16 Ağustos Pazartesi: Ay Akrep'te, duygular derinleşiyor, şüphe, endişe, kuşku uyandıran düşünceler artıyor. Kıskançlık, tutku, hırs uyandıran olaylar meydana gelebilir. Gizli konularda araştırmalar, derinlik ve konsantrasyon gerektiren çalışmalar için uygun zamanlar. Akşama doğru Ay- Güneş kare açısı meydana geliyor. Gergin ve çatışmacı bir ortamı işaret ediyor. Rekabet artabilir.

17 Ağustos Salı: Ay Yay Burcu'na geçiyor iyimserlik ve macera arzusu artıyor. Seyahatler ve tatil için uygun zamanlar.

Öğle saatlerinde, Ay- Jüpiter üçgen açıcı, rahatlatıcı ve olumlu etkiler getiriyor. İyimserlik konusunda abartılar olabilir. Yiyecek - içecek konusunda aşırılıklara dikkat. Diabet, hormon ve karaciğer hassasiyeti olanların dikkatli olması uygun olabilir.

Öğle saatlerinde, Ay- Satürn sexstil açısı konsantrasyon ve disiplin gerektiren çalışmalar için uygun zamanı işaret ediyor.

18 Ağustos Çarşamba: Venüs ve Ay düğümleri arasında kare açı var. Geçmişe yönelik konular yüzünden zorlanmalar, ilişkilerde özellikle gruplar arasında yaşanabilecek sorunları işaret ediyor.

Akşam saatlerinde Ay-Merkür kare açısı var. Konsantrasyon azalıyor. Yanılgılar, kararlarda zorlanmalar görülebilir. Belirsizlik var.

19 Ağustos Perşembe: Sabah saatlerinde Ay-Güneş üçgen açısı var. Yeni işler için uygun zamanlar. İyimserlik artıyor.

Öğle saatlerinde Ay-Neptün, uyumlu açısı yaratıcı çalışmalar için uygun zamanı işaret ediyor.

Ay-Chiron uyumlu açısı sağlık açısından olumlu zamanları, tedavilerde olumlu gelişmeleri işaret ediyor.

Akşamüstü, Ay-Uranüs sert açısı, aniden meydana gelebilecek beklenmedik olayları işaret ediyor. Özgürlük arzusunun artabileceği bir zaman.

Akşamüstü Ay, Oğlak Burcu'na geçiyor. İş konusuna odaklanma, kuralcı davranışlarda artış olabilir. Mantıklı, ciddi ve sorumluluk taşıyan işler için uygun zamanlar. Duygusallıktan çok soğuk ve gerçekçi yaklaşımlar ortaya çıkabilir.

Akşam saatlerinde Ay-Jüpiter-Satürn- Plüton sert açısı gerginlik yaratan gelişmeleri işaret diyor. Olayları zorlamaktan kaçınmak gerekiyor.

20 Ağustos Cuma: Öğle saatlerinde Güneş- Neptün karşıtlığı var. Yanılgılar ve hayal kırıklıkları artabilir. İlaç kullanımına ve bağımlılıklara dikkat.

Akşam saatlerinde Ay-Venüs kare açısı, ilişkilerde zorlanmalara gerginliklere işaret ediyor.

Ay- Mars karesi, düşünmeden hareket etme, tepkili, sinirli davranışlara işaret ediyor.

Venüs- Mars kavuşumu, ilişkilerde fiziksel çekimin arttığı zamanları işaret ediyor.

Merkür Başak burcunda geri harekete başlıyor. Anlaşmalar, iletişim, ulaşım konularında sorunlar, yanlışlıklar, gecikmeler olabilir.

21 Ağustos Cumartesi: Satürn- Plüton karşıt açısı, otorite figürleri ile yaşanacak sorunlara dikkat etmek gerektiğini işaret ediyor.

22 Ağustos Pazar: Ay Kova Burcu'na geçiyor. Orijinal ve değişik fikirler ortaya çıkabilir. Özgürlük arzusu artabilir.

Ayın, Jüpiter ve Satürn'le yaptığı uyumlu açı ise, iyimserliğin artacağını, gelişmelerin daha huzur verici olabileceğinin bir işareti. Çalışmalara odaklanmak özellikle de eski işlerimizi tamamlamak için uygun bir dönem.

Türkiye de Neler Olacak?

16-22 Ağustos haftasında, spor, sahne, sanat konularında gelişmeler öne çıkabilir. Hafta başında ünlü kişileri, yöneticileri ilgilendiren konularda gelişmeler dikkat çekici olabilir. Halkı ilgilendiren konular, günlük hayatı etkileyen gelişmeler ise hafta ortasından itibaren etkisini gösterebilir.

Bu dönemde cesaret ve güven gerektiren konular önem kazanabilir. Kendine güvenen, cesur kişiler ortaya çıkabilir. Bu günlerde ekonomik konularda gelişmeler hızlanabilir. Hatta umut verici gelişmeler olabilir. Fakat yanılgılara da dikkat etmek gerek. Hafta sonuna doğru diplomasi gerektiren konularda ve dış ilişkilerde zorlayıcı gelişmeler görülebilir.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari