Gelecek haftaya yeni enerjilerle başlıyoruz. Bu dönemde başlanan işleri büyütmek ve sonuçlandırmak çok daha kolay olabilir. Özellikle evi, yuvayı, aile bireylerini ilgilendiren konularda yapılacak yeni başlangıçlar son derece hızlı bir gelişme gösterebilir.

11 Temmuz akşam saatlerinde meydana gelen güneş tutulması etkilerini önümüzdeki altı ay içerisinde hissettirecek olsa da, 12 Temmuz öğle saatlerinden itibaren gergin etkiler yerini canlılık veren enerjilere bırakıyor. Bu da düşüncelerin gösterişli bir biçimde ortaya çıkmasını ilham ve yaratıcılık dolu fikirlerin artmasını işaret ediyor.

12 Temmuz günü ay aslanda ilerlerken gökyüzünde Merkür ve Jüpiter'in birbiriyle yaptığı olumlu etkileşim ayla tetikleniyor. Bu etkiyle iyimser düşüncelerin artması ve büyük planların, büyük fikirlerin ortaya çıkması söz konusu. Çok abartılı düşünceleri eleyip bize yararlı olacağına gerçekten inandığımız fikirleri saklamak çok yerinde olur. Öte yandan bugün ilham gerektiren çalışmalar için uygun bir gün. Bunun dışında çocuklar için yapılacak çalışmalar da bugün hedefe ulaşabilir

13 Temmuz Ay Aslan burcundayken Venüs- Plüton arasında uyumlu bir etkileşim meydana geliyor. Bu etkileşim sırasında ortaya çıkan enerjiler gücün ve etkileyiciliğin rahatça ortaya konabileceğini işaret ediyor.

Duygularda hırs ve tutkunun daha fazla ortaya çıkacağı bir gün. Tutku dolu ilişkiler ve gizlilik gerektiren çalışmalar için bugünü tercih edebilirsiniz.

Maddi konularda ise sizden gizlenen veya sizin gizlemek istediğiniz konuların daha fazla ön planda olması söz konusu. Bu durumda yeni bir yatırım veya yeni bir ortaklık kurmak istiyorsanız altında sizin bilmediğiniz bir şeyler olabileceğini unutmayın. Aynı zamanda bugün gücünüzü test eden çalışmalar yapabilir etkilemek istediğiniz kişileri daha rahat etkileyebilirsiniz.

14 Temmuz Çarşamba öğleden sonra Ay Başak burcuna giriyor ve akşam Venüs'le kavuşum yapıyor. Küçük ama güzel sürprizlerle karşılaşmak, iyi duygular içinde hareket etmek mümkün. Ayrıca kişisel bakımınızı, güzelliğinizi ilgilendiren konularda yapılacak çalışmalar için de uygun bir dönem.

15-16 Temmuz günlük işlerde hareketlilik artıyor. Günlük hayatın gerektirdiği ilişkiler önem kazanıyor. Sağlık, temizlik ve hijyen konularının çok daha fazla ön plana çıkması muhtemel.

16 Temmuz sabah saatlerinde Ay Mars ile Başak'ta birlikte hareket ediyor. Son derece enerjik ve hareketli olmak mümkün. Aynı zamanda tansiyonun da yüksek olduğu bugün gerginliklere dikkat. Ayın Başak burcunda bu günler, günlük işler için çalışmaya ve ekip çalışması yapmaya son derece uygun. Eğer enerjiniz çok yüksekse öfke duygunuz da kolayca açığa çıkabilir. Enerjiyi bedensel çalışmalara kanalize ederek hem öfkeden kurtulabilir hem de çalışmalarınızdan verimli sonuçlar alabilirsiniz.

16 Temmuz öğle saatlerinden sonra Başak burcunun son derecelerinde bulunan Satürn gezegeni ayla kavuşum yaparak sorumluluk duygusunun artacağını işaret ediyor. Her şeyi ciddiye almak, kısıtlanmışlık hissi, sabır gerektiren gelişmeler bizi bekliyor.

Bugünler sorumluluk ve irade gerektiren işler için uygun olabilir. Ay daha sonra Terazi'ye girecek ve akşama doğru Uranüs'e daha sonra Jüpiter'e zorlayıcı açı yapacak. Özgürlük duygusunu arttıran gelişmelere dikkat!

Sıra dışı beklenmedik olaylar ve sürprizler hem kayıpları hem de kazançları beraberinde getirebilir. Kötü bir sürprizle karşılaşmamak için risklerden kaçınmak iyi olabilir. Acele verilen kararlar ise beklenmedik sonuçlar doğurabilir.

17-18 Temmuz'da güzellik, denge, huzur arayışının arttığı bu günlerde özellikle ikili ilişkiler konusunda gergin etkiler var. Hoş görülü olmak için çaba gösterilmeli.

18 Temmuz günü ise kendini gösterme arzusunun ve egonun arttığı, hayatınızdaki önemli kişilerin ön planda olacağı bir gün olabilir. Bu arada otorite konumunda bulunan kişilerle yaşanabilecek gerginliklere dikkat!

Gelecek hafta Türkiye'yi neler bekliyor?

12-13 Temmuz günleri Türkiye açısından ekonomiyi ve gelirleri ilgilendiren konular ön planda olurken, 14-15 Temmuz günleri komşu ülkeler ve sınırlarımızı ilgilendiren haberlerin gündemde yer alması mümkün. Bu arada dış ticaret konuları, ulaşım, haberleşmelerle ilgili gelişmeler hızlanabilir. Komşu ülkelerle yapılan anlaşmalar, bazı ortaklıkları da gündeme taşıyabilir.

15 Temmuz özellikle yurt dışı bağlantılı gelişmelerin şaşırtıcı olabileceğini işaret ediyor. Yönetimi ilgilendiren konularda sürpriz gelişmeler mümkün olabilir. 16 Temmuz'da özellikle halk açısından sıkıntı yaratan gelişmelerle karşılaşılması mümkün. 17-18 Temmuz ise daha çok yurt içi konuların önem kazanacağı etkiler mevcut.

17 Temmuz'da yurt güvenliğini, orduyu ve savunmayı işaret eden konularda gelişmeler hızlanabilir. Gizlilik gerektiren, kontrol ve güç arzusu uyandıran olaylar dikkat çekebilir. 18 Temmuz'da ise baskı duygusu uyandıran kısıtlayıcı gelişmeler ön planda...

Yazan: Astrolog Ümran Ensari