9 Ağustos Pazartesi: Karanlık Ay. Haftaya Aslan Burcu enerjileri ile başlıyoruz. Ay günün ilk saatlerinde Aslan Burcu'na geçiyor. Böylece cesaret ve güven arzusu artıyor. Kendini göstermek, itibar kazanmak, cömertlik, yaratıcılık gibi konular ön plana geçiyor.

Toplum içinde tanınmış kişilerle ilgili olaylar daha görünür hale geliyor. Fakat gittikçe küçülerek karanlık evreye giren ay bugün için yeni girişimler konusunda pek elverişli şartlar oluşturmuyor.

Yaklaşık bir ay öncesinde başlamış olan gelişmelerin artık hızını ve önemini kaybetmesi mümkün. Astrolojide Aslan Burcu ne kadar açık, belirgin ve göz önünde olmayı anlatsa da; karanlık ay; o kadar gizli- kapaklı, karanlıkta kalan, belirsiz olan durumları işaret eder.

Ayın karanlıkta olduğu dönem, içinde büyük potansiyeller barındıran ama henüz başlamamış olanla ilgilidir. İçe çekilme ve başlayacak olan yeni dönem için enerji toplama zamanıdır. Bunu Aslan'la ilişkilendirecek olursak, bu dönemi, kendimizi göstermek istediğimiz konuları belirleyip onunla ilgili hazırlıklar yapmak için kullanabiliriz.

Ayın, gün içinde sırasıyla Uranüs, Satürn, Venüs, Jüpiter ve Mars'la oluşturacağı olumlu açılar bugün yapılacak hazırlıkların, ilerleyen günler açısından önem taşıyacağını işaret ediyor.

Özgürlük, değişim, sorumluluk gerektiren konular, ilişkiler, maddi konular, cesaret, atılganlık, enerji gerektiren işler için harekete geçmeden önce bugün son hazırlıklarımızı tamamlayabiliriz.

10 Ağustos Salı: Yeni Ay Aslan Burcu'nda. Sabah saatlerinde 17 derece Aslan Burcu'nda yeniay meydana geliyor. Bu dönem girişimlerimizi başlatmak için olumlu etkilere sahip.

Cesaret, güç gerektiren konularda ve kendimizi göstermek istediğimiz alanlarda girişimlerimizi başlatabiliriz.

Saygınlık, gurur, gösteriş ve yönetkenlik ön planda olacak. Ayrıca hobilerle uğraşmak, yaratıcılık gerektiren veya keyif alacağımız işlerle uğraşmak için de oldukça uygun bir zaman.

Gün içinde Venüs-Plüton sert açısı var. İlişkilerde ve maddi konularda kontrol ve güç arzusunun artacağını, kıskançlık ve tutkunun ön plana geçeceğini işaret ediyor. Bu zamanlarda yıkıcı ve yakıcı duygular ortaya çıkacağından kendimizi duygulara fazla kaptırmamalıyız.

Akşam saatlerinde Ay-Neptün sert etkileşimi belirsizliğin, yanılgıların artacağını işaret ediyor. Kendimizi fazla hayallere kaptırmamalıyız. Ama öte yandan sezgilerin de çok güçlendiği bir zaman.

11 Ağustos Çarşamba: Ay 02.00'de Başak Burcu'na geçiş yapıyor. Ayın Başak Burcu'nda olduğu zamanlar, detay gerektiren işler, temizlik ve hijyen konuları için uygundur. Aynı zamanda organizasyonlarınızı, dikkat ve titizlik gerektiren çalışmalarınızı bu zamana denk getirebilir, ekip çalışmaları yapabilirsiniz. Fakat eleştirilere de hazırlıklı olmalı, siz de yapacağınız eleştirilerde dozu kaçırmamaya dikkat etmelisiniz.

Sabah erken saatlerde Ay-Plüton uyumlu açısı meydana geliyor. Gizlilik gerektiren işler, gizemli konular, araştırmalar için uygun bir zaman. Ama hırs ve tutku gibi duygular içinizde uyanabilir, şiddet eğilimleri artabilir. Kontrollü olmak gerekiyor.

12 Ağustos Perşembe: Ay gün boyu boşlukta kalacak. Bugün gösterilen çabalar sonuçsuz kalabilir. Yapılan görüşmeler ve işler belirsizlik içinde olabilir.

13 Ağustos Cuma: Ay Terazi Burcu'na geçiş yapıyor. Mücadele yerine diplomasi ve uyum arayışının önemli olduğu bir dönem. Astrolojiye göre Ay Terazi burcundayken, güzellik ve estetik önem kazanır. İlişkilerde, diplomasi ve hoşgörü ön plana geçer. Sosyal hayat hareketlenir. Yapılan konuşmalar ve verilen sözler gerçek niyetleri gizleyebilir ve daha çok uzlaşma amaçlı olabilir.

Sabah saatlerinde Ay- Satürn kavuşumu konsantrasyon ve disiplin gerektiren işler için uygun şartları işaret ediyor. Ayın Jüpiter ve Plüton' la yapacağı sert açı aşırı iyimserlikten ve abartıdan kaçınmak gerektiğini, aşırı iyimserliğin risk alma arzusunu tetikleyeceğini, abartının ise şiddete ve baskıya eğilimi arttıracağını işaret ediyor.

Ay gün içinde, Plüton'dan aldığı enerjiyi, Venüs ve Mars'a taşıyacak, meydana gelecek olan kavuşum ilişkilerin ve maddi konuların etkileyeceği olacağı, duygusal gerilimlerin ve baskı uyandıran gelişmelerin hareketleneceğini işaret ediyor. Ani tepkilerden ve riskten kaçınmak, kontrollü olmak daha avantajlı olacaktır.

14 Ağustos Cumartesi: Uranüs Balık Burcu'na geri dönüyor. Mart ayına kadar bu burçta kalmaya devam edecek olan Uranüs, son defa Balık Burcu'na geçecek ve yedi yıldır değiştirmeye çalıştığı konularla ilgili son hazırlıkları yapacak. Bu etki haritanızda Balık Burcu hangi alanda ise o alanlarda yaşayacağınız değişimleri işaret edecek. Son yedi yıldır hayatınızda sizi değişmeye zorlayan fakat bir türlü değiştirmemekte direndiğiniz konular varsa, Uranüs, Mart ayına kadar bu değişimi gerçekleştirmek için son ziyaretini yapacak. Özgürleşmeniz ve yenilenmeniz için son fırsat. Direnmekten vazgeçin.

Öğle saatlerinden itibaren Ay- Güneş uyumlu açısı meydana gelecek. Daha iyimser ve uyumlu olabileceğimiz şartlar var. Yeni başlangıçlar yapmak veya başlanmış olan işleri geliştirmek için uygun bir dönem. İki cins arasında uyumlu beraberliklerin ortaya çıkması söz konusu, denge, huzur ve sosyalleşme artabilir.Akşam saatlerinde soyut çalışmalar yapılabilir.

15 Ağustos Pazar: Ay Akrep Burcu'na geçiyor. Astrolojide Ay Akrep Burcu'nda iken gizli şeylere, okült konulara merak artabilir, aynı zamanda duygular derinleşir, şüphe, endişe, kuşku uyandıran düşüncelere dalmak kolaylaşır. Duygular ve sezgiler derinleşir. Kıskançlık, tutku, hırs artabilir. Sahip olma arzusu yüksektir. Fakat bu dönemler, gizli konularda araştırmalar, derinlik ve konsantrasyon gerektiren çalışmalar için son derece uygundur.9 Ağustos: Para piyasalarında hareketlilik artarken, gelişmeler ve yapılan görüşmeler çok fazla sonuç getirici olmayabilir.

10 Ağustos: Meydana gelen Yeniay, yönetici konumunda olan kişileri, otorite ve güç sahibi kişileri ve tanınmış kişileri ön plana çıkartıyor. Yeniay Türkiye'nin finansal kaynaklarını anlatan 2. evinde meydana geliyor. Bu da önümüzdeki günlerde ekonomiyi ilgilendiren konularda yeni olaylar, yeni girişimler olabileceğine işaret ediyor. Gün içinde altın piyasalarını ve para piyasalarını ilgilendiren konular hareketlenebilir.

Ay ilerleyen saatlerde 3. eve yani sınır komşuları, basın yayın organları, haberleşme gibi konuların işaret edildiği 3. evde ilerleyecek. Bu konularla ilgili gelişmeler ve tanınmış kişilerle ilgili haberler yoğunluk kazanabilir.

11 Ağustos: Basın-yayın dünyası, komşu ülkelerle ve sınırlarla ilgili konular, hareketliliğine devam edebilir. Bu arada polis, ordu gibi silahlı kuvvetleri ilgilendiren konular ve yurt güvenliğini ilgilendiren konular ön planda olabilir.

12 Ağustos: Bugün iç işlerimizi ve güvenliğimizi ilgilendiren konular belirsizliğini korumaya devam edebilir. Çabalar sonuçsuz kalabilir.

13 Ağustos: Ülke genelinde uzlaşı çabalarının artacağı, askeri, yönetimi ilgilendiren konuların hareketlilik kazanacağı bir gün. Fakat bu uzlaşı çabalarının sonuç vereceğini söylemek astrolojik işaretlere güç gözüküyor.

Gergin ve zorlayıcı enerjiler ön planda özellikle askeri güçler açısından etkileyici olabilecek gelişmeler olabilir. Ülke güvenliğini ilgilendiren konular ve tabiat şartları da etki meydana getirebilir.

14 Ağustos: Baskı yaratan olaylar artabilir. Sabır, disiplin ve sorumluluk gerektiren konular ön plana çıkabilir. Otoriteyi ilgilendiren konular önem kazanabilir.

15 Ağustos: Yöneticilerin ve tanınmış kişilerin ön planda olacağı bir gün.