Bu devre içinde Merkür'ün de bu burçta geri gidiyor olması burcun özelliklerini daha güçlü bir şekilde açığa çıkarıyor.

Boğa Burcu özellikleri denildiği zaman ilk akla gelen, maddi anlamda değerli şeyler, finans ve sanat gücünün olduğu söylenebilir. Venüs'ün yönettiği bir burç olan Boğa için duygular, güzellik ve müziğin yanı sıra kararlılık, inatçılık ve sebat gibi özellikler de ön plandadır.

Genel olarak pratik ve tutucu tiplerdir. Oldukça ağır hareket etmelerinden dolayı tembel gibi gözükebilirler. Aslında lüksten çok rahatlarına düşkün olan Boğa'lar, istedikleri rahat ve keyifi elde edebilmek için çok çalışabilirler. Ama sadece kendi istedikleri zaman. Eğer canları çalışmak istemiyorsa hiçbir güç onları çalışmaya zorlayamaz.

Son derece yumuşak huylu ve boyun eğen görünümlerine karşın, kızdıkları zaman ne yapacakları hiç belli olmaz. Fakat her ne kadar öfkelendiklerinde zaptedilmez olsalar da bu halleri öyle sık karşılaşılır bir durum değildir. Genel olarak son derece sakin, sistemli, kararlarını uygulayan pratik tiplerdir.

Sürprizler ve ani değişikliklerden hiç hoşlanmazlar. Her zaman önlerini görmeye ihtiyaçları vardır. Bu yüzden hep geleceği düşünerek hareket ederler. Son derece tedbirli ve geleceği düşünerek hareket etme eğiliminde oldukları halde bazen şartlara ayak uydurmakta zorlanabilir ve değişime karşı gereksiz bir inatçılık sergileyebilirler. Ve işte o zaman aradıkları güvenceyi bulmaları çok zor olabilir.

Olumlu etkiler altında ise, ciddi, istikrarlı, ne istediğini bilen, kendine güvenen insanlardır. Kararlarından kolay vazgeçmezler. Bir kez başladıkları işi, zorluklarla karşılaşsalar bile sonuna kadar götürmek için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Zamanla ilgili pek kaygıları yokmuş gibi davranabilir ve işleri son derece ağırdan alabilirler.

Boğa'lar, eğlenceyi, müziği, doğal güzellikleri, doğayı, sanat ve kitaplarının yanı sıra parayı da çok severler. Ancak para onlar için hiçbir zaman gösteriş ve lüks aracı değil bir güvencedir. Geleceğe yönelik kaygıları çok kuvvetlidir. Bu nedenle maceralara atılmaktan pek hoşlanmazlar. Sonunu göremedikleri işlere girmezler ve paralarını biriktirirler. Çünkü daima rahat yaşamak isterler. Bu istedikleri rahatı sağlayacak tek şeyin ise, para olduğunu bilirler.

Bu özellikler, Boğa Burcu'nda doğanlar kadar doğum haritalarında kişisel gezegenleri veya yükselenleri Boğa olanlar için de geçerlidir.

Merkür Boğa Burcu'nda geri gidiyor!

Merkür astrolojide haberleşme, her türlü ifade, yazma, konuşma, öğrenme, iletişim, anlaşmalar, ticaret, ulaşım gibi konuları temsil eder. Merkür'ün geri gittiği zamanlarda anlaşmalar, haberleşme, iletişim ve ulaşım konularında aksamalar, zorlanmalar yaşanır.

Yanlış anlamalar ve anlaşılmalar yüzünden yapılan anlaşmalar bozulabilir veya işler içinden çıkılmaz bir hal alabilir. Ayrıca teknoloji gerektiren işlerde, internette,bilgisayar sistemlerinde çökmeler veya nedeni anlaşılamayan aksamalar ortaya çıkabilir. Bu yüzden bu dönemlerde yeni bir işe başlamak ve yeni kararlar almak pek tavsiye edilmez. Çünkü Merkür'ün geri hareketinde başlanan işlerden ve yapılan anlaşmalardan olumlu sonuç almak zordur.

Bu zamanda da yapılacak ve çok iyi sonuçlar alınmasının mümkün olduğu işler de vardır tabii. Bunlar daha çok eskiden başlanmış ama bir türlü bitirilmemiş veya unutulmuş olan işlerdir. Merkür'ün geri gitme zamanları bunları tamamlamak ve bitirmek için oldukça uygun zamanlardır.

Merkür 18 Nisan – 12 Mayıs 2010 arasında Boğa Burcu'nda geri giderken bu burcun özelliklerini ve ihtiyaçlarını da daha fazla vurgulayacaktır. Bu da maddi değerler, para ile ilgili işler ve güvenlik ihtiyacının artması demektir. Eskinin daha önem kazanacağı bu dönemde sahip olunan değerleri korumak adına güven arayışı içinde olabiliriz.

Özellikle geçmişle ilgili konular harekete geçebilir, eski olanın değerlenmesi, uzun zamandır beklenen yatırımlarla ilgili haberler önem kazanabilir. Altın, toprak ve emlak işleri önemli hale gelebilir. İnsanlar kendilerine daha fazla güvence sağlamak isteyebilirler.

Geri giden Merkür'ün BURÇLARA etkisi nasıl olacak?


Geri giden Merkür'ün BURÇLARA etkisi nasıl olacak?

Koç Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında Boğa Burcu'nda geri giden Merkür özellikle para ve maddi kaynaklar konusunda zorlayıcı bir etki açığa çıkartıyor. Beklenen paralarda gecikmeler meydana gelebilir veya harcamalar artabilir. Bu arada uzun zamandır beklediğiniz bir geri ödeme ile de karşılaşabilirsiniz. Bu dönemde yeni bir anlaşmadan kaçınmalı ve yeni bir alışveriş içine girmemelisiniz.

Boğa Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında Boğa'da geri giden Merkür kendinizi ifade etmekte ve kararlarınızda sizi zorlayacaktır. Kişisel girişimleriniz konusunda dikkatli olmalı ve karar vermeden önce iyice düşünmelisiniz. En iyisi önemli kararlarınızı ertelemeli ve de harekete geçmek için acele etmemelisiniz.

İkizler Burcu

Geri giden Merkür'ün etkisiyle düşünceleriniz ve duygularınız karışabilir ve kararlarınızda zorlanabilirsiniz. Olayları kontrol etmeye çalışırken sizden gizlenen bazı gerçekleri öğrenebilirsiniz.

Karamsarlıklığınız artabilir ve içinize dönük bir hal yaşayabilirsiniz. Bu arada geçmişin hatalarıyla yüzleşebilir ve hatalarınızı tamir etme fırsatı bulabilirsiniz. Bu dönemde kuruntu ve kuşkular yüzünden yeniden hata yapma riski de taşıyorsunuz. Buna izin vermeyin.

Yengeç Burcu

Geri giden Merkür'ün etkisiyle sosyal hayatınızda, gruplar içinde yapacağınız çalışmalarda zorlanmalar ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Özellikle yapacağınız organizasyonlarda yanlış anlaşılmalara ve aksaklıklara karşı dikkatli olmalısınız. Bu arada eski dostlarla yeniden bir araya gelebilir ve eski güzel günleri anabilirsiniz.

Aslan Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs tarihleri arasında geri giden Merkür'ün etkisiyle iş ve akriyer alanında aksamalar ve sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Alacağınız yanlış istihbarat yüzünden veya kendinizi iyi ifade edememekten ötürü zor durumda kalabilirsiniz.

İletişim ve ulaşım konularında yaşanabilecek sorunlara karşı da tedbirli olmalı işlerinizi zamanından önce halletmeye çalışmalısınız. İş konusunda yapacağınız anlaşmalarda ve yeni girişimlerde çok dikkatli hareket etmelisiniz. Bu arada uzun zamandır beklediğiniz fırsatların yeniden karşınıza çıkması moralinizi düzeltebilir.

Başak Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında yüksek eğitimde, yolculuklar, yabacılar ve yabancı ülkelerle ilgili tüm işlerinizde sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Ayrıntılara dikkat etmeli ve tedbirli olmalısınız. Bu dönemde uzun zamandır beklediğiniz haberleri alabilir, uzun zamandır ihmal ettiğiniz başvurularınızı takip edebilirsiniz. Bazı işlerinizin sonuçlandığını görmek hoşunuza gidebilir.

Terazi Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında ortaklaşa işlerinizden gelen maddi gelirlerinizde sorunlar ile karşılaşabilirsiniz. Kredi kullanımı, ödemeler, paylaşımlar ve borçlanma konusunda dikkatli olmalısınız. Geciken ödemeler ve paylaşımlar yüzünden zor durumda kalabilirsiniz.

Bu arada artık ümidi kestiğiniz bir alacağınızı geri alabilir veya ödemeyi unuttuğunuz bir borcunuzla yüzleşebilirsiniz. Uzun zamandır beklediğiniz yatırımlarınızın değer kazandığını görmek de sizin için sürpriz olabilir. Ama yeni yatırımlardan ve yeni borçlardan kaçınmalısınız.

Akrep Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında her türlü ikili ilişkinizde, evlilik veya ortaklıklarınızda ilişkinizi zorlayan gelişmeler olabilir. Bu dönemde yeni bir ortaklık ve evlilik ilişkisinden kaçınmalı, karar vermeniz gereken durumlar varsa ertelemeyi tercih etmelisiniz. Ayrıca yanlış anlaşılmalar ve yanlış anlamalar yüzünden sorunlar yaşayabilirsiniz.

Olayları iyice anlamadan karar vermeyin. Eskilerin yeniden gündemde olacağı bu dönemde eski ilişkinizin yeniden canlanması veya ilişkinizde uzun zamandır devam eden sorunların çözümlenmesi için fırsatların ortaya çıkması da mümkün.

Yay Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında günlük işlerinizde ve iş yerinizle ilgili konularda aksamalarla karşılaşabilirsiniz. Veya eski bir sağlık sorununuzla yeniden uğraşmak zorunda kalabilirsiniz. Bu dönemde yeni bir başlangıç yapmak yerine yarım kalmış işlerinizi tamamlayabilir ve ihmal ettiğiniz sağlığınıza gereken önemi verebilirsiniz.

Oğlak Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında aşk hayatınızda ve çocuklarınız ile ilgili konularda yenilik yapmaktan çok eski sorunlarınızla uğraşabilirsiniz. Bu arada eski aşkınızın yeniden canlanması veya aşık olduğunuz kişiyle eski sorunlarınızı halletme fırsatı bulmanız mümkün. Bu dönemde yatırım konusunda dikkatli olmalı, şans oyunlarından ve riskli yatırımlardan uzak durmalısınız.

Kova Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında Boğa Burcu'nda geri giden Merkür ev hayatınız ve özel yaşamınızla ilgili anlaşma sorunlarını gündeme getirebilir. Bu dönemde aile bireyleriyle geçmişe ait konularla uğraşabilir ve eski sorunlarınızı çözme fırsatı bulabilirsiniz. Yanlış anlamalar ve anlaşılmalara dikkat edin.

Ev arazi alımı gibi konularla ilgileniyorsanız yeni bir anlaşma yapmak için uygun zamanda değilsiniz. Bu konularda daha çok uzun zamandır sizi meşgul eden sorunları halletmek için harekete geçebilirsiniz.

Balık Burcu

18 Nisan – 12 Mayıs arasında Boğa Burcu'nda geri giden Merkür'ün etkisi ile yakın çevreniz, iş arkadaşlarınız, yakın akrabalarınız ve kardeşlerinizle olan ilişkilerinizde ve iletişim gerektiren işlerde yanlış anlaşılma, dedikodu ve iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunlar yaşayabilirsiniz.

Bu arada düşüncelerinizi ifade etmekte zorlanabilir ve eğitim konusunda aksilikler ile karşılaşabilirsiniz. Yanlış anlamalar ve anlaşılmalar yüzünden sorunlarla karşılaşmamak için tedbirli olmalı ve iyice anlamadan tepki göstermemelisiniz. Bu günlerde çok mecbur kalmadıkça yeni anlaşmalardan kaçınmalısınız.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari