Gelecek haftaya yeni umutlarla başlıyoruz. Haftanın önemli astrolojik olaylarının etkilerini hayatınızda göreceksiniz.

19-25 Temmuz haftasının en önemli astrolojik olayları

21 Temmuz Satürn Terazi burcuna geçiyor.

23 Temmuz Güneş Yengeç burcundan Aslan burcuna geçiyor.

23 Temmuz Jüpiter Koç burcunda geri hareketine başlamak üzere duruyor.

21 Temmuz'da Satürn tekrar Terazi burcuna geçiş yapacak ve bu burçtaki yolculuğu 2012 Ekim'e kadar devam edecek. Satürn bu burçta ilişkilerinizi, sosyal hayatınızı test edecek ve sizi değişime zorlayacak. Bu dönemde, hedefleriniz ve kariyeriniz açısından sorumluluklarınızın arttığını hissedebilir, başarılı olmak için kendinizi zorlayabilirsiniz. Öte yandan ilişkilerinizde uyum ve denge arayışınız artabilir, ortaklık, evlilik gibi ikili ilişkilerinizde ise önemli adımlar atmak ve önemli kararlar almak için üzerinizde baskı hissedebilirsiniz. Bu süreç zorlu gibi gözükse de sosyal hayat, ilişkiler, ortaklıklar gibi konularda gerçekten ihtiyacınız olanı keşfedebilirsiniz.

23 Temmuz'da Güneş'in Aslan burcuna geçmesiyle birlikte ay boyunca, güç, ihtişam, ün, gösteriş gibi konular vurgulanabilir. Gurur, ego, itibar ve yönetim gibi konular önem kazanabilir.

23 Temmuz'da Jüpiter Koç burcunda geri hareketine başlıyor. 18 Kasım'a kadar geri gidecek olan Jüpiter, geri gitme sürecinde geçmiş dönemde yaşadığınız olaylarla ilgili elinize geçen fırsatları yeniden değerlendirme olanakları sunabilir. Bu dönemi iyi değerlendirmelisiniz.

Haftanın ay hareketleri:

19-21 Temmuz ay Akrep burcunda
21-23 Temmuz Ay yay burcunda.
23-25 Temmuz Ay Oğlak burcunda


19-21 Temmuz: Haftaya başlarken akrep burcundaki ayın bilinçaltının derinliklerini tetiklemesi sonucu, bilinmeyene duyulan merak, kuşku ve endişe duyguları artacak. Gizemli araştırmalar, bilinmeyenin arkasındaki gerçeklerin ortaya çıkartmak açısından uygun günler. Bu günlerde sezgisellik, ölüm, ölümden sonrası gibi konulara merak artabilir. Genel bir karamsarlık ve huzursuzluk görülebilir. Gizlenme, direnç , mücadele gerektiren konular ön plana çıkabilir. Mücadele gerektiren konularda başarı artarken, iletişim, haberleşme, öğrenme ve yazılı anlaşmalarda sorunlarla karşılaşılabilirsiniz. Sorumluluk gerektiren konularda ise olumlu etkiler var. Bu günlerde kendinizi daha duygusal ve hüzünlü hissedebilirsiniz. Sağlık açısından ise bol sıvı almaya çalışmalı, bedeninizin alt karın bölgelerine, idrar yollarına ve üreme organlarına özen göstermelisiniz.

21-23 Temmuz Çarşamba akşam saatlerinde Ay Yay burcundayken, macera ve özgürlük arzunuzun arttığını hissedebilir, her zamankinden daha iyimser davranabilirsiniz. Kalabalık ortamlar, kendinizi fazla yormayacak uzunluktaki yürüyüşler kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Bu günlerde kaslarınızı fazla zorlamaktan kaçınmalısınız. Beslenmenize de dikkat etmeli ve proteinli besinleri tercih etmelisiniz. İş konusunda ise sorunlarınızı daha kolay çözebileceğiniz günlerdesiniz.

23 Temmuz sabahı Güneş Aslan burcuna girdikten sonra yeteneklerinizi gösterme fırsatı bulabilir ve alkışlanmak isteyebilirsiniz. Projelerinizi hayata geçirmek konusunda ise fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Saat 11.30 dan sonra Ay Oğlak burcuna giriyor ve Oğlak burcunda Plüton ile kavuşum yapıyor. Çok fazla çalışabilir, daha disiplinli davranabilir veya iş konusunda başkalarına baskı yapabilirsiniz.

24 Temmuz Cumartesi akşamı Ay Oğlak'ta iken Jüpiter Plüton'a zorlayıcı açı yapıyor. Bugün dışarıda eğlenmek için fırsatlar çıkabilir fakat abartılı davranışlardan ve baskıcı tavırlardan kaçınmalısınız. Sağlık açısından ise eklemlerinizi zorlamaktan kaçınmalı, cilt ve tırnaklarınızla ilgili bakımınıza özen göstermelisiniz. Kalsiyum takviyesi yapmak ve güneşlenmek de sağlığınız açısından olumlu olabilir.

Türkiye'de neler olacak?

19-21 Temmuz Türkiye'de önemli kişilerin ön plana çıkacağı günler olabilir. Ünlü kişilerden daha fazla söz edilebilir. Yönetici konumunda bulunan kişiler, gösteri dünyasından önemli kişiler ön plana çıkıyor. Sonuçlandırmaların, bazı bitişlerin çok konuşulacağı günler olabilir.

21-23 Temmuz sıkıntı verici konuların, ön planda olacağı, sağlık, çalışan kesimi ve yerine gerilmesi zorunlu olan konuların ön planda olacağı günler.

23 Temmuz'dan itibaren ekonomiyi, gelirleri ilgilendiren konular ön planda olacak. Ülke yönetimiyle ilgili konularda ise girişimlerden sonuç almak zorlaşabilir. Eski meseleler tekrar gündeme gelebilir. Adaleti yargıyı ilgilendiren konular, yurtdışı bağlantılı konular, öğretim üyeleri, saygın kişilerle ilgili konular gündemi meşgul edebilir.

23-25 Temmuz günlerinde Türkiye'de yurt dışı ilişkiler önem kazanacak. Sert ve zorlayıcı gelişmeler görülebilir.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari