30 Ağustos- 5 Eylül Haftası'nda gökyüzünün konumu ve hayatınıza olan etkileri.


Önümüzdeki hafta içinde gökyüzünde zorlayıcı etkiler ve belirsizlikler var. Tahammüllü, hoşgörülü olunması ve önemli kararlardan kaçınılması gereken bir dönem.


Kafa karışıklıkları yüzünden önemli kararları ertelemek veya güvenilir kişilere danışmak, enerjiyi spor gibi alanlara yönlendirmek zorlayıcı etkilerden korunmak için iyi bir çözüm olabilir.


30-31 Ağustos: Ay Boğa'da hareket ediyor. Bu günlerde maddi güven arayışı artabilir, gelirleri arttırmaya yönelik çalışmalar içine girilebilir, lüks ihtiyacı artar, yemeklere düşkünlük görülebilir. Bugünlerde keyif alınacak işlerle uğraşmak daha iyi sonuçlar verebilir.

30 Ağustos: Ayın Merkür'le yaptığı açı hayata geçirilmek istenen yeni girişimlerle ilgili yanılgılara ve karar almada güçlüklere işaret ediyor. Gün içinde Ay düğümleriyle gerçekleşen uyumlu etkileşimler, geleceğe yönelik umutlarınız ve beklentilerinizle ilgili olumlu çalışmaların yapılabileceğine dikkat çekiyor. Aynı zamanda geçmişteki sorunlarınızı çözümleyebilmeniz için de fırsatlar çıkabilir.

31 Ağustos: Ay Neptün'le sert etkileşim içinde. Bu etkiler altında hayaller ve umutlar artar. Fakat şartları kontrol etmek güçtür. Yanılgılara ve hayal kırıklıklarına oldukça açık olunan bir zamandır. Özellikle somut konularla ilgili harekete geçmek güçleşir. Aldanmalar, aldatmalar artabilir. Dikkatli olmak gerekir.

1-2 Eylül: Ay İkizlerde iletişim ve öğrenme arzusu artıyor. Haberleşmelerin hızlı olduğu bir zaman. Oldukça hareketli ve huzursuz etkiler hâkim. Merak artıyor. Fakat konsantrasyon ve dikkat azlığı söz konusu.

1 Eylülde: Ay-Güneş, Merkür kavuşumuna sert açı içinde olacak. Bu da rekabetçi bir tavra, bireyler arası çatışmaların artacağına işaret ediyor. Fikirlerde uyumsuzluk, sert tartışmalar görülebilir. Eleştiriye tahammülsüzlük artar. Yanılgılar ve belirsizlikler ortaya çıkar. Olayların üstüne gitmekten kaçınmak gerekir.

2 Eylülde: Ay Venüs - Mars kavuşumuna uyumlu açı içinde olacak. Enerjinin yüksek olduğu bu gün, ilişkilerin önemi artarken, daha dengeli ve uyumlu olma isteği de artabilir. Anlaşmalar, arkadaşlıklar, sosyal hayat için olumlu bir zaman.

3-4 Eylül: Ay Yengeç'te. Ay Yengeç'te iken, duygusal güvenlik ihtiyacımız artar daha fazla korunmak ve korumak arzusu içine gireriz. Ev ve aileye yönelik ihtiyaçlar artar.

Gelecek hafta Türkiye'yi neler bekliyor?

3 Eylül: Ay Satürn, Uranüs ve Jüpiter'le sert etkileşim içinde olacak. Bu da beklenmeyen olayların etkili olacağını, özgürlük arzusunun artacağını bununla birlikte baskı ve kısıtlanma duygusu uyandıran gelişmelerin de etkisini arttıracağını işaret ediyor.

Tahammülsüzlük de artacağı için oldukça gergin etkiler var. Sakin kalmaya çalışmak ve olayları zorlamamak gerekir.

Güneş'in ve Merkür'ün olumlu etkileri ise önemli ve yönetici konumunda bulunan kişilerin gerginliği azaltabileceğini işaret ediyor. Geri giden Merkür ise geçmişle ilgili konularda bazı olumlu çalışmalar yapılabilmesini mümkün kılıyor.

4 Eylül: Venüs ve Mars, aya sert etki yapıyorlar. Bu da huzursuzluğun ve anlaşmazlıkların artacağı, anlaşmazlıkların ayrılığa kadar varabileceğini işaret ediyor. Parasal konularda da harcamalar artabilir, ortaklıklar bozulabilir.

5 Eylül: Ay öğle saatlerinde Aslan'a geçiyor. Mutluluk arzusunun, coşku ve yaratıcılığın arttığı bir dönem. Bu günlerde, daha fazla göz önünde olma ihtiyacı duyulabilir, çalışmalar daha hevesli ve keyifli olabilir. Bilinçlilik artar, girişimlerde daha başarılı olma imkânı bulunabilir. Öte yandan gurur ve yönetme arzusu da artış gösterebilir.

Türkiye'de neler olacak?

Hafta genelinde Türkiye açısından şartları kontrol etmenin zor olduğu olaylar yaşanabilir. Gizlilik gerektiren konular önem kazanabilir ve halkı ilgilendiren konular ön planda olabilir. Eylül başından itibaren ise finans piyasalarını ilgilendiren konular ön plana çıkabilir. 3 Eylül'den itibaren yurt genelinde uzlaşma çabaları olumlu sonuçlar verebilir.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari