Koç

Ağustosun ilk haftası rutin işler ve çalışmanın ön planı çıkacağı bir dönem olacak. Üretmenin ve faydalı olmanın zamanı. Detaylarla fazla uğraşıp, eleştirinin dozunu bazı zamanlarda kaçırabilirsiniz.

Hayata dair rutin zorluklar ön plana çıkabilir. Sağlığınızla ilgili konular önem kazanabilir. Bu sebepten kendinizi fazla yormamanızda fayda olabilir. Öte yandan eğlence ve aşk için güzel günler geçirebilir,yetenekleriniz sayesinde ön plana çıkabilir, çevrenizden övgü toplayabilirsiniz.

Hayatınıza dair beklenmeyen sürpriz değişiklikler fırsatlar karşınıza gelebilir, ani kararlar vermek mecburiyetinde olabilirsiniz. Bunlar, çevreyle iletişimişiniz, evliliğiniz ya da ortaklığınız ile ilgili olabilir.

Vereceğiniz kararlar büyük önem taşıyor. Özellikle ikili ilişkiler ve ortaklıklar ön plana çıkıp, size gergin zamanlar yaşatabilir. Bazı hedeflerinize ulaşmak için zor ve sert kararlar almanız icap edebilir.

Bu dönemde ortaklığınız, ikili ilişkileriniz çevrenizle olan diyaloğunuz, işyerinizdeki iletişiminiz önem kazanacak ve ağzınızdan çıkanlara daha fazla özen göstermeniz gereken bir döneme gireceksiniz. Özellikle 3 Ağustosta ve kişisel konulardaki girişimleriniz sayesinde fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yeter ki abartıdan kaçının.

İkinci hafta 7 Ağustostan başlamak üzere ay sonuna kadar ilişkileriniz konusunda sert gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak kişisel çabanızla uzlaşma sağlayabilirsiniz.

8-9 Ağustos tarihlerinde ise ilişkileriniz ve ortaklıklarınızla ilgili konularda ciddi gelişmeler kendini gösterebilecek. Öte yandan kısıtılanma hissi, olayları fazlasıyla ciddiye almak, yalnızlık duyguları da ön plana çıkabilir. Bazı ilişkilerinizi düşünmeyi bitirmeniz olası.

10 Ağustosdan sonra yeni aşklara yelken açacağınız, güzel ve hoş bir başlangıç yapacağınız bir döneme giriyorsunuz. Ayrıca yapacağınız her türlü çalışmaya, sanatsal dokunuşlar eklemeye çalışabilirsiniz.

14 Ağustos sonrasında ise eski konular tekrar gündeme gelebilir, içerikleriyle size büyük şaşkınlıklar yaşatabilir. Hayal gücünüz ön plana çıkabilir, olayların içerisinde önemli bir yer tutabilir. Bir diğer yandan inzivaya çekilmek ve içinize dökmek isteyebilir, korkularınızla yüzleşerek tamamen arınıp temizlenebilirsiniz. Bu dönemde önceden gizlenen bazı konular açığa çıkabilir, skandal mahiyetinde gelişmeler yaşayabilirsiniz.

16 Ağustos tarihinden sonra ise kişisel becerileriniz sayesinde fırsatlar elde edebilirsiniz. Yeter ki gösterdiğiniz çabada abartıya kaçmayın. İlişkiler konusunda ise zorluklar yaşasanız da, uygun kurulan diyaloglar ve mantık ile çözüme kavuşabilirsiniz.

20 Ağustos tarihinden itibaren 12 Eylül tarihinde kadar yeni bir dönem başlayacak. Bu dönemde işlerinizde gecikmeler, aksilikler, yanlış anlaşılmalar ve iptaller söz konusu olabilecek. Yapacağınız her türlü anlaşmalarda ve sözleşmelerde çok dikkatli olmalısınız.

Verilerinizi ve kıymetli evraklarınızı yedekleyerek yaşayabileceğiniz sorunları önceden engelleyebilirsiniz. Evinizi ve ofisinizi düzenleyebilir işinize yaramayan şeylerden bu dönemde kurtulabilirsiniz.

Uzun zamandır görmediğiniz kişilerle sürpriz karşılaşmalar yaşayabilir, çok mutlu olabilirsiniz. Bu zorlayıcı dönemde kafa karışıklıkları yaşamanız iletişim problemleriyle karşılaşmanız oldukça olağan. Bu sebepten de karar vermeden önce tekrar düşünmenizde fayda var.

Öte yandan geçmişte yaşamış olduğunuz iletişim problemlerini çözmeniz için de hayat size ilginç fırsatlar sunabilir. Kısacası hayatı yeniden gözden geçirme ve eksikliklerinizi, hatalarınızı düzenleme fırsatı için güzel bir dönem.

23 Ağustostan 21 Eylül'e sürecek olan dönemde yoğun ve detaylı çalışma neticesinde verimli ürünler elde edebilir, sabırlı ve mütevazi olursanız çalışmalarınızın karşılığını alabilirsiniz.

Sağlığınıza önem vermenin ve gerekli müdehaleleri yapmanın zamanıdır. 24 Ağustosdan ay sonuna kadar ise duygusal dünyanızın, hayallerinizin içine dalabilirsiniz. Yarım kalan işlerin tamamlanması ve görünür hale gelmesi mümkün. Artacak karamsarlık duygularına karşı dikkatli olmalısınız.

Boğa

Ağustosun ilk haftasında çocuklarınızla ilgili konularda fikir alışverişlerinde bulunabilir, ilginç kararlar alabilirsiniz. Risk alınması gereken konularda mantığın sesine kulak vermeniz gerekiyor.

Aşk hayatınız güçlenirken sevdiğiniz kişi için, her türlü riski göz alabileceğiniz bir zaman. Zevk anlayışınız, beklentileriniz, arzularınız artacaktır. İlk haftadan başlayıp 23 Ağustosa sürecek olan dönemde aile ve evle igili konular ön plana çıkacak beklenmeyen tartışmalar patlak verebilecek. Sonrasında ise beklenmeyen sürprizler yaşanabilir, ani kararlar vererek belki de karamsarlığı üzerinizden atmak için içinize çekilebilirsiniz. Bunun sebebi, günlük koşturmanın size verdiği yorgunluklar olabilir.

Gündelik tüm rutin çalışmaları tekrar programlamak gerekebilir. Sağlık konusunda ise gereken özeni göstermeniz icap edebilir. İşyerinizdeki çalışma koşulları bütün enerjinizi sizden alıp götürüyor olabilir.

Birçok işi birarada yapmak zorunluluğunda olabilirsiniz. Bu arada 3 Ağustos tarihinde seyahatler yapılacak, uzun yolculuklar, hayata girecek kişiler konusunda olumsuzluklar yaşamak söz konusu olabilir. Netleşmeyen olaylar canınızı sıkabilir, kontrol dışı ön görülemez olaylar ortaya çıkabilir.

İkinci haftaya gelindiğinde ise 7 Ağustostan ay sonuna kadar etkili olacak bu dönemde, ofiste, hayatınızda ilişkileriniz daha önem kazanacak ve hızlanacak. Sağlık konuları beklenmedik şekilde önem kazanabilir. Detaylar üzerinde fazlasıyla takılı kabilir, olayın bütünü gözden kaçırabilirsiniz.

10 Ağustostan sonra evinizle ilgili yeni başlangıçlar yapabilir, ev satın almaktan dekorasyona kadar çeşitli ailevi konularla ilgilenebilirsiniz. Bu arada kendinizi göstermek için bir ihtiyaç duyabilirsiniz.

14 Ağustos sonrasında ise arkadaş çevrenizden, sosyal gruplarınızdan ayrılıp kendi başınıza kalmayı isteyebilirsiniz, ya da tam tersini uygulayıp çok daha sosyal gruplarla bir araya gelip bazı derneklerde çalışmalar yapabilirsiniz.

16 Ağustos sonrası girişimleriniz sayesinde ilginç fırsatları elde edebilir, ancak bunları yaparken özellikle de günlük işler konusunda büyük zorluklar yaşayabilirsiniz. İlişkiler konusunda da zorluklar yaşamanız mümkün.

20 Ağustos'tan- 12 Eylül'e kadar devam edecek dönemde özellikle aşk ve eğlence konusunda yapacağınız atılımlarda çok dikkatli olmalı. Adımlarınızı önceden planlayıp atmalısınız. Yeni kararlar verirken tekrar düşünmenizde fayda var.

Eski aşklarınızla karşılaşabilir, geçmişinize dönerek kendinizi mutlu hissedebilirsiniz. Çocuklarınızla ilgili konularda bazı gecikmeler ve aksaklıklar yaşayabilirsiniz. 24 Ağustostan sonraki dönemde ise özellikle arkadaşlıklar konusunda yarım kalan işlerin tamamlanması ve artık görünür hale gelmesi söz konusu olacaktır.

İkizler

Ağustosun ilk haftasında ailenizle ilgili kararları gözden geçirebilir, onların fikirleriniz alıp, konu üzerinde daha derin tartışmalara dalabilirsiniz. Ailenizle ilgili konular bu dönemde oldukça aktif olacaktır. Öte yandan aile içine değer katan gelişmeler yaşanabilir, yuvanız daha önem kazanabilecektir.

Evinizle ilgili düzenlemelere girişebilirsiniz. Bu dönemden başlayıp 23 Ağustos'a kadar sürecek olan günlerde hayatın keyfine varmak isteyecek, sanatsal ve yönetsel kabiliyetlerinizi ön plana çıkaracaksınız.

İletişim önem kazacak, fikirlerinizi çevreye göstermekten kaçınmayacaksınız. Öte yandan arkadaşlık ve aşki konularda beklenmedik gelişmeler, sürpriz olaylar ortaya çıkabilir. Arkadaşlarla ilgili yapılacak ekip çalışmaları, beklenmedik gelişmelere gebe olabilir.

Eğlence ve mutluluğu yakalamak ve yaşamak istediğiniz bu dönemde enerjiniz yüksek olsa da sorumluluklarınız artıyor. Ciddiye alınması gereken konular ortaya çıkabilir ve kısıtlayıcı etkiler söz konusu olabilir.

Çocuklarınız sebebiyle yeni sorumluluklar almanız gerekebilir. Öte yandan yaşadığınız aşkı çevrenize duyurmak için sabırsız bir ruh haline girmeniz söz konusu. Ayrıca sahip olduğunuz ve düzenli olarak kullandığınız bazı kalıplar yıkılabilir, kendinize yeni yollar açmak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle 3 Ağustos tarihinde arkadaşlar, dostlar, sosyal aktiviteler, cemiyet hayatı gibi konularda kısıtlayıcı ve zorlayıcı etkiler yaşayabilirsiniz.

İkinci haftaya geldiğinizde özellikle 7 Ağustostan itibaren ilişkiniz için daha net kararlar alabilir, uzun sürecek bir birlikteliğe adım atabilirsiniz.

Sevdiğiniz kişi uğruna her türlü riski almaktan kaçınmayacağınız bir dönem. 10 Ağustostan sonra ilişkilerinizde hareketlilik artabilir, yakın çevre tarafından oldukça sevilebilirsiniz. Bunlar kardeşler, komşular ve akrabalar olabilir. Sahip olduğunuz entellektüel kapasiteyi kullanmaktan çekinmeyeceğiniz günler.

14 Ağustos sonrasında kariyer ve hayat hedefleri konusunda geri dönülemez değişikliklere adım atabilirsiniz. Kendinize yeni hedefler koyabilir, bunu yaparken daha özgür, daha modern ve bilgi dolu hareket edebilirsiniz.

20 Ağustostan 12 Eylül'e kadar ailenizle ile ilgili konular büyük önem kazanacak. Aile ile ilgili işlerde aksaklıklar, bozulmalar yanlış anlaşılmalar kendini gösterebilecek. Aile ile ilgili her türlü verilen kararlarda iki kez düşünmeli ani kararlardan uzak durmalısınız.

Öte yandan ailenin geçmişi ile ilgili konular önem kazanabilir. Mantığın yardımıyla bazı çözülmemiş eski hesaplaşmalar tamamına erebilir. Aile içi kafa karışlığı ve iletişim problemleri, aile büyükleriyle anlaşmazlıklar kendini gösterebilir.

24 Ağustosten sonraki dönemde ise işyerinizde kariyerinizle ilgili bazı hedefler artık yerine oturabilir ve tamamlanabilir. Ancak gerginliklerin artması da muhtemel.

Yengeç

Ağustosun ilk haftasında gözünüze güzel gelen, çekici bulduğunuz fikirlerle uğraşabilir, bunlardan zevk alabilirsiniz. Önemli anlaşmaları ve protokolleri bu dönemde imzalamak oldukça doğru olacaktır.

İletişim gücünüz en yüksek seviyelerden birine gelmiş durumda olacak. Yakın çevre, komşu ve akrabalarla ilgili gelişmeler yaşayabilir, yeni şeyler öğrenmek adına ilk adımı atabilirsiniz.

Ağustosun ilk haftasından 23 Ağustos'a kadar devam edecek olan süreçte yeni kazanç yolları aramaya başlayabilir, bütçe ve gelirlerinizi kontrole başlayabilirsiniz. Maddi konularda olumlu gelişmeler sizi bekliyor.

Kariyer ve hayat hedeflerinde geri dönülemez değişikliklere gidiyor olabilirsiniz. Ani kararlar verebilir, beklenmeyen sürpriz gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Özellikle kariyeriniz adına atmanız gereken adımları kolayca atabilir, tanınır hale gelebilirsiniz. Ancak bunu abartmamalı sadece ileriye yönelik bir adım olarak görmelisiniz. Bütün bunlar aileniz ve yuvanız ile ilgili yeni gelişmeleri tetikleyecektir.

Ev, aile özellikle de ebeveynlerinizle ilgili konularda sorumluluklar almak zorunda kalabilirsiniz. Özellikle aile ile ilgili konularda beklenmedik şekilde yoğunlaşabilir, ailenize hararetli bir şekilde kendinizi savunurken bulabilirsiniz. Genel olarak bu hafta ilişkilere bakış açınız, kariyeriniz, eşiniz ile ilgili konular ön plana çıkacaktır.

İkinci haftada özellikle 7 Ağustostan ay sonuna kadar aşk hayatında güzel ve olumlu gelişmeler mevcut. İlişkiniz için çok daha net kararlar almanız ileriye yönelik planlar yapmanız olası. Kendinize ve karşınızdakine duyduğunuz sevgi artacaktır.

10 Ağustos'tan itibaren maddi konuları organize etme ve yönetme konusunda başarı sizle olacaktır. Bazı lüks harcamalara kaçsanız da genel anlamda tutumlu olacaksınız. Çevrenizi etkilemenin bir yolunun da bu olduğunu biliyorsunuz.

14 Ağustos'tan itibaren kendinizi bir anda sırt çantasıyla yollarda bulabilir, aşırı iyimser bir tavır takınabilirsiniz. Geçmişe ait bazı manevi konular açılabilir ve bu konular çözüme kavuşabilir.

16 Ağustos'a geldiğimizde ise kariyer konusunda beklenmedik sürpriz gelişmelere merhaba diyebilirsiniz. Bu gelişmeler eviniz ve ailenizi de etkiliyor olabilir. Bu sürprizlerin zorlayıcı tarafları da olabileceğinden sert tepkilerden kaçınmak gerekiyor.

Ayın ikinci yarısından sonra ise iletişim ve çevreyle olan diyaloğunuz büyük önem kazanıyor. Ürettiğiniz fikirler artık sadece fikir olmakla kalmayıp, birer ürüne dönüşebiliyor. Yeter ki üzerinde gerekli çaba harcansın ve gerekenler gerektiği zamanda tamamlansın. Bu dönemde iletişimle ilgili aksaklıklar, yanlış anlaşılmalar ortaya çıkabilir.

İlişkilerinizle ilgili kararlar verirken birden fazla kez düşünmeniz icap edebilir. Geçmişte bazı yakınlarınızla yarım kalmış işleriniz varsa onları tamamlayabilirsiniz. İletişimle ile ilgili her türlü probleminizi çözmeniz için önemli bir dönemdesiniz. Bir süredir bağlantıda olmadığınız kişilerle karşılaşabilir yeniden iletişime geçerek bağlantınızı kurabilirsiniz.

24 Ağustos sonrasında ise dini duygularınız, adalet ve hak anlayışınız artış gösterebilir. Öte yandan hukuksal konulardaki sorunlarla uğraşmak zorunda kalabilirsiniz.

Aslan

Ağustosun ilk haftasında maddi konular öne çıkacak. Parasal konularda atılacak ilk adımlar ve anlaşmalar konusunda oldukça uygun bir zaman. Kazançlı çıkabileceğiniz alışverişleri bu süreçte yapabilirsiniz. Basit değil, değerli şeylere yönelebilir, lükse olan ihtiyacınız artabilir. Bu dönemden 23 Ağustos'a kadar sürecek olan süreçte kendinizi göstermenin yaşamın zevkine varmanın zamanıdır.

Sanatsal beceri ve kabiliyetler ön plana çıkarak sizi göz önününde tutmayı sağlayabilir. Yurtdışı ile ilgili diyaloglar, turizm, ithalat, ihracat gibi alanlarda gelişmeler sizi mutlu kılacaktır. Daha iyimser bir şekilde adımlar atmak üzere yakaladığınız şansları değerlendirmelisiniz.

Medya, basın ve yayın gibi konularda ilginç fırsatlar karşınıza çıkabilir. Bugüne kadar ulaşmak istediğiniz yerlere gitmek ve bazı sınırları aşmak için fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yakın çevreyle ilişkiniz sizin için sıkıntı verici hale gelebilir. Sürekli yazıp çizmek, seyahat etmek gibi konularda sorumluluk almanız gerekebilir.

Hareketiniz ve zihinsel aktiviteleriniz çok arttığından kafanızı toparlamakta sorun yaşayabilirsiniz. Çok fazla konuşmak, yazmak, tartışmak ve seyahat etmek gereken günlerden geçmektesiniz.

İkinci haftaya geldiğinizde 7 Ağustostan itibaren aşk hayatınız için oldukça güzel gelişmelerin yaşanacağı bir dönem başlıyor. Karşılıklı zevk anlayışınız, beklentileriniz arzularınız artacak.

10 Ağustostan itibaren ise kendize olan güveneninizi sergilemekten yaratıcı ve sanatsal yönünüzü ortaya koymaktan çekinmeyeceksiniz. Kalabalığın içersinde sivrilebilir, karizmanızla ilgi çekebilirsiniz. Gururlu, cömert ve rahat tavırlarınızla çevrenizde hayranlık uyandırabilirsiniz.

14 Ağustos'tan sonra ise doğaüstü mistik araştırmalara kendinizi verebilirsiniz. Öte yandan ortak kazançlarınıza ilişkin farklı kararlar alabilirsiniz. Birlikte çalıştığınız, para kazandığınız işten ayrılarak borç ile riske girebilirsiniz. Bu dönemde kar-zarar dengesini tutturarak hesapları dikkatli yapmalısınız.

16 Ağustosdan itibaren ise iletişim, bilgi alma, yeni şeyler öğrenme, yeni kişiler tanışma, seyahatler konusunda sürpriz gelişmeler yaşayabilirsiniz. Ancak olası risklere karşı da dikkatli olmanız gerekebilir.

20 Ağustos'tan itibaren başlayıp 12 Eylül'e kadar olacak olan dönemde ise maddi konular ön plana gelecek. Bu dönemde yapılacak olan maddi temelli anlaşmalarda dikkatli olmak, ilgili belgelerin yedeklerini almak akıllıca olacaktır.

Yatırımlarınızla ilgili yarım bıraktığınız işleri tamamlayabilir, kazanç elde edebilirsiniz. Parayla ilgili her türlü konuda yoğunluktan dolayı kafa karışıklığı yaşayabileceğiniz için vereceğiniz kararda iki kere düşünmeniz gerekebilir. Yatırımlarınız ve birkiimlerinizle ilgili iletişimlerde problem yaşamanız olası. Eskiden yapmış olduğunuz bazı hataları düzeltmek için uygun bir dönem.

23 Ağustostan itibaren yoğun ve detaylı çalışmanız sonunda verimli ürünler vermenize, çalışmalarınızın karşılığınızı alabilirsiniz. Yeter ki sabırlı ve mütevazi olmayı başarabilin. 24 Ağustostan itibaren ise yarım kalmış işler tamamlanabilir ve aynı zamanda bu işler görünür hale gelebilir.

Başak

Ağustos'un ilk haftası kendinizle ile ilgili fikirlerin en çok ortaya çıktığı zamanlar olabilir. İfadeleriniz hem önem kazanıp, hem de daha bencil bir şekle girebilir. Kişisel olarak almanız gereken kararları bu dönemde almanız sizin için faydalı olacaktır. Kişisel zevkler, maddi ve manevi değerler ön planda.

Güzelleşme, bakım yaptırma, hoş gözükme zamanı. Giyim, kozmetik gibi başlıklarda harcama yapabilirsiniz. Bu dönemden 23 Ağustos'a kadar sürecek olan dönemde şartları kontrol edemediğinizi anlayarak inzivaya çekilebilir, endişeden kaçınabilirsiniz. Bazı şeyleri görmezden gelip, fedakârlıkta bulunmak içinizdeki korkuları sonlandırmaya yardımcı olabilir.

Paranızı borç ve alacak ilişkilerinizi değerlendirme zamanı. Bekleyen ve alamadığınız borç nafaka, miras, geri ödemeler varsa bu konularda şanslı olduğunuzu fark edebilirsiniz. Ortaklaşa yaptığınız işler varsa, oldukça başarılı olabilirsiniz. Ortak kazançlarınıza ilişkin farklı ve ilginç kararlar alabilirsiniz. Ani kararlar alarak para kazandığınız işten ayrılabilir, borç alarak riske girebilirsiniz.

Kar-zarar dengesini iyi tutturarak bu dönemden geçmeyi deneyebilirsiniz. Parasal ve maddi konular üzerine sıkıntılar yaşayabilir, hem kazanmakta zorlanabilir hem de var olanları değerlendirmede konusunda endişelenebilirsiniz. Huzurunuzu ve güvenliğinizi tehdit edecek konularda tutumlu davranmak çok faydalı olacaktır.

Harcamalara çok özen göstermelisiniz. Aşk hayatınız ve çocuklarla ilişkilerinizde farklı bir yöne doğru adım adım gidiyorsunuz. Büyük bir değişim sayesinde hayattan zevk alma kendinizi ortaya koyma konularında değişim ve dönüşümler yaşayarak daha yaratıcı bir hale gelebilirsiniz.

İkinci haftaya geldiğinizde ise, kişiselden çok maddesel değerler ön plana çıkabilir, parasal ilişkiler artabilir. Daha çok, kıymetli, lükse yönelik ihtiyaçlar artabilir. Güzel hediyeler alabilir, verebilirsiniz de.

10 Ağustos'tan itibaren kendinizi göstermekten ve kişisel özelliklerinizi ortaya çıkarmaktan hoşlanmayabilirsiniz. Kendinize ait dünyalarda kalmayı tercih edebilir, egosal davranmaktan çekindiğiniz için insanları etkileme konusunda etkin davranmayabilirsiniz. Bu konuda yeni başlangıçlara ve değişime açıksınız.

14 Ağustostan itibaren ilişkinizi gözden geçirebilir, bağımsızlığınıza daha fazla değer verdiğinizi keşfedebilirsiniz. Özgürlüğünüz için arkanızı dönüp gitmek isteyebilirsiniz. Toplumun tüm kurallarına baş kaldırarak birlikteliğinizi farklı yaşamak isteyebilirsiniz. Öte yandan ilişkinizle ile ilgili eski konular tekrar gündeme gelebilir.

16 Ağustostan itibaren ise beklenmedik harcamalarla karşılaşabilir, başkalarından beklenen destekler konusunda ise istediklerinizi alabilirsiniz.

20 Ağustostan 12 Eylül'e kadar sürecek yeni bir döneme giriyorsunuz. Kendiniz ile ilgili fikirler ortaya atabilir, ancak bunlarla ilgili başkalarının fikirlerini alarak kafa karışıklığı yaşayabilirsiniz. İletişim gücünüzün artmasıyla yeni anlaşmalara merhaba diyebilirsiniz, ancak vereceğiniz ciddi kararlarda çok dikkatli olmanız gerekebilir.

Geçmişte yaşadığınız bazı iletişim problemlerini çözmek için fırsatlar bulabilirsiniz. 23 Ağustostan 21 Eylül'e kadar sürecek olan dönemde kişiliğiniz, kimliğiniz beden sağlığınız üzerine her türlü olumlu etkiyi alacağınız bir süreçten geçeceksiniz. Bu dönemde spor, imaj değişikliği gibi fırsatlardan kaçınmamalısınız. Kendinize düzen vermek, öne çıkmak, yeteneklerinizi göstermek için harekete geçmelisiniz.

24 Ağustos'tan itibaren ise ilişkilere bakış açınız ve insanlara yaklaşımınız ile ilgili işlerin tamamlanıp, görünür hale geleceği bir döneme giriyorsunuz. Küçük de olsa gerginlikler yaşamanız olası.

Terazi

Ağustos'un ilk haftasında kontrolünüz altında olmayan bazı konulardan ötürü endişe duyabilir, karamsar duygulara kapılabilirsiniz. İletişim ve diyalog kurma konusunda sıkıntılı durumlara düşebilir, kendinizi iyi ifade edemeyebilirsiniz.

Saklamak istediğiniz ilişkileriniz olabilir. Diğer yandan kendinizi çevreye göstermek, fark edilmek gibi isteklerin içine girebilirsiniz. Sanatsal ve yaratıcı gücünüzün zirvede olduğu günler yaşayacaksınız. Arkadaşlarınızdan ileriye yönelik planlarınız adına işe yarayacak öğütler alabilir, işlerinizi buna göre düzenleyebilirsiniz.

İlişkiniz ve evliliğiniz üzerinden şans kazanabileceğiniz günleri de yaşamanız mümkün. Eşiniz sayesinde dolaylı yollardan maddi kazançlar elde etmeniz söz konusu. Fırsatlara karşı daha açık gözlü olmanız gerekiyor olabilir. Öte yandan ilişkiniz konusunda önce ben diyerek özgürlük arayışlarına çıkmanız da olası. İkili ilişkiler ve ortaklıklar konusunda zaman zaman sıkıntı yaşayabilir.

Yüksek enerjinize rağmen kendinizi çevreye göstermek ve sesinizi duyurmak konusunda sıkıntılara düşebilirsiniz. Girişimci ruhunuzu engelleyebilecek gelişmeler de yaşanabilir. Tartışmacı bir havada olabilirsiniz, ancak unutmayın ki girişimlerde başarı istiyorsanız kendinizi zaman zaman ketlemeniz gerekebilir.

Eviniz, aileniz, aile büyükleri gibi önemli konularda ilginç gelişmeler ve hemen ardında ise bu konularda yenilenmeler kendini gösterebilir, aile köklerinizi iyice kuvvetlendirebilirsiniz. Aileniz, eviniz, eşiniz ve vereceğiniz her türlü kişisel kararlar konusunda can sıkıcı ve zorlayıcı gelişmelere karşı dikkatli olmalısınız.

İkinci haftaya gelindiğinde ise çevrenize karşı daha uzlaşmacı bir tavır takınabilir, sevimli bir ruh haline bürünebilirsiniz. İlişkilerinizde yumuşak başlı ve uzlaşmacı olduğunuz günler geliyor. Öte yandan kendinize çeki düzen vermek, imaj yenilemek, kozmetik gibi konularda aktif olmanız söz konusu olacak.

8-9 Ağustos tarihlerinde ise ilişkiler, para konuları ve sevgi gibi başlıklar sizin için önem kazanacak. Üzerinizde bir kısıtlanma hissi yaşayabilir, olayları gereğinden fazla ciddiye alabilirsiniz. Bazı ilişkileri bitirmeyi de düşünebilirsiniz.

10 Ağustos'tan sonra ise özellikle de arkadaşlar ve dostlar konusunda liderlik özelliğiniz ortaya çıkabilir, arkaşlarla olan ilişkilerinizde yeni başlangıçlar yapabilirsiniz. 14 Ağustos ile başlayan dönemde eski sağlık konularının yanı sıra eski günlük rutin işler önem kazanabilir, gündeme gelebilir.

İş yerinizde ise değişimler ve yenilenmeler gündeme gelebilir, beklenmeyen değişimler bir an da yaşanabilir. 16 Ağustos tarihi ile birlikte ise kişisel girişimleriniz sayesinde yeni fırsatlar yakalamaya başlayabilirsiniz; önemli olan acelecilikten ve gereksiz güç gösterilerinden kaçınmak.

Eviniz ve eşiniz ile ilgili konularda ise küçük tartışmalar yaşanabilir ancak mantık yolu ile hepsinin üstesinden gelmeniz sizin için çok kolay olacak.

20 Ağustos'tan başlayıp 12 Eylül'e sürecek olan dönemde karamsarlık, can sıkıntısı, huzursuzluk gibi etkenler kendini gösterebilir, yapacağınız işlerde ertelenme yada kısıtlanma ortaya çıkabilir.

İçinize kapanarak, kendinizi izole etmek isteyebilir, sorumluluklarınızdan uzak durmaya çalışabilirsiniz. Kafa karışıklığı ve iletişimde sorunlar, yanlış anlama ve anlaşılmalar meydana gelebilir. Bitirilmemiş eski işler ile ilgilenme ve tamamına erdirmek için sıkıntılı da olsa doğru bir dönem.

23 Ağustos ile başlayan dönemde ise gözlenecek etkiler 21 Eylül'e kadar sürebilir. Bu dönemde bazı şartları kontolünüzden kaçırabilir, sizi endişelere sürükleyebilir. Bu durumdan kurtulmak için kendinizi inzivaya çekebilir, kendi kendinize kulak verebilirsiniz.

Fedakarlık yapmak için uygun olan dönem gelmiş olabilir. 24 Ağustos döneminde ise bitmemiş ve geride kalmış bazı işleri tamamlamak isteyebilir, bu konuda istediğinizi de elde edebilirsiniz.

Akrep

Ağustos ayının ilk haftasında arkadaşlar ile bir araya gelebilir, ortaklaşa işler yapmak konusunda derin sohbetlere dalabilirsiniz. Sosyal projeler için adım atabilir, bundan beklenmedik kazançlar elde edebilirsiniz. Ayrıca size düzenli gelir sağlayan bir işten de ilginç maddi kazanımlar çıkabilir.

İlk haftadan 23 Ağustos'a kadar olan dönemde ise kariyeriniz ile ilgili önemli gelişmeler yaşayabilir, patron, şef ya da direkt olarak işveren ile olan ilişkileriniz her zamankinden çok önem kazanabilir. Sıkıntı verici gelişmelere karşı uyanık ve dikkatli olmanın zamanı.

İş yerinizde ise yaşanması olası gerginlik ve yoğunluğa karşın beklenmedik bir genişleme ve büyüme yaşanabilir. Değişimlerden dolayı normalin üstünde bir koşuşturmaya girişebilirsiniz. Ayrıca ilk hafta içerisinde elinizden gelmeyen işler konusunda daha rahat olmalı, bazı olayların kontrolünüzde olmadığını fark etmelisiniz.

Yapmanız gereken biraz sabredip yeniden enerji dolmak ve kendinizi nötr'lemek olabilir. Komşular, yakın akrabalar gibi konularda ise beklenmedik değişimler gözlenebilir, kendinizi ifade etmek için yeterli gücü içinizde bulabilirsiniz. Yakın çevreniz ile yaşanması muhtemel çatışmalara karşı ise hazır olmalısınız.

İkinci haftaya gelindiğinde ise 7 Ağustos tarihinden ayın sonuna kadar yaşanacak dönemde platonik ilişkiler konusunda şans sizden yana olmayabilir. Sevginizi bir süre daha içinizde tutmak doğru olacaktır. 10 Ağustos sonrası ise karizmatik yapınız ile insanları değiştirme, kontrol altına almak gibi konularda başarılı olabileceksiniz. Yönetsel gücünüz bu konuda size büyük fırsatlar getirebilir.

14 Ağustos'tan itibaren ise eğlence ve aşk konusunda beklenmeyen değişiklikler ortaya çıkabilir, eski bazı konular yeniden ortaya çıkabilir. Aşk ve sevgi paylaşımı açısından önemli bir dönemdesiniz. İçinizdeki tutku ile ilişkinizde bazı aksayan şeyleri düzeltebilir, yeni yaratımlar ortaya çıkarabilirsiniz.

20 Ağustos'tan başlatıp 12 Eylül'e kadar sürecek olan dönemde özellikle de arkadaşlar, dost grupları, birlikte planlanan organizasyonlar önem kazanabilir. Bazı sorunlu ilişkileri düzeltebilir, üzerinden tekrar geçme ihtiyacı duyabilirsiniz.

Arkadaşlar ile girilecek ortak işler, planlar konusunda ise daha dikkatli olmalı, her türlü evrakın yedeğini her ihtimale karşı hazırda tutmalısınız. İş yerinizde olası değişikliklere karşı da hazır olmakta fayda olacaktır. Büyük değişimler, hayatta düzenlemeler söz konusu olabilir, işinize yaramayan ne varsa ardınızda bırakabilirsiniz.

23 Ağusto'tan 21 Eylül'e kadar sürecek dönemde ise ileriye yönelik yeni planlar içerisinde bulunabilir ve arkadaşlarınızın güçlü desteğini arkanızda hissedebilirsiniz.

Verilecek her türlü öneriye karşı açık olmak, hepsini akıl süzgecinden geçirmek doğru olacaktır. Arkadaşlarınız ile beklenmedik bir şekilde yeni cemiyet ve gruplara girebilirsiniz. Bununla ilgili fırsatlara karşı gözlerinizi açmanızda fayda var.

24 Ağustos ile başlayan dönemde ise aşk konusunda yeni fırsatlar karşınıza çıkabilir, ilişki sahibi olanlar da ilişkilerini daha da güçlendirerek, bazı şeyleri kesinleştirebilirler. Ancak yaşanması muhtemel küçük tartışmalara karşı da hazır olmak gerekiyor.

Yay

Ağustos'un ilk haftasında iş yeriniz, kariyeriniz ve sosyal statünüz konusunda beklenmedik gelişmeler olabileceği gibi, küçük gerginlikler de yaşamanız mümkün.

Kariyeriniz ve gelecek hedefleriniz için artık plan program yapmalı, isteklerinizin gerçekliğe ne kadar uyup uymadığını gözden geçirebilirsiniz. Bunları düşünürken çevrenizden görüşleriniz ve düşünceleriniz için olumlu övgüler de toplayabilirsiniz.

23 Ağustos'a kadar sürecek olan dönemde ise yeni kişiler ile tanışabilir, onlardan bazı özel konularda nasihat alabilir, hatta uzun bir yolculuğa bile çıkabilirsiniz. Kendinizi çevreye göstermek isteyebilir, bakışları üzerinize çevirmeye çalışabilirsiniz.

Aşk hayatınız konusunda ise olumlu gelişmeler sizi bekliyor olabilir. Aşk ve sevgi üzerine kendinizi derin düşüncelere bırakabilir, bu konuda felsefi fikirler ortaya atabilirsiniz. Arkadaş çevrenizde beklenmedik gelişmeler ve değişimler sizi aşk ile iç içe olmaya da itiyor olabilir. Ayrıca arkadaşlarınız ile isteksiz de olsa bir organizasyona el atabilir, işin zorlu kısımlarını üzerinize almak, sorumluluk yüklenmek mecburiyetinde bulunabilirsiniz. Öte yandan yaratıcı yönünüz tavan yapabilir, bireysel olarak daha farklı olduğunuzu çevreye belli etmek isteyebilirsiniz.

Maddi açıdan ise büyük bir değişime merhaba diyebilirsiniz. Sahip olduklarınızı korumak, kollamak isteyebilir, ancak akılcı atılımlarda daha da fazla kazanç elde edebilirsiniz. Eviniz yada arkadaşlarınız için hesapta olmayan harcamalara da girmeniz mümkün. Ancak her şekilde, mantığınızı dinleyerek kazançlı çıkabilirsiniz.

İkinci haftaya geldiğinizde ise 7 Ağustos'tan itibaren sosyal hayatınızı renklendirebilir, bu sayede güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Dostlar ile bir araya gelmek, ortaklaşa planlar yapıp, gelecek hakkında tahminlerde bulunmak söz konusu olabilir.

Bir yandan da hayatınıza felsefi yaklaşımlar getirebilir, öte yandan da kendinizi geliştirmek adına güçlü kararlar verip, atılımlarda bulunabilirsiniz. Bunlar yabancı kültürler ve öğretiler üzerine olabileceği gibi, yabancı dil eğitimi gibi şeyler de olabilir.

Hayatınızda, bu konularla ilgili çok ilginç başlangıçlar olabilir. 14 Ağustos sonrasında ise eviniz ile ilgili eski konular tekrar gündeme gelebilir, başınızı bir parça da olsa ağrıtabilir. Ev ve aile ile ilgili bilinmeyenler de ortaya çıkabilir, size büyük şaşkınlıklar yaşatabilir. Öte yandan yükselen bağımsızlık isteği ile ailenizin yanında ayrılmak isteyebilirsiniz.

16 Ağustos ile başlayan dönemde ise arkdaşlar ve ev, eş gibi konularda sürpriz gelişmeler yaşanabilir, üzerinzdeki olumsuz duyguları bu sayede dışarı atabilirsiniz. Ancak, özellikle de arkdaşlarınızla yapılan ortaklaşa işlerde risk almamaya dikkat etmelisiniz.

Ayın ikinci yarısından sonra iş ve kariyer konuları hem daha ön plana çıkacak hem de beraberinde yenilikler getirecek. Ofis içinde düzenlemeler yapabileceğiniz gibi, iş arkadaşları ile ciddi kararlar alabilirsiniz. Yapacağınız her türlü sözleşme ve anlaşmada özellikle dikkatli olmalı, gerekli evrakları mutlaka yedeklemelisiniz. Öte yandan kariyeriniz açısından yarım bıraktığınız işleri tamamlayabilir, üzerinde durabilirsiniz.

İş hayatınızda zamanı dolmuş şeyleri ardınıza bırakma ve ileriye doğru yönelme vakti. İş çevrenizde anlaşmazlıklar yaşadığınız kişiler ile aranızı düzeltmek içinse ilginç fırsatlar sizi bekliyor. Geçmiş üzerinde çok fazla durmak yerine, hatalarınızı görmek, onları düzeltmeye gayret göstererek daha düzenli bir yaşam elde etmek de sizin elinizde.

23 Ağustos' tan 21 Eylül'e kadar sürecek olan dönemde ise kariyeriniz için önemli olabileceği günler geliyor. İş veren ve üstlerinizle ilişkileriniz her zamankinden daha çok önem kazanabilir. Terfi, ödül, tayin gibi konularda hoş gelişmeler sizi bekliyor olabilir.

24 Ağustos'tan itibaren ise ailenizi, aile köklerinizi, ebeveynlerinizi ilgilendiren konular önem kazanabilir, bazı yarım kalmış konuların üzerine giderek uzun bir aradan sonra meseleleri uygun bir şekilde neticelendirebilirsiniz.

Oğlak

Ağustos'un ilk haftasında ufak düşünce ve fikirler bir anda genişleyerek sizi gerçeklikten uzaklaştırabilir. Bu sebepten dolayı ise radikal kararlar almak isteyebilirsiniz. Yurt dışı bağlantılı kişiler, yabancılar ile bir araya gelebilir, önemli atılımları beraber yapabilirsiniz. Bu sayede beklenmedik kazançlar da elde edebilmeniz söz konusu.

Finansal konular da bir anda ön plana çıkabilir, harcamalarınızı kontrol altına almak, birikimleriniz konusunda yeni atılımlar yapmak isteyebilirsiniz. Size destek olacak hatrı sayılı, güçlü kişiler ile bir araya gelebilir, onlardan dolaylı olarak kazanç sahibi olabilirsiniz. Bu dönem 23 Ağustos'a kadar sürecek. Bir yandan da aile ile ilgili konular önem kazanabilir, aileye yeni bir üye katılabileceği gibi, yeni bir eve taşınmak yada satın almak söz konusu olabilir, aile ile iç içe olabilirsiniz.

Her türlü sürprize karşı açık olmanız gerekebilir, bu yeni gelişmeler sizi çok mutlu kılabilir. İş yerinizde ise bu konulara bağlı olarak ekstra bir çaba harcamanız, kenidiniz zorlamanız gerekebilir.

Patron ve işverenler ile tartışmalar yaşayabilir, üstünüze gözle görülebilecek büyük sorumluluklar alabilirsiniz.Sabırlı davranıp işinize iyice konsatre olarak bunları aşmanız da münkün. Zira artık sizin için harekete geçme zamanı gelmiş bulunuyor.

İş sahibi olmayanlar ise sosyal statü olarak kendilerinden güçlü bir destek, yardım alabilirler. Kişisel konularda geri dönülemeyecek ciddi kararlar da alabilirsiniz. Ancak bazı kararları değiştiremeyeceğinizi unutmamalısınız. Bu kararlar işinizle ilgili olabileceği gibi eviniz yada eşiniz ile ilgili de olabilir.

İkinci haftaya gelindiğinde ise, 7 Ağustos'tan itibaren etkili olmak üzere kariyer ve iş konularında sürpriz sayılabilecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hedeflerinizin önemini kazandıracak şeylerle de karşılaşabilirsiniz. Bir yandan da iş ile ilgili alınabilecek terfi yada ödüller de olabilir, çok çalışmaya devam etmeniz sizin faydanıza olacaktır.

10 Ağustos itbari ile eş yada ortak sayesinde kazanılması muhtemel kazançlar da olabilir. Parasal konulara yön vermek açısından yeteneğinize güvenmeniz ve biraz dikkatli olmanız yetecektir. Sigortacılık, finans gibi konularda çalışmalar yapabilir, bilerek riske dahi girebilirsiniz.

14 Ağustos ile birlikte başlayan günlerde ise yakın çevrenizde büyük değişiklikler yaşanabilir. Bu komşunuz yada kardeşiniz gibi biri de olabilir. Bu kişilerle ilgili geçmişte kalmış bazı konular tekrar açılabilir, ancak nihayetinde olaylar tatlya bağlanabilir. Çevrenizle ilgili büyük değişim ve yenilenmelere karşı hazır olmalısınız.

16 Ağustos sonrasında ise iş ve ev gibi konular önem kazanabilir, sürpriz gelişmeler yaşanarak moral kazanmanıza yardımcı olabilir. İlişkiler konusunda zorluklar yaşıyor olsanız da mantık ve soğuk kanlılık , diyalog sayesinde çözüme ulaşabilirsiniz.

İlişkiler konusunda teste de tabi tutulabileceğinizi bilmeniz gerekiyor. Evli olanların özellikle dikkat etmesi gereken bir dönem. Öte yandan girişimler sayesinde ilginç fırsatları yakalayabileceğiniz bir dönemdesiniz. Sadece abartıdan kaçmanız gerekiyor.

20 Ağustos, 12 Eylül arası dönemde yabancılar, yolculuklar, yeni hayat felsefeleri gibi konular önem kazanacak. Yurt dışına çıkmak, uzun yolculuklar ve eğitim konulu seyahatlerde sorunların yanı sıra gecikmeler de yaşayabilirsiniz.

Atacağınız her adımda daha dikkatli ve planlı, programlı olmalısınız. Yeni ruhsal arayışlar içinde bulunduğunuz bu dönemde kafa karışıklıkları, iletişim problemleri olabilir. Bu geçmişe yönelik bazı iletişim problemlerini halletmek açısından da önemli bir fırsat olabilir.

Hukuk ile ilgili gelişmeler yaşandığı takdir de ise her türlü resmi evrağa dikkat etmeli, mümkünse yedeğini almalısınız. Yarım kalmış işleri tamamlamak, şu an aksayan işlerinizi düzene sokmak için bir yol da olabilir.

23 Ağustos'ta ise hukuksal işleri tamamlamak ve halletmek için uygun bir döneme girmiş olacaksınız. Yabancılarla irtibata geçip, ertelenen seyahatler konusunda yeni atılımlar da yapabilirsiniz. Manevi yönünüzün kuvvetli olduğu günleri yaşayacaksınız.

24 Ağustos ve sonrasında ise çevreyle olan iletişiminiz artabilir, sorunlu birliktelikler için sorunların ortadan kalkması ve yarım kalmış işlerin tamamlanır olması beklenebilir.

Kova

Ağustos'un ilk haftasında aklınızı maddi konulara vermek, özellikle de borç, alacak, kredi gibi konularda düzenlemelere giderek fayda sağlayabilirsiniz. Eski hesapları tekrarlamak doğru bir hareket olacaktır. Öte yandan miras ve nafaka gibi konularda şans sizden yana olabilir, beklenmedik ödemeler alabilirsiniz. Ancak çevre ile olan ilişkinizi sadece maddi yanları ile sınırlı bırakmaktan kaçınmalısınız.

Ay başından, 23 Ağustos'a kadar olan dönemde evliliğiniz, birlikteliğinizin önem kazanacak, sizin tarafınızdan ön plana çıkartılacak. Anlaşmalar ve imzalarla ortaklığa girişmek için de, yakınlarınıza yol arkadaşlığı yapmak için de doğru bir dönem olacak. Yakınlarınızla ve komşunuz ile olan irtibatınız artabilir, bir çok seyahatten şanslı ve de kazançlı çıkabilirsiniz.

Öğrenmek ve öğretmek için uygun günlerdesiniz. Öte yandan yakın çevre ile ilgili çok büyük değişimler, yenilikler yaşanabilir ya da kardeşinizle ilgili bir konu gündeme gelebilir. Modern ve teknolojik uğraşlar vererek kendinizi mutlu da hissedebilirsiniz. Yabancı kişilerle çıkılabilecek uzun yolculuklarda ise bazı aksaklıklar kendini gösterebilir.

Ağır sorumluluklar altına girip, ciddi bir tavır takınmanız gerekebilir. Bir yandan da ulaşmak istediğiniz hedefler önünüzde daha belirgin hale gelebilir, bu hedeflere varmak için çok ilginç fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Hedeflerinize kitlendiğiniz, bu sebepten de çevrenide olan biteni fark etmeyebileceğiniz günler yaşayacaksınız. Bu sebepten iletişim ve bilgi paylaşımı gibi konularda sıkıntı da yaşayabilirsiniz.

İkinci haftaya geldiğinizde ise, 7 Ağustos'tan itibaren organizasyonlar, sosyal hayat ve arkadaşlarla birliktelik gibi konularda güzel gelişmeler sizi bekliyor olabilir. Geleceğe dair kurduğunuz umutlarda güzel değişimler, gelişimler yaşanabilir. Bunları en güvendiğiniz dostlarınız ile birlikte paylaşabilir, onlara akıl verebilir ve nasihat alabilirsiniz.

İkili ilişkilerde başarıyı yakalayabilir, karşı taraftan gelen yönlendirmelere değer verebilirsiniz. Eşiniz yada partnerinizi gurur duyulacak biri olarak da görebilirsiniz. Tek başına hareket etmek yerine ikili çalışmalar yapmak isteyebilir, ortaklaşa işlerden kazançlı da çıkabilirsiniz.

İkili ilişkilerdeki başarınız sizi yeni başlangıçlara taşıyabilir. 14 Ağustos ile başlayan dönemde ise parasal konularda olmadık sürprizler karşınıza çıkabilir, sizi de çok şaşırtabilir. Kaynaklarınızı ve birikimlerinizi en iyi şekilde değerlendirmelisiniz. Olmadık bir şekilde bir gelir kaynağı edinebileceğiniz gibi, olmadık bir harcamaya da gidebilirsiniz. Burada mühim olan şey huzurunuzu koruyabilmektedir.

16 Ağustos'tan sonra ise girişimleriniz sayesinde ilginç fırsatlar yakalayabilirsiniz. Yerinde dozda cesaret ve çok çalışma bunun için yeterli olabilir. Seyahatler konusunda yeni şanslar elde edebilir, öte yandan aile ve komşu gibi yakınlarla her zamankine göre daha başarılı bir iletişim geliştirebilirsiniz.

20 Ağustos'tan 12 Eylül'e kadar sürecek olan bir dönem başlayacak. Bu dönemde borç, alacak, krediler, nafaka gibi konular gündeme gelebilir, gecikmeler ve aksaklıklar yaşanabilir. Bu sebepten attığınız her adımda dikkatli olmalı, ileriyi düşünerek hareket etmelisiniz.

İletişim ile ilgili sıkıntı verici gelişmeler yaşanabilir, özel hayat ve cinsellik gibi konularda olumsuzluklar yaşanabilir. Kendi emeğiniz olmadan elde edilecek kazançlarda ise gecikmeler olabilir. Geçmişe ait bazı hesap defterlerini kurcalamak ve ileriye doğru planlar yapmak, bu konudaki gecikmeler ve aksaklıklara bir parça da olsa engel olabilir.

23 Ağustos'tan başlayarak 21 Eylül'e kadar devam edecek olan son haftada ise finansal konular üzerinde durabilir. Borç, alacak konusunda denge kurmak gerekebilir.

Riskten kaçınarak, kumar gibi şeylerden özellikle uzak durmalısınız. 24 Ağustos'tan ay sonuna kadar ise maddi konular yine önemini koruyacak, bazı maddi girişimleriniz istediğiniz hale gelerek size başarınızı müjdeleyebilecek.

Balık

Ağustos'un ilk haftasında eşiniz ya da sevgilinizden gelen fikirlere açık olmalı, bundan gelecek faydalara sırtınızı dönmemelisiniz. Evlilik planları yada ortaklaşa girilen bir iş için en olumlu sonuç ve gelişmelerin yaşanabileceği dönemdesiniz. Öte yandan karşılıklı çekim gücü sayesinde ilişkileriniz sizin için ön plana çıkacak.

Tek başına olmak yerine birlikte aktivitelerde bulunmak isteyebilirsiniz. Kendinizi ifade etmek adına çok çalışabilir, bazı detaylara çok fazla takılarak, aşırı bir titizlik gösterebilirsiniz. Ancak bu haliniz sizi bir süre sonra sıkıntıya sokabilir. Bu haliniz 23 Ağustos'a kadar da sürebilir.

Bir yandan da parasal konularda her zamankinden daha kazançlı çıkabilir, gelir getiren kaynaklarınızda şanslı girişler yapabilirsiniz. Ama harcamalara dikkat etmeli, çok abartılı alışverişlerden kendi faydanız için uzak durmalısınız.

Kaynaklarınızı iyi değerlendirmeniz gereken günler geliyor. Maddi konularda beklenmeyen sürprizlere karşı hazır olmalısınız. Başkasından gelecek kazançlar konusunda ise sıkıntılar da yaşanabilir, planladıklarınız istediğiniz gibi olmayabilir. Nafaka gibi konular da gündeme gelebilir, bazı alacakları tahsil etmekte zorlanabilirsiniz.

İlişkiler yönünde de sıkıntılar yaşayabilir, diyalog ve mantık sayesinde bunlardan en az zarar ile çıkabilirsiniz. Arkadaşlar ile geçirilecek güzel ve neşeli saatler, birlikte planlanacak organizasyonlar ve geziler de sizi bekliyor olabilir. Bu konularda da ekstra harcamalardan kaçınmanız icap ediyor.

İkinci haftada ise bazı ilişkilerinize borç, alacak - verecek şeklinde geliştirdiğiniz takdirde bu tutum her iki tarafa da zarar verecektir. Daha çıkarcı davranabileceğiniz günlerdesiniz.

Miras, nafaka, prim gibi alacaklı olduğunuz konularda ise beklenmedik sürprizlerin yanı sıra sıkıntı verici gecikmeler de yaşanabilir. 10 Ağustos 'tan itbaren kendinizi ifade etmek için zorlu bir çalışma maratonuna girebilir, varlığınızı yaptığınız işler ile kanıtamak isteyebilirsiniz.

Günlük rutin işler konusunda dahi oldukça detaycı ve titiz davranabilir, bu sayede yaşantınız için yeni bir pencere de açabilirsiniz. Bir süredir yapılmayı bekleyen, yarım kalmış işler için atılım yapabilir, kendiniz için yeni bir başlangıç oluşturabilirsiniz.

14 Ağustos ile başlayan dönemde ise kişisel girişimlerinizde önemli değişiklikler yapabilirsiniz. Şimdiye dek saklı kalmış yeteneklerinizi çevreye göstermek adına mühim bir fırsat olabilir. Farklı, marjinal tavırlar takınabilirsiniz. Ancak sağlığınızı da göz ardı etmemeniz gerekiyor.

16 Ağustos sonrasında ise beklenmedik harcamalar çıkabilir, bunun yanı sıra beklediğiniz maddi ve manevi destekler gelebilir. Fırsatlara açık olduğunuz bu dönemde daha dikkatli davranmanız gerekebilir. İlişkiler yönünde ise sizden kaynaklı sıkıntılar ortaya çıkabilir ancak diplomatik yönünüzle bunun üstesinden gelebilirsiniz.

20 Ağustos'tan 12 Eylül'e kadar sürecek olan dönemde, ikili ilişkiler ve diyaloglar konusunda bazı sıkıntılar yaşayabilir, bunun kafa karışıklığınız sebebi ile olduğunu fark edebilirsiniz.

Eşiniz yada ortağınız ile birlikte yapacağınız bir işte gerilim yaşayabilir, bazı gecikme ve aksaklıklara maruz kalabilirsiniz. Ayrıca bu gibi kişilerle geçmişte başlayıp anlaşmazlıklar nedeniyle yarım bıraktığınız bazı işlerin üzerine gidebilir, onları tamamına erdirebilirsiniz.

İlişkilerinizle ilgili atacağınız her adımda dikkatli olmalı, kendinizi sorgulayarak adım atmalısınız. Aceleden ve riskten kaçınmanız gerekiyor olabilir.

23 Ağustos'ta başlayıp 21 Eylül'e kadar devam edecek bu dönemde birlikteliğiniz, ortaklığınız ya da evliliğinizin önem kazandığını fark edeceksiniz. Anlaşmalar yapmak, ortaklıklara girişmek ya da sevdiğiniz kişi ile ortaklaşa bir işe adım atmak için uygun bir zaman dilimi.

24 Ağustos'tan sonraysa kişisel meseleleriniz, hayata bakışınız,kişisel tavırlarınız ve görünümünüz önem kazanabilir, yapmakta olduğunuz değişiklikleri gözle görülür bir biçimde tamamlayabilirsiniz.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari