Uranüs 28 Mayıs 2010 tarihinde 84 yıl sonra yeniden Koç burcuna geçiyor ve dünyada artık yepyeni bir dönemin başlayacağını işaret ediyor.


Büyük reformlar, büyük değişimler ve özgürlükle ilişkilendirilen Uranüs gezegeni önümüzdeki yedi yıl boyunca insanları geleceğin dünyasına hazırlamak ve onları yeni bir bilinç düzeyine geçirebilmek için çabalayacak.

Bu dünyada yeni bir düzen kurmak, mevcut kalıpları kırmaya çalışmak ve bunun için de Koç burcunun güçlü ve sert enerjisiyle harekete geçmek... Bunların hepsini hesaba katarsak önümüzdeki süreçte değişim rüzgârlarının oldukça sert, hatta zaman zaman fırtına şiddetinde olacağını söyleyebiliriz.

Gerçekten de Koç burcu astrolojik olarak heyecan, cesaret, risk alma, liderlik, yeni başlangıçlarla bağdaştırılır. Bu burcun doğasında çok fazla heyecan, isyan, olayları agresif bir şekilde başlatma ve büyütme teması vardır.

Bütün bunlarla birlikte düşününce Uranüs'ün değiştirici ve isyankar yapısı Koç burcuyla birlikte iyice tetiklenebilir ve önümüzdeki yedi yıl içinde dünyada başkaldırılar ve isyanlar artabilir, tehlikeli ve etkileyici olaylar dikkat çekebilir..

Uranüs'ün 84 yıl önce Koç burcunu ziyaret ettiği dönem, dünyada büyük ekonomik bunalımın ve 2. Dünya Savaşı'nın acı dolu yıllarının yaşandığı yıllara denk gelir. Bu dönemden sonra bütün dünyanın düzeni değişmiş ve siyasal anlamda yepyeni bir dünya ortaya çıkmıştı.

Astrolojik açıdan geçmişte yaşanan döngülerin gelecekte yaşanacak olaylara ışık tuttuğunu hatırlayacak olursak, önümüzdeki dönemin oldukça sert geçeceğini söylemek hiç de zor olmaz. Üstelik Satürn, Plüton gibi diğer kuvvetli gezegenlerin hep birlikte gökyüzünde oluşturacağı sert etkileşimler, Uranüs'ün etkisini daha da arttırabilir. Hatta dünya düzenini sadece siyasal anlamda değil, yaşanabilecek doğal afetler yüzünden fiziksel olarak da değiştirebilir.

Temennim astrolojinin yanılması yönünde olsa da, bütün bunların artık köhnemiş ve insanlığa hizmet etmeyen kalıpların değişip yepyeni, özgür ve taze bir yaşam için çok gerekli olabileceğini de unutmamak gerek.

Burçlar Uranüs'ten nasıl etkilenecek?

Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak en fazla etki alan burçlar olacaklar.


Koç fiziksel, sağlık ve dış görünüş anlamında değişiklikler yaşarken; Yengeç aile ve ev ile ilgili konularda, Terazi ilişkiler, Oğlak ise iş ve kariyer konularında biraz zorlayıcı değişimlerle karşılaşacak.

Aslan, Yay, İkizler ve Kova ise bu değişimden olumlu olarak etkilenecekler. İkizler, dostlar, arkadaşlıklar, gelecek hedefleri ve cemiyet hayatı ile ilgili konularda olumlu değişimler yaşarken, Aslan yurt dışı bağlantılı konular, kişisel gelişim, yüksek öğrenim ve seyahatlerle ilgili konularda olumlu etkiler altında olacak.

Yay burcu ise aşk hayatı ve çocuklar konusunda şanslı olduğunu düşünecek. Kova ise yakın çevre, iletişim, eğitim gibi konularda olumlu etkiler altında olacak.

Boğa burcu için bilmediği konuların aniden aydınlığa kavuşacağı ama aynı zamanda huzursuzluk ve karamsarlığın ön planda olacağı bir dönem olabilir.

Başak burcu için başkalarından beklenen destekler, borç-alacak, miras gibi konularda sürpriz gelişmelerin olacağı etkiler söz konusu.

Akrep için sağlık konuları önem kazanırken, Balık için maddi konuların ön plana geçeceği ve parasal konularda sürpriz gelişmelerin olacağı bir süreç başlıyor.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari