız sinyallerini taşıyor.

Yeni ay hayatınızı daha eğlenceli kılacak ve mutluluğunuzu arttıracak gelişmelerin müjdecisi olabilir. 18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile günlük yaşantınız biraz karşılaşabilir. Merkür gerilerken yeni anlaşma yapmak çok doğru sayılmaz, her zamankinden daha dikkatli olmalı ve çok iyi incelemeler yapmalısınız. Yanlış anlaşılmalar, iş ortamında fikir ayrılıkları olabilir.

25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte ilişkilerinizde arzu ettiğiniz uyumu ve güzelliği yakalayabilirsiniz. Yeni bir ortaklık yapısı oluşturma şansınız da var ancak yine de Merkür gerilemesinin etkisi altında olduğunuzu unutmamalı ve dikkatli olmalısınız.

OĞLAK

İş ve aile konularında yaşadığınız sorunlar, kendinizle ilgili köklü dönüşüm rüzgarları bu ay da devam ediyor. Aslında ay boyunca gezegenlerin Boğa burcundaki hareketi sizi mutluluğunuzu ve yaşamdan alacağınız keyfi olumlu etkileyecek. Yeni ilişkiler kurabilir, yeni aşklar yaşayabilirsiniz.

Çocuğunuz aracılığıyla mutluluğunuzu arttıracak gelişmeler yaşayabilirsiniz. Yaratıcı yeteneklerinizi ortaya çıkarabilir ve yeni anlaşmalar yapabilirsiniz.. 14 Nisan’daki yeni ay, maddi konularda hayalini kurduğunuz fırsatların size aileden gelecek bir destekle olacağını veya yeni bir evin fırsatlarını sunabilir.

18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile krediler, borçlar konusunda, şans oyunlarında veya borsada para kaybı yaşamanız söz konusu olabilir veya aşk konusunda partnerinizle fikir ayrılıkları yaşayabilirsiniz.

Temas halinde olduğunuz eski sevgiliniz varsa barışabilir, eski aşklarınız yeniden gündeme gelebilir.

25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte iş ortamında ilişkilerinizde olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. İş konusunda ve günlük hayatınızda uyumlu ilişkiler kuracağınız bir döneme giriyorsunuz.

KOVA

Gerek kendi maddi kaynaklarınız gerekse ortaklaşa kullanımda olduğunuz maddi kaynaklar, krediler borçlar gibi konularda yaşadığınız sıkıntılar sizin hayatın anlamı, ruhsal alanda yaşayacağınız gelişimler konusunda sizi test etmeye devam edecek gibi görünüyor.

Ay boyunca gezegenlerin Boğa burcunda ilerleyecek olması ailenizle ilişkileriniz konusunda yaşanabilecek olası sorunları ve zorlanmaları işaret ediyor. Tartışmlardan mümkün olduğunca uzak durmakta fayda var. 14 Nisan’da Koç burcunda oluşan yeni ay yakın çevreyle olan iletişiminizi hareketlendirebilir.

Reklam, iletişim, halkla ilişkiler konusunda yeni bir girişimde bulunabilir heyecanlı başlangıçlar yapabilirsiniz. 18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile bilinçaltına ulaşma ihtiyacı duyup, içselleşebilirsiniz. Merkür gerilerken yeni anlaşma yapmak çok doğru sayılmaz, her zamankinden daha dikkatli olmalı ve çok iyi incelemeler yapmalısınız.

Bu günlerde ev ve aileyle ilgili konularda iletişim kopuklukları, eski anlaşmazlıklar yüzünden zorlanmalar yaşanabilir. 25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte aşk ilişkinizde daha uyumlu ve hoş ortamlar yakalayabileceksiniz.

BALIK

Bir süredir başkalarından beklediğiniz destekler konusunda yaşadığınız maddi kısıtlanmalar sizi zorluyor. Bu ay da iş ortamınızda veya günlük yaşantınızda yaşayabileceğiniz gerginlikler sizi biraz daha sıkabilir ama Jüpiter’in desteğiyle bunların da üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz. Zaten ay boyunca Boğa burcunda hareket edecek olan gezegenler de sizi olumlu etkileyecek. Özellikle yakın çevrenizle ilgili gelişmeler kendinizi güvende hissetmenizi sağlayabilir.

14 Nisan’daki yeni ay maddi kaynaklarınız konusunda size yeni kapılar açacak gibi görünüyor. Meydana gelecek olan gelişmeleri fırsata dönüştüebilirsiniz. Ama büyük beklentilerden kaçınmanız gerekiyor. Bu yüzden kazanç beklerken kayıplarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle de 18 Nisan itibariyle Merkür’ün geri hareketi ile yakın çevrenizde veya organizasyonlarınızda yanlış anlaşılmalar,kayıplar, terslikler,gecikmeler, küçük kazalar yaşayabilirsiniz.

Özellikle Merkür gerilerken yeni anlaşma yapmak çok doğru sayılmaz, her zamankinden daha dikkatli olmalı ve çok iyi incelemeler yapmalısınız. 25 Nisan tarihinde Venüsün’un ikizler burcuna girmesiyle birlikte aile içinde hoş ortamlarınız ve iyi ilişkileriniz söz konusu olabilir. Kendinizi iyi hissedeceğiniz bi dönem.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari