Haftanın Gezegen Hareketleri

Çok hareketli bir haftaya giriyoruz.Hafta sonuna doğru heyecan dorukta olacak.

28 Temmuz 00:42 de Merkür Aslan Burcu'ndan çıkıp Başak Burcu'na geçiyor.

30 Temmuz 02.46 da Mars Başak Burcu'ndan çıkıp Terazi Burcu'na geçiyor.

Haftanın Ay hareketleri

26 Temmuz Pazartesi ay Kova Burcu'nda hareket ediyor.

26 Temmuz Pazartesi sabah 04.36 da Kova Burcu'nda Dolunay meydana geliyor.

28 Temmuz Çarşamba10.59'da ay Balık Burcu'na geçiyor.

30 Temmuz Çarşamba 23.41' de ay Koç Burcu'na geçiyor.

30 Temmuz Cuma sabah 06.44 ten gece 23.40'a kadar ay boşlukta kalacak.

28 Temmuzda Merkür kendi yönettiği burç olan Başak Burcu'na geçiyor. 3 Ekime kadar güçlü olduğu bu burçta kalacak olan Merkür, bütün özelliklerini rahatça sergileyecek.

Rasyonelliğin, detayların, ekip çalışmasının öne çıkacağı bu günlerde çok daha titiz ve ayrıntılı çalışmalar yapabilir, mükemmeliyetçi ve eleştirici davranabiliriz. Her konuda muhasebe yapmak, sağlık ve hijyen konusunda ise biraz takıntılı olmak mümkün.

30 Temmuz günü Terazi Burcu'na geçecek olan Mars 15 Eylüle kadar bu burçta kalıyor. Bu dönemde çok daha uzlaşmacı tavırlar sergileyebilir, daha hoşgörülü ve anlayışlı hareket edebiliriz.

Olaylar karşısında diplomatik davranmak ilişkiler açısından olumlu sonuçlar doğururken, tarafsız kalmayı tercih etmek sevdiklerinizi kızdırabilir. Bu dönemde enerjinizi zihinsel faaliyetlere daha fazla odaklayabilirsiniz.

Haftanın Ay hareketleri

26 Temmuz Pazartesi sabahı ay Kova Burcu'nda meydana gelen dolunay bir yandan sezgilerimizi arttırırken diğer yandan kendimizi daha gergin ve huzursuz hissetmemize neden olabilir.

Bu gün biraz daha sakin kalmalı gerginliklerin büyümesini önlemeye çalışmalıyız. Astrolojide dolunay zamanları daha önceden başlanmış işlerin tamamlanma zamanıdır. Bu yüzden işlerimizin tamamlanması için yapacağımız çalışmaları arttırabiliriz.

Özellikle geleceğe yönelik çalışmalarda ve teknolojik konularda çalışmalar hızlanabilir. Dolunay zamanları kanamalar artabilir ve yaralar zor kapanır.

Öğle saatlerinde aslandaki Merkür, Kova'daki Neptün'e tam karşıt açı yapacak. Bugün zihnimiz biraz karışık olabilir karar vermekte zorlanabiliriz.

Yanılgılar ve hayal kırıklıklarına karşı dikkatli olmalıyız. Ama yaratıcı çalışmalar ve hayal gücü gerektiren konular için mükemmel bir gün. Aynı gün Aslandaki Güneş Terazi'deki Jüpiter'e üçgen yapıyor.

Yönetici konumunda bulunanlar için inanç, adalet ve eşitlik konuları önemli olabilir. İlahi adaletin yerine gelmesi için uygun şartlar var. Öte yandan iyimserlik ve şans artıyor.

Akşam saatleri Terazi'deki Satürn ve Koç'taki Uranüs arasında tam karşıt açı oluşacak. Sert etkiler var. Özgürlük ve kısıtlanmışlık duygusu arasında kalabiliriz ve üzerimizdeki baskılar artabilir. İsyan edebiliriz. Sakin olmakta fayda var.

27 Temmuz Salı gecesi Ay Kova'dayken Neptün'le kavuşuyor. Rüyalar ve sezgiler artıyor. Ay Kova Burcu'ndayken daha mantıklı ve anlayışlı davranabilir, iletişim ve konuşmaya daha fazla önem verebiliriz.

28 -30 Temmuz Cuma akşamına kadar Ay Balık Burcu'nda. Duygusallık ve empati ön planda. Kendimizi başkalarının yerine koyabilir ve daha fedakar davranabiliriz. Öte yandan yakınmalar ve huzursuzluk artabilir.

30 Temmuz Ay Balık Burcu'nda ve akşam saatlerine kadar boşlukta kalacak. Bu gün yeni bir işe başlamak sonuç getirmeyebilir. Gün içinde Merkür-Plüton üçgeni var. Büyük değişimler, düşünceler üzerinde etkili olabilir. Pişmanlık duymak mümkün. Gün içinde Terazi'deki Mars Koç'taki Uranüs'e zıt açı yapacak. İsyankarlık artabilir, adaleti sorgulayabilirsiniz. Aniden meydana gelen olaylar etkileyici olabilir. Kazalara, sakarlıklara dikkat!

Akşam saatleri Ay Koç'a giriyor ve Koç'taki Uranüs'le kavuşum yapıyor. Heyecan dorukta. Çılgınlıklar, öfke ve isyankarlık artabilir. Zaten hemen ardından Koç'taki ay Terazi'deki Mars'a zıt açı yapıyor. Bu da gösterilen tepkiler yüzünden zorlanmayı işaret ediyor. İlişkiler yüzünden sert gelişmeler yaşanabilir.

31 Temmuz Cumartesi, Mars Terazi'nin başlangıcında Satürn'e kavuşum yapıyor. Bu etki enerjinizin, tavan yaptığı sırada kendinizi zincirlerle bağlıymış gibi hissetmenize neden olabilir.

Ay Koç'ta iken, Terazi'deki Satürn'e karşıt açı yapıyor, odaklanmalar artarken, baskı duygusu da artabilir. Mars-Satürn kavuşumu oldukça sert etkiler yaratırken, ayın tetiklemesi ile bu sertlik daha çok hissedilebilir.

Aslında bu günler enerjinizi kontrol etmeniz ve odaklanma gerektiren ciddi ve kalıcı çalışmalar için son derece uygun. Yeter ki dikkatinizi toplayın ve odaklanın.

1 Ağustos Pazar günü ay Koç'taki hareketine devam edecek. Ama zorlayıcı etki biraz daha azalacak.

Hiç de kolay bir hafta değil. Bu günler, önümüzdeki dönemde yaşanacak olayların bir işaretçisi niteliğinde

Türkiye de Neler Olacak ?

26-27 Temmuz ekonomide ve parasal konularda hareketlilik artabilir. Borsa, döviz gibi konularda güvensizlik meydana gelebilir.

28-29 Temmuz alınan haberler önemli olabilir, iletişim konuları ve yurt dışı bağlantılı konular öne çıkabilir. Bu günlerde alınan haberlerin veya basında çıkan haberlerin yanıltıcı olması mümkün. Komşu ülkelerle olan gelişmeler dikkat çekebilir.

30 - 31 Temmuz, 1 Ağustos günlerinde yurt içindeki gelişmelerin etkileyici olması mümkün. Diplomasinin önem kazandığı bu günlerde aynı zaman da yönetimi ve muhalefeti ilgilendiren konularda da önemli gelişmelerle karşılaşabiliriz. Yurt genelinde baskı uyandıran gelişmeler, hava şartları, terör gibi konular etkileyiciliğini koruyabilir.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari