Koç

Ayın ilk haftası ilişkilerinizin ön planda olduğu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Günlük hayatınızı ilgilendiren konularda ise çeşitli engeller ve aksamalarla uğraşmanız mümkün.

Ürettiğiniz bazı fikirler, halen tam olgunlaşmamış olabilir, henüz bir ürün ya da işlevsel bir hal almamış olabilir. Bir süre daha beklemeniz ve düşüncelerinizi iyice olgunlaştırmanız gerekiyor olabilir.

Öte yandan ilişkiler konusunda aylık daha net kararlar alabilir, sen ve ben dengesini daha rahat kurabilirsiniz. Kendinize ve karşınızdaki kişiye duyduğunuz sevgi artacak. Bunun yanı sıra bu süreçte bazı kişilerle olan diyalogunuz şayet bozuksa, daha fazla üzerine gitmekten uzak durmalısınız.

8 Eylül'de Başak burcunda meydana gelen Yeni ay yeni başlangıçlar yapmanız için sizi cesaretlendirecek. Bu tarihten itibaren detaylı inceleme ve analiz gücünüz artabilir, her şeyin mükemmel olması için titizlikle çalışabilirsiniz.

Yeni başlangıçlar yapmak için uygun fırsatlar sizleri bekliyor. Bu tarihte başlanacak işler, 23 Eylül'e kadar geliştirilebilir. 23 Eylül'den sonra yaptığınız çalışmaların sonuçlarını alabilirsiniz.

8 Eylül tarihinde Venüs Terazi'den çıkıp Akrep burcuna geçiyor. Bu tarihten itibaren Eylül ayı boyunca sizin için 8. Ev konuları harekete geçiyor.

8 Eylül'den itibaren, başkalarının gelir kaynaklarına daha fazla odaklı olabilir, ortaklaşa kazançlarınızı daha fazla sorgulayabilirsiniz.

Miras, krediler, borçlar- alacaklarınızla ilgili olaylar sizi daha fazla meşgul edebilir. Bu süreçte duygularınız daha keskin ve derin bir hal alabilir. Kendinizi kindar, intikamcı, tutkulu bir hal içinde bulabilirsiniz.

Bu arada kuşkularınızın sevginizi öldürdüğünü, ilişkinizi tükettiğini fark etmelisiniz. İlişkiler açısından yeniden yapılanma söz konusu olabilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylülde bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocağa kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

Koç burcu için 12. Ev konuları etkilenecek. 9 Eylül'den itibaren kendinizi ilahi şansa, adalete bırakabilir, akışın sizi kendi kendine bir yere götürmesine izin verebilirsiniz.

Şans kapıda olmakla beraber, bunun geçici olduğunu bilmeli ve elinize geçen fırsatları değerlendirmelisiniz.

12 Eylül'de Merkür gezegeni ileri hareketine dönüyor. Bu tarihten itibaren özellikle günlük hayatınızda bir süredir devam eden gecikmeler, olumsuzluklar ve aksiliklerden kurtulabilirsiniz.

Çalışma ve hizmet gücünüz ya da sağlığınız konusunda yaşanan sorunlar düzelebilir, eski haline dönebilir.

14 Eylül'den itibaren, özellikle aşk ve parasal konularda daha önceden çekindiğiniz ya da zamanının gelmesini beklediğiniz olayların üzerine gidip, gerekeni yapmalısınız. Acı duysanız da gereken müdahaleleri yapmalı, yaraları temizlemelisiniz.

19 Eylül'den itibaren devrimci yanınız aktif olacak. Bazı konularda isyankâr ve koparıcı bir tutum takınabilirsiniz.

Bu tarihlerde, sağlam temellere oturmayan beklentileriniz ve gereğinden fazla abartılı istekleriniz yüzünden arzuladıklarınıza ulaşamayabilirsiniz. Sonuçta olayları kontrol etmek güçleşebilir ve hayal kırıklıklarıyla karşılaşabilirsiniz.

23 Eylül'de Koç burcunda Dolunay meydana geliyor. Bu tarihten itibaren ay sonuna kadar ilişkileriniz, kişisel meseleler ve karşılıklı diyaloglarınızda bir süre önce başlamış olduğunuz çalışmaların sonuçlarını alabilir, kendinize yeni bir yön tayin edebilirsiniz. Veya bir süre önce başlamış olan olayların artık heyecanını ve önemini kaybettiğini fark edebilirsiniz.

Boğa

Ayın ilk haftasında yaratıcı fikirlerinizi adeta birer sanat eserine dönüştürebilir, bunların keyfini sürebilirsiniz. Çocuklarla ilgili konularda; çevreden fikir alabileceğiniz gibi, yeni kararlar da verebilirsiniz.

Risk almanız gereken konularda ise mantığınızı kullanmanız faydanıza olacaktır. Diğer yandan kendinizi yıpratıp değersiz bulabilir çevreye karşı, fazlasıyla eleştirel bir tutum takınabilirsiniz.

Detayları fazla kurcalıyor olabileceğinizi fark etmelisiniz. Bu süreçte böyle devam ettikçe sevgi bulmanız zorlaşacaktır. Sağlığınızla ilgili konularda ise, yeni kararlar vermeniz gerekebilir, sağlığınız önemi geçmişe göre iyice artabilir.

8 Eylül'de Başak burcunda meydana gelen Yeni ay yeni başlangıçlar yapmanız için sizi cesaretlendirecek. Bu tarihten itibaren 23 Eylül'e kadar olan dönemde çocuklarla ilgili alınacak yeni kararların yanı sıra aşk konusunda yeni başlangıçlar yapmak mümkün. Bu çalışmaların sonuçları ise 23 Eylül'den itibaren alınabilinir.

8 Eylül tarihinde Venüs Terazi'den çıkıp Akrep burcuna geçiyor. Bu tarihten itibaren Eylül ayı boyunca 7. Ev konuları harekete geçiyor.

8 Eylül'den itibaren ilişkilerinizde tutku ve duygusallık artıyor. Bu konularda abartıya gidebilir ve sorunlu ilişkilerde yaralarınıza adeta tuz basıp daha da yıkıcı ve kinci bir tutum takınabilirsiniz. Sonucunda aradaki sevgiyi öldürebilirsiniz.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocağa kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

Boğa burcu için 11. Ev konuları etkilenecek. 9 Eylül'den 22 Ocağa dek toplum hayatınızdaki büyümenin ve genişlemenin farkına varabilir, bunun keyfini sürebilirsiniz.

Dostlarınız arasında saygıdeğer kişilerin yer alması bu döneme denk gelebilir. Geleceğe yönelik beklentileriniz ve umutlarınızın arttığı bu dönemde beklentilerinizi gerçekleştirebilecek pek çok şans ve fırsatla karşılaşabilirsiniz.

12 Eylül'den itibaren Merkür geri hareketten ileri harekete dönüyor. Bu tarihten itibaren Merkür'ün ifade ettiği konularda yaşanan sorunların düzelmesi mümkün olacak. Ertelenen veya geciken işlere devam edilebilir. Bu etki Boğa burcu için 5. Ev konularını ilgilendirecek.

12 Eylül'den itibaren aşk hayatınız, mutluluğunuz, çocuklarınız, yaratıcı yetenekleriniz gibi konularda yaşamış olduğunuz aktarım ve iletişim sorunları düzelebilir, ertelenen ya da geciken işleriniz eskisi gibi doğru bir şekilde devam edebilir.

14 Eylül'den itibaren vaktinin gelmesini beklediğiniz ya da üzerine gitmekten korktuğunuz olaylarla ilgilenebilir, onları çözüme kavuşturabilirsiniz. Eski sorunların çözülmesi ve tam anlamıyla temizlenmesi bu dönemde söz konusu olacaktır. Özellikle sevgi dolu ilişkiler, aşk ve para konusunda bu durumlar etkili olacaktır.

19 Eylül'den itibaren özellikle duygusal ilişkileri konusunda, ilişkiler ve birliktelikler önem kazanacak, çekicilik ve cazibe konularında sürpriz gelişmelerle karşılaşmak mümkün. Sosyal aktiviteler ve cemiyet hayatı gibi konularda yeni kararlar almak mümkün.

23 Eylül'den itibaren, günlük hayatınızı ilgilendiren konular daha fazla ön plana çıkmaya başlayacak. Bu dönemde ilişkiler hakkında yoğun bir şekilde düşünebilir, sahip olduğunuz ilişkilerin ne kadar önemli olduğunu anlamanız gerekebilir. Sağlık konuları ise sizi daha fazla meşgul edebilir ve bazı sorunlarınız aydınlığa çıkabilir.

23 Eylülde Dolunay meydana geliyor. Koç burcunda olan Dolunay Boğanın 12. Evini etkiliyor. 23 Eylül ve sonrasında duygularınız daha da kırılganlaşabilir, kendinizi bir tarafa çekebilip dinlenmek isteyebilirsiniz. İsteklerinizin peşinden koşmak zorlayıcı etkiler getirebilir. Ancak ustalık ve zanaatkârlık getiren konularda başlanan işlerden sonuç almak mümkün olabilir.

İkizler

Ayın ilk haftasında uzun süredir aklınızda olan fikirleri uygulamaya dökebilir, bunun keyfini sürebilirsiniz. Öte yandan ilişkiler konusunda çok daha net kararlar alabilir, sürüncemede olan bir ilişkiyi, uzun süreli bir hale getirebilirsiniz. Karşılıklı duyduğunuz sevgi artış gösterebilir. Aşk hayatınız güçlenebilir, sevdiğiniz kişi uğruna her türlü riski göze alabilirsiniz.

Sorunlu ilişkiler konusunda ise ilişkilerin üzerine giderek daha büyük sorunlar yaşayabilirsiniz. Denge bulmaya çalışırken ısrarcı ve tehditkâr olarak algılanabilirsiniz. Şans oyunları konusunda, şans sizden yana olabilir, eğlence hayatınız önem kazanabilir.

Ayın 8 inde Başak burcunda Yeni ay meydana geliyor. Bu tarihten itibaren aileniz ve evinizle ilgili konularda yeni başlangıçlar yapmak için uygun fırsatlar var.

8 Eylül'den itibaren içinizdeki ses çalışma zamanının geldiğini hatırlatabilir, her şeyi düzenlemenin dip bucak temizlik yapmanın zamanı gelmiştir. İnsanlara yardım etmekten zevk alacağınız bir dönem, bunlar özellikle eviniz, aileniz, aile büyükleriniz konusunda olabilir, bu başlıklarda yeni başlangıçlar yapmanız mümkün olabilir.

8 Eylül tarihinde Venüs Terazi'den çıkıp Akrep burcuna geçiyor. Bu tarihten itibaren Eylül ayı boyunca bir değişim süreci içine giremeye çalışabilirsiniz. Bu değişim özellikle üretim gücünüzle alakalı olabilir. Ancak eleştirici, kuşkucu ve didikleyici tavrınız, faydadan çok zarar getirebilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek. İkizler burcu için 10. Ev konuları etkilenecek.

9 Eylül'den 22 Ocak'a kadar kariyeriniz açısından atmanız gereken adımları kolayca atabilir, iş çevrenizde daha tanınır hale gelebilirsiniz. Ancak bunu çok abartmamalı, bunu gelecek günlere ilişkin hedefler açısından bir artı olduğunu unutmamalısınız.

12 Eylül'den itibaren Merkür geri hareketten ileri harekete dönüyor. Bu tarihten itibaren Merkür'ün ifade ettiği konularda yaşanan sorunların düzelmesi mümkün olacak. Ertelenen veya geciken işlere devam edilebilir.

12 Eylül'den itibaren aileniz hakkında almanız gereken kararları gözden geçirmeli, mümkün olursa ebeveynlere danışıp onlardan fikir almalısınız. Aile konusunda her türlü bilgi paylaşımı eski haline dönebilir, ertelenen veya geciken işler devam edebilir.

14 Eylül'de geri durduğunuz bazı işlerin üstüne acı verse de gitmeli özellikle maharetli olduğunuz konularda bunu yapmalısınız. Öte yandan aşk ve para konularında artık harekete geçmeniz gerekiyor.

19 Eylül'den itibaren, kariyeriniz, iş hayatınız, konusunda fırsatlar ve sürpriz gelişmeler, iş değişiklikleri ile karşılaşmanız mümkün.

23 Eylül'den itibaren çocuklar, eğlence, kişisel zevk ön plana çıkabilir, kendinizi sahneleyerek kendinize övgü alabilirsiniz.

23 Eylül tarihinde Koç burcunda meydana gelen Dolunay sonrası arkadaşlık ilişkileriniz daha da değerlenebilir, nezaket ve diplomasi sayesinde arkadaşlık ilişkilerinde daha olumlu sonuçlar alınabilir.

Arkadaşlarla beraber olmaktan çeşitli toplantı ya da konuşmalarda bulunmaktan zevk duyacağınız bir döneme girebilirsiniz. Gelecek hakkında planlar yapıp, karşılıklı olarak öğütler verebilirsiniz. Boş zamanlarda ise hobilerinizle değerlendirmeniz için oldukça uygun bir dönem.

Yengeç

Ayın ilk haftasında iletişim yetenekleriniz zayıflayabilir, çevreyle olan bilgi akışınız azalabilir. Yakın çevrenizle sorunlar yaşayabilirsiniz. Öte yandan evinizle ilgili konular ön plana çıkabilir, evinizi düzenleyebilir, süsleyebilir, dekore edebilirsiniz.

Aile içine değer katan gelişmeler yaşanabilir. Ailenizi ilgilendiren konularda ise fazlasıyla savunmacı olabilirsiniz. Taşınma konusu gündeme gelebilir. Bu konuda sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

8 Eylül'de Başak burcunda meydana gelen yeniayın ardından komşularınızla kardeşlerinizle ya da kuzenlerinizle duygusal yakınlığınız artabilir. Her zamankinden farklı olarak, konuşmalarınıza daha duygusal ifadeler katabilirsiniz. Öte yandan eğitim ve öğretim konusunda yeni başlangıçlar yapabilir bu konularla 23 Eylül'e kadar uğraşabilirsiniz.

İlişkilerinizi ilgilendiren konularda ise dikkatli olmalı, sorunlu ilişkilerin üzerine gitmemelisiniz. Kuşkulu tavrınız ilişkiyi tüketebilir. Bunun yansıra sevdiğiniz uğruna her türlü riski göze alabilir, aşk konusundaki beklentileriniz ve arzularınız artış gösterebilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

9 Eylül'den 22 Ocak'a kadar yurtdışı diyaloglar, turizm ihracat, ithalat gibi alanlarda gelişmeler sizi daha hevesli kılabilir, daha iyimser attığınız adımlarla elinizdeki şansı değerlendirebilirsiniz.

12 Eylül'den itibaren Merkür geri hareketten ileri harekete dönüyor. Bu tarihten itibaren Merkür'ün ifade ettiği konularda yaşanan sorunların düzelmesi mümkün olacak.

12 Eylül'den itibaren çevreyle olan iletişiminiz en yüksek seviyeye gelebilir, yeni şeyler öğrenmek adına yapılan, ancak ertelenen ve geciken işler tekrar devam edebilir.

14 Eylül'den itibaren aşkınızı adeta dünyaya duyurmak isteyebilir, gözü kara heyecanlı bir döneme girebilirsiniz. Bütün enerjinizi hayattan zevk almak için yönlendirebilirsiniz. Sanatsal çıkışlar yapmak için uygun bir dönemdesiniz.

19 Eylül'den itibaren seyahatler eğitim maksatlı yurtdışı yolculukları gibi konularda adeta başkaldırabilirsiniz. Sürprizlere ve beklenmedik gelişmelere hazır olmanız gereken bir dönemdesiniz. Bu dönemde hümanist yanınız her zamankinden daha güçlü olabilir.

23 Eylül'den itibaren, evinize, ailenize yönelebilir, zorlu zamanlar geçirip sakinliği arayabilirsiniz. Ebeveynlerle onların gençlik yıllarını konuşabilir ya da ortak bir restorasyon işi gündeme gelebilir.

23 Eylül ve sonrasında kendinizi hedeflerinize kanalize edebilir, bunun için kendinizden üst bulduğunuz meslektaşlarınızla duygusal bağ kurmaya çalışabilirsiniz, öte yandan yeni bir ev satın almaktan dekorasyon yaptırmaya kadar farklı ailevi konularla ilgilenebilirsiniz. Ancak duygusal iniş çıkışlar fazla olacağından dikkatli olmanızda fayda var.

Aslan

Ayın ilk haftasında parasal konularda atılacak adımlar ya da imzalar açısından bazı sorunlarla karşılaşmanız muhtemel.

Anlaşmalar için ya da sahip olmak istediklerinizi satın almak için bir süre daha beklemeniz gerekebilir. Öte yandan gözünüze güzel gelen çekici bulduğunuz konularla uğraşabilir, fikirlerinizin değer kazandığını görebilirsiniz.

Hareketiniz ve zihinsel aktiviteniz aşırı artacağından kafanızı toparlamakta güçlük çekebilirsiniz. Seyahat etmek, konuşmak, yazmak, tartışmak gibi konularda ilişkileriniz ön planda olacak ve yanında olumlu etkilerde getirecek.

Ayın 8'inde Başak burcunda Yeniay meydana geliyor. Bu tarihten itibaren 2. Ev konularında yeni başlangıçlar yapmak için uygun fırsatlar var. Bu tarihte başlanacak işleri 23 Eylül'e kadar geliştirmek mümkün.

8 Eylül'den 23 Eylüle kadar parasal konular ön planda olacak, bir şeyler satın almak için ciddi paralar harcayabilirsiniz. Ancak paranın değerini iyi bilmeli ve ona göre harcamalısınız. Maddi konularla ilgili başlanacak her türlü işin sonucu, 23 Eylül'den itibaren alınabilinir.

İlişkilerinizle ilgili ise duygularınız daha tutkulu bir hal alabilir. Sahip olduğunuz ilişkinin kanayan yaralarına daha fazla parmak basmamalı kinci davranmaktan geri durmalısınız. Öte yandan eviniz ve yuvanız daha fazla önem kazanabilir ve sizin için daha özel bir hale gelebilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

9 Eylül'den, 22 Ocak'a kadar olan dönemde paranızı, borç ve alacak ilişkilerinizi kontrol edip, değerlendirmelisiniz. Ortaklaşa yaptığınız işlerden yana oldukça başarılı olabilirsiniz.

12 Eylül'den itibaren Merkür geri hareketten ileri harekete dönüyor. Bu tarihten itibaren Merkür'ün ifade ettiği konularda yaşanan sorunların düzelmesi mümkün olacak.

12 Eylül'den itibaren parasal konularda atılacak adımlar ve imzalar için yaşanan sorunlar düzelecek, ertelenen ve geciken işler devam edebilecek.

14 Eylül sonrasında eviniz ve ailenizle ilgili konular ön plana çıkabilir. Eviniz sizin için daha çok değer kazanabilir. Anne ve babanızın sağlayacağı katkılar, daha ön plana çıkabilir.

19 Eylül'de üstü kapalı gerçekleri açığa çıkartma ihtiyacı duyabilir, gizemli konularla uğraşmak isteyebilirsiniz. Bu konulardaki ilişki ve birliktelikler önem kazanabilir.

Dişilik, çekicilik cazibe gibi temalar daha güç kazanarak etkili olabilir. Başkalarıyla ilgili maddi beklentilerde ise sürprizler ve beklenmeyen gelişmeler yaşanabilir.

23 Eylül'den itibaren etrafınızla kaynaşma içinde olacak, bilgi alışverişi ve iletişim gerektiren konularda hareketli gelişmeler yaşayacaksınız.

Kısa ve yakın yolculuklar, iletişim ön planda olacak. Duygusal olarak kendinizi daha rahat, iyimser ve hoş görülü bulabilirsiniz. Bu açıdan özellikle ilişkilerinizde iletişiminiz daha da ivme kazanacak, ilişkileriniz konusunda yaptığınız atılımlar bu dönemden sonra sonuçlanabilecek.

Başak

Ayın ilk haftasında en çok kendinizle ilgili fikirler ortaya çıkabilir, ifadeleriniz hem önem kazanabilir, hem de daha bencil bir hal alabilir.

Kişisel olarak almanız gereken kararlar bu dönemde olmayabilir. Kişiselden çok maddi değerler ve ilişkiler ön plana çıkabilir, basit şeylerden çok değerli şeyleri satın alıp sahip olmak isteyebilirsiniz.

Güzel hediyeler alabilir ya da verebilirsiniz. Bir şeylere sahip olmak, satın almak için yüksek bir heyecan duyabilirsiniz. Müsriflikten kaçınmanız gerekebilir. Her türlü ekstra harcamaya karşı dikkatli olunması gereken bir dönem.

8 Eylül'de Başak burcunda Yeniay meydana geliyor. Bu dönemde yeni başlangıçlar yapabilir, sonuçlarıyla 23 Eylül sonrası karşılaşabilirsiniz.

Ayın 8'inden 23 Eylül'e kadar duygusal tepkilerinizi saklamayabilir, iniş çıkışlarınızı net bir şekilde yaşayabilirsiniz. Aşırı hassas, alıngan ve değişken olabilirsiniz.

Hislerinizle çevreye kendinizi ifade etmek isteyebilirsiniz. Yeni fikirler üretebilir, onlarla uğraşarak bolca vakit geçirebilirsiniz. Önemli anlaşmalara imza atmak için doğru bir dönem.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

9 Eylül'den 22 Ocak'a kadar ilişkinizin ve evliliğinizin üzerinden şans kazanabileceğiniz bir süreçte olacaksınız.

Evlenmek birlikteliğinizi göz önüne sergilemek için bu zamanı kaçırmamalısınız. Eşinizden yana gelen fırsatları değerlendirdiğinizde maddi ve manevi zenginleşebilirsiniz.

12 Eylül'den itibaren Merkür geri hareketten ileri harekete dönüyor. Bu tarihten itibaren Merkür'ün ifade ettiği konularda yaşanan sorunların düzelmesi mümkün olacak 12 Eylül'den itibaren kendinizle ilgili sahip olduğunuz fikirler konusunda yaşanan gecikme ve ertelemeler sonuçlanabilir, bu fikirler konusunda yapılacak atılım ve değişikliklere devam edilebilinir.

14 Eylül'den itibaren ay sonuna kadar yakınlarla ilişki ve birebir yakın ilişkiler hareketlenecek. Konuşmalar, iletişim, bilgilenme arzusu artacak. Öğrenme ve konsantrasyon her zamankinden daha çok önem kazanacak.

19 Eylül'de evlilik ve ortaklıklar açısından sürpriz ve beklenmeyen gelişmelerle karşılaşmak mümkün. Aynı zamanda iyi ilişkiler kurmak ve işin içine çok daha estetik, güzel ve değerli öğeler katmak ta mümkün. Bu iyi ilişkilerin etkisiyle daha olumlu gelişmeler yaşanabilir.

23 Eylül'den itibaren, maddi kaynaklarınızı iyi korumalı, yeni kazanç yolları aramalısınız. Sahip olduğunuz birikiminizi, bütçenizi, gelirlerinizi kontrol etmeli elinizin altında toplamalısınız. Harcamalarınıza karşı çok dikkatli olmanız gereken bir dönem.

23 Eylül ve sonrasında parasal konular iyice ön plana çıkabilir, sadece herhangi bir şey satın almak adına hareket edebilirsiniz. Sonradan pişman olacağınız için bundan kaçınmalısınız. Öte yandan duygusal olarak tedirginlik yaşayabilir, gizli kalmış şeyleri kurcalayabilirsiniz.

Terazi

Ayın ilk haftasında düşünceleriniz dağılabilir, konsantrasyonda zorlanabilirsiniz. Bağlayıcı kararlar almaktan uzak durmalısınız. Kişisel konular, duygular ve güzellikler ön plana çıkabilir. Enerji ve motivasyonunuz tavan yapabilir.

8 Eylül'de Başak burcunda meydana gelen Yeniay yeni başlangıçlar için uygun bir dönemi işaret ediyor. Bu dönemde başlanan işlerden 23 Eylül'den itibaren sonuç almak mümkün. Bu dönemde yardımlaşma, sezgiler, hayaller ve hayal gücü gerektiren konular önem kazanabilir, bu konularla ilgili ciddi gelişmeler yaşanabilir. Öte yandan bilinmeyen konularla ilgili problemler yaşanabilir, kontrol edilemeyen olaylar baş gösterebilir.

8 Eylül'den ay sonuna kadar maddi konular ön plana çıkacak. Basit şeylerden çok lüks ve daha değerli şeylere yönelik ihtiyaçlarınız artabilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

9 Eylülden 22 Ocak'a kadar çalışmalarınız iyice yoğunlaşabilir, ofis hayatınızda ya da günlük rutin vaktinizi geçirdiğiniz yerlerde genişleme ve büyüme olabilir, ancak beklenmedik bir yoğunluk yaşayabilirsiniz. Daha çok çalışmanız, hizmet vermeniz gerekebilir. Detaylarla boğuşurken fırsatları kaçırmamalısınız.

12 Eylül'den itibaren Merkür geri hareketten ileri harekete dönüyor. Bu tarihten itibaren Merkür'ün ifade ettiği konularda yaşanan sorunların düzelmesi mümkün olacak.

Gizlilik gerektiren konularda daha detaylı çalışmalar içine girebilir, yeni anlaşmalarınız ve iletişimle ilgili konularda çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz. Bu konularla ilgili yaşanan sorunlar ortadan kalkabilir, ertelenen ya da geciken işlere devam edebilirsiniz.

14 Eylül'den ay sonuna kadar maddi değerler ön planda olacak, maddi ilişkiler daha önemli olacak. İlgi çekici hediyeler alabilir ya da verebilirsiniz. Aşk konusunda ise hareketli ve heyecan verici sürpriz gelişmeler yaşanabilir.

19 Eylül'de ofis ortamı ya da çalışma yerinizle ilgili güzel gelişmeler yaşanabilir, işin içine daha güzel ve estetik değerler katılabilir. Öte yandan günlük hayatın rutininden sıkılıp isyankâr bir tutuma girebilir, buna karşın sürprizlere de açık olabilirsiniz.

23 Eylül itibariyle, önce kişiliğiniz, kimliğiniz beden sağlığınız üzerinde her türlü olumlu etkiyi alacağınız bir süreçten geçeceksiniz. Bu zamanda spora başlamak, diyet yapmak, imaj değişikliğine gitmek için ya da kendinize çeki düzen vermek adına gelen fırsatları yakalamalısınız.

23 Eylül'de duygusal tepkilerinizin yoğun olacağı, iniş çıkışlar yaşayacağınız bir döneme gireceksiniz.

Aşırı hassas, değişken, korumacı ve anaç olabilirsiniz. Bunun yanı sıra eşinizin ya da partnerinizin duygusal dünyasına yakın olmak isteyebilirsiniz. Ancak onun iniş çıkışlarından etkilenip tepkisel davranmasını anlam veremeyebilirsiniz. Yine de kibarlığı ve nazikliği elden bırakmayarak diyalogunuzu düzenleyebilirsiniz.

Akrep

Ayın ilk haftasında arkadaşlarınızla bir araya gelip, bir ekip içinde ortak bir fikir çatısında toplanıp düşüncelerinizi paylaşmak isteyebilir, ancak başarılı olamayabilirsiniz.

Aşkınızı içinize gömmeniz gerekebilir, platonik ilişkiler yüzünden kendinizi değersiz ya da dağılmış hissedebilirsiniz. Hayallere dalmanız mümkün. Biraz daha inzivada kalmalı ve kendinizi dinlemelisiniz.

Hareketleriniz ve enerjiniz sizi istemediğiniz kayıplara yönelten noktalara sürükleyebilir. Dinlenmek ve enerjinizi yeniden toplama zamanı.

8 Eylül'de Başak burcunda meydana gelen Yeniay yeni başlangıçlar için uygun bir dönemi işaret ediyor.

Bu dönemde başlanan işlerden 23 Eylül'den itibaren sonuç almak mümkün Bu dönemde arkadaşlarla birlikte olmak çeşitli konferans, seminerlerde bulunmak için çalışmalar yapabilir, 23'üne kadar çalışmalarınızı tamamlayabilirsiniz.

Kişisel zevkleriniz hem manevi hem maddi değerleriniz ön planda olacak. Her türlü, kozmetikten ve giyimden yardım alabilirsiniz. Bu değişimle ilişkilerinizdeki kendinize güveniniz de artabilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

9 Eylül'den 22 Ocak'a kadar aşk, sevgi ve zevkler üzerine felsefeler yaparak yaratıcı gücünüzü arttırabilirsiniz. Birden fazla flört imkânını değerlendirebilirsiniz. Ancak abartıdan da uzak durmanız icap edebilir. Çocuklarla ilgili olumlu gelişmeler görülebilir.

12 Eylül'den itibaren arkadaşlarla bir araya gelmek isteyebilir, ortak bir iletişim kurup düşünceleri paylaşmak adına aranızdaki sorunları bertaraf edebilir ve bir araya gelebilirsiniz. Sosyal alanlarda dernek ya da vakıflarda organizasyon planları yapabilirsiniz.

14 Eylül'den itibaren kişisel girişimler için oldukça uygun bir zaman. Ancak her türlü kaza ve yaralanmaya karşı dikkatli olmalısınız. Zorunlu olmadıkça operasyonlardan kaçınmanız doğru olacaktır.

19 Eylül'den itibaren aşk hayatınızla ilgili devrimsel hareketlerde bulunabilir, kendinizi adeta isyankâr bir tavır içinde bulabilirsiniz.

23 Eylül'den itibaren bazı şartları kontrol edemediğinizi anlayabilir ve karamsarlık duyabilirsiniz.

Endişeden uzak durmalısınız. Fedakârlık yapmanın ve bazı konularda görmezden gelmenin zamanı, yoksa içinizdeki korkular yüzünden rahatsızlanabilirsiniz.

23 Eylül'den itibaren çalışma koşullarınızı düzenlemek adına yeni işlere girişebilir, alt personelinizle ilgilenerek istediğiniz sonuçları alabilirsiniz. Bu dönemde duygusal dünyanızda huzursuzluk yaşayabilirsiniz. Birçok detayla uğraşmak isterken kendinizi boğulmuş bulabilirsiniz. Duygularınız kırgınlaştığı için kendinizi bir kenara çekip dinlenirken bulabilirsiniz.

Yay

Ayın ilk haftasında hem kişisel hedeflerinizi hem de kariyer beklentilerinizi gözden geçirip realize etmekte fayda var.

İşle ilgili konularda zorlayıcı şeyler yaşayabilir, aynı zamanda yeni kararlar alabilirsiniz. Mutluluğunuzu ilgilendiren konular ön plana çıkabilir, arkadaşlar, dostlar sosyal hayat ve organizasyonlar önem kazanabilir.

8 Eylül'de Başak burcunda meydana gelen Yeniay yeni başlangıçlar için uygun bir dönemi işaret ediyor. Bu dönemde başlanan işlerden 23 Eylül'den itibaren sonuç almak mümkün. Bu dönemde kendinizi hedeflerinize kanalize olmuş halde bulabilir, 23 Eylül'den sonra ise hedeflerinize ilişkin sonuçlar alabilirsiniz. İşinize duyduğunuz sevgi ve duygusal bağlılık öne planda olacaktır.

Aşk konusunda şans sizden yana olmayabilir, platonik ilişkiler sebebiyle kendinizi değersiz bulabilirsiniz. Bu konu açısından biraz daha inzivada kalmalı kendinizi dinlemelisiniz.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

9 Eylül'den, 22 Ocak'a kadar olan dönemde eviniz ve aileniz konusunda hareketli bir dönemde olabilirsiniz. Bu dönemde evinizi genişletmek, büyütmek isteyebilir, taşınmak daha büyük bir ev satın almak konusunda girişimlerde bulunabilirsiniz.

Bu dönem de uzun zamandan beri beklediğiniz fırsatlar yeniden karşınıza çıkabilir. Fakat harcamalarınızın artması gibi bazı olumsuzluklarla tda karşılaşma ihtimaliniz var.

12 Eylül'den itibaren hem kişisel hedeflerinizi hem de kariyer beklentilerinizi gözden geçirebilirsiniz. Bu süreçten geçerken fikirlerinizin değer görüp, takdir ve beğeni topladığını fark edebilirsiniz. İşle ilgili aldığınız kararlarda yaşanan erteleme ve gecikmeler ortadan kalkabilir ve nihayet sonuca ulaşabilir.

14 Eylül'den sonra hareketleriniz ve enerjiniz sizi arzulamadığınız, kayıplara yöneltebilir. Bunlar özellikle de maddi konularda olabilir. Zarar görmemek adına bu konulara fazla müdahil olmamalı, biraz daha beklemelisiniz.

19 Eylül'den itibaren aileniz ve aile büyüklerinizle ilgili yıkıcı ve isyankâr bir havaya girebilir, devrimci ve başkaldıran kararlar alabilirsiniz. Aile içi ilişkiler ve birliktelikler in iyice önem kazandığı bir dönem.

23 Eylül'den itibaren, gelecek günlerin planlarını yapmak adına öğütlere kulak vermeniz gerekiyor. Arkadaşlarınız her zamankinden daha fazla yardımcı olup size güç verebilirler.

23 Eylül ve sonrasında sanatsal yaratıcılığınız en üst seviyeye ulaşabilir, aynı zamanda duygusal olarak ta coşkulu zamanlar geçirebilirsiniz.

Her şeyden eğlenecek ve zevk alacak bir yan bulabilirsiniz. Çocuklarınızla ilgilenmek için çok doğru bir dönem. Öte yandan arkadaşlarla birlikte olmak, birbirinize bilgi aktarmak ve gelecek planları yapmak bu dönemde daha çok mümkün olacaktır.

Oğlak

Ayın ilk haftasında basit fikirlerden yola çıkıp geniş ufuklara gittiğinizi görebilirsiniz. Ancak gündelik gerçeklerden uzak kalmak yüzünden fazla idealist kalabilirsiniz.

İlişkilerinizi toplum önünde tutmaktan zevk duyabilir, bu süreç içinde işle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hedeflerinize değer katar şeylerle karşılaşmanız mümkün.

İşinizle ilgili konularda harekete geçmeniz gerekirken patron ya da şeflerinizle tartışmaktan uzak durmalısınız. Şayet çalışmıyorsanız toplumsal statüsü sizden yüksek kişilerle dostça hareket ederseniz, onların gücünü arkanıza alabilirsiniz.

8 Eylül'de Başak burcunda Yeniay meydana geliyor. Bu dönemde yeni başlangıçlar yapabilir, sonuçlarıyla 23 Eylül sonrası karşılaşabilirsiniz.

8 Eylül'den, 23 Eylül 'e olan kadar dönemde hukuksal konularda yeni başlangıçlar yapabilir, sonuçlarını ise olumlu olmak üzere 23 Eylül'de alabilirsiniz. Öte yandan duygusal olarak kendinizi daha rahat, pozitif ve hoşgörülü bulabilir, çevrenize de daha iyimser yaklaşabilirsiniz.

Arkadaşlarınızdan daha çok zevk alacağınız bu dönemde sosyal projelerde kazançlı çalışmalar yapabilirsiniz. Aynı zamanda işten elde ettiğiniz kazancınızda da artış olabilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

9 Eylül'den, 22 Ocak'a kadar olan dönemde yakınlarınız kardeş komşu ve akrabalarınızla ilişkileriniz artabilir. Birçok seyahatten şans ve kazançlı çıkabilirsiniz.

Öğrenme ve öğretme konusunda çalışabilirsiniz. Aynı zamanda ticaret ve alışveriş gibi konularda karşınıza çıkacak fırsatları değerlendirmelisiniz.

12 Eylül'den sonra yabancı ülkeler ve yurtdışı bağlantılı konularla ilgili iletişiminiz artacak. Bu ticaret, ithalat, ihracat veyahut eğitimle ilgili olabilecek. Bu alanlarda şimdiye kadar aksayan işler rayına oturabilecek.

14 Eylül'den itibaren arkadaşlarınız ve dostlarınız arasında hareketli günler sizi bekliyor. Ortak amaçlar için birlikte harekete geçme gücünü kullanmalısınız.

19 Eylül'den sonra kendini ifade etme şekliniz, komşular, akrabalar, kardeşler, kuzenlerle olan ilişkinizde devrimsel kararlar almanız aynı zamanda bunlarla ilgili kendi içinizde hümanist temalar geliştirmeniz mümkün.

23 Eylül'den sonra aile ve ev ile ilgili konular daha çok ön planda olabilir, taşınmak ve restorasyon gibi konularda, çeşitli zorlayıcı gelişmeler yaşanabilir.

23 Eylül'den sonra evinizde kalmak, ev işleriyle uğraşmak için oldukça yararlı zamanlar. Ev almaktan dekorasyon yaptırmaya kadar çeşitli konularla ilgilenebilirsiniz. Öte yandan hedeflerinize iyice kanalize olabilirsiniz ve işinize duyduğunuz sevgi ve duygusal bağlılık ön plana çıkabilir.

Kova

Ayın ilk haftasında aklınızı daha çok maddi konulara verebilirsiniz. Fakat tutkular ve duygusal derinlik gerektiren konularda ön plana çıkabilir. Ancak borç, alacak kredi gibi konularda yapacağınız düzenlemelerden fayda göremeyebilirsiniz. Öte yandan yabancılarla ve farklı ülkelerle artan diyalogunuz sayesinde kazançlı çıkabilirsiniz.

Kendine özgü dokusu ve felsefesi olan şeylere ilginiz artabilir. Hayatın tadını çıkarmak için çok daha iyimser olup, abartılı davranabilirsiniz.

Yabancı kültürlerle tanışmak için harekete geçebilirsiniz. Ama farklı öğretileri öğrenmek, ahlaki konuları irdelemek için fazla ısrarcı olabilirsiniz.

8 Eylül'de Başak burcunda Yeniay meydana geliyor. Bu dönemde yeni başlangıçlar yapabilir, sonuçlarıyla 23 Eylül sonrası karşılaşabilirsiniz.

Ayın 8'inden itibaren duygusal olarak tedirginlik yaşayabilirsiniz. Başkalarıyla ortaklaşa yapacağınız çalışmalar, ortaklaşa gelirler, krediler, borçlar, sigorta, borsa, banka gibi konularda yeni başlangıçlar yapabilir, bu konularla ilgili çalışmaları 23 Eylül'e kadar geliştirebilir, 23 Eylül'den sonra ise sonuç alabilirsiniz. Bu dönemde başkalarından destek görebilir, başkalarının sizden gizlemeye çalıştığı konuları araştırabilir, cinsellik açısından tutku dolu olabilirsiniz.

8 Eylül tarihinde Venüs Terazi'den çıkıp Akrep burcuna geçiyor. Bu tarihten itibaren Eylül ayı boyunca Kova burcu için, 10. Ev konuları harekete geçiyor.

Bu süreçte ilişkinizi toplum önünde tutmaktan zevk duyabilirsiniz. Ayrıca bu dönemde işinizle ilgili güzel gelişmeler yaşayabilir, alacağınız bir terfi ya da ödül tanınırlığınızı arttırabilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek. 9 Eylül'den, 22 Ocak'a kadar olan dönemde, parasal konularda her zamankinden daha kazançlı çıkabilirsiniz.

Gelir getiren kaynaklarınızdan şanslı girişimler yapabilirsiniz. Ancak harcamalarınızı da kontrol etmeli sadece satın almak için hareket etmemelisiniz.

12 Eylül'den itibaren maddi konulara daha çok eğilebilir, şimdiye kadar aksayan borç, kredi alacak gibi konularda düzenlemeler yaparak fayda sağlayabilirsiniz.

14 Eylül'den itibaren işinizle ile ilgili konularda daha aktif ve hareketli olmanız gerekebilir. İşvereninizle sorun yaşamaktan ve karşı karşıya kalmaktan kaçınmalısınız. Bu dönemde parasal konular gündeme oturabilir, işinizle ilgili girişler ve çıkışlar yaşanabilir.

19 Eylül'de beklenmeyen gelişmeler ve sürprizler yaşanabilir, küçük de olsa kayıplar mümkün. Aşırıya kaçan harcamalar olabilir, beklenmeyen masraflarda çıkabilir.

23 Eylül'den itibaren, yabancılarla irtibat kurabilir, seyahatler ve yabancı ülkelerle iletişim, kişisel gelişime yönelik yeni öğretiler ve felsefi konular öne çıkabilir. Dini, kültürel, ahlaki üzerinde durabilirsiniz.

23 Eylül'den sonra komşular ve kardeşlerinizle duygusal yakınlığınız artabilir. Konuşmalarınıza normalden fazla duygusal ifadeler katabilirsiniz. Mantığınızı öne çıkarmakta zorlanabilirsiniz. Duygusal olarak kendinizi daha rahat ve iyi, pozitif hissettiğiniz zamanlardasınız.

Balık

Ayın ilk haftası eşinizden ve sevgilinizden gelen fikirlere karşı daha açık olmasınız. Özellikle evlilik benzeri önemli anlaşmaların bu dönemde yapılmaması iki taraf içinde faydalı olur. Harcamalarınız artabilir, başkalarından beklenen maddi ve manevi destekler gelmeyebilir. Borç, alacak krediler gibi konularda dikkatli olmak gerekiyor.

8 Eylül'de Başak burcunda Yeniay meydana geliyor. Bu dönemde yeni başlangıçlar yapabilir, sonuçlarıyla 23 Eylül sonrası karşılaşabilirsiniz 8-23 Eylül arası eşinizin ya da partnerinizin duygusal dünyasına daha yakın olmak isteyebilirsiniz. Ancak onun iniş ve çıkışlarından etkilenip tepkisel davranışlarına anlam veremeyebilirsiniz.

Sorunlar yaşasanız da ayın 23'den sonra diyalogunuzu düzenleyebilir, ilişkinizi tekrar sağlamlaştırabilirsiniz.

8 Eylül tarihinde Venüs Terazi'den çıkıp Akrep burcuna geçiyor. Bu tarihten itibaren Eylül ayı boyunca Balık burcu için, 9. Ev konuları harekete geçiyor Yabancılar ve farklı ülkelerle gelişen iletişiminiz sayesinde maddi ve manevi açıdan karlı çıkabilirsiniz.

Hayatın tadını çıkarmak adına biraz daha iyimser olabilir, abartılı davranışlar sergileyebilirsiniz. Kendine özgü felsefesi olan şeylere karşı ilgi ve alakanız daha da artabilir.

Jüpiter gezegeni 9 Eylül'de bir süre önce çıktığı Balık burcuna tekrar geri dönecek ve 22 Ocak'a kadar bu burçta kalmaya devam edecek.

9 Eylül'den, 22 Ocak'a kadar olan dönemde, kişisel özelliklerinizi fazlaca geliştirebileceğiniz şanslı zamanlardasınız. Ancak işin sihri abartıdan uzak durmakta. Sağlığınız, dış görüntünüz, imajınızla ilgili değişiklikler yaparken kilo almamaya dikkat etmelisiniz. Kişisel konularda fırsatlar ve büyüme imkânları var.

12 Eylül'den itibaren eşinizden ve sevgilinizden gelen fikirlere saygı duymanın faydasını göreceksiniz. Özellikler evlilik gibi anlaşmalar bu dönemde yapılabilir.

İkili ilişkiler ve ortaklaşa işlere başlamak için bu zamanı iyi değerlendirmelisiniz.

14 Eylül'den itibaren yakın ilişkiler, ikili diyaloglar, komşular ve akrabalar ile ilgili ilişkiler hareketlenecek. Kariyer, eğitim, kendini geliştirme arzunuz artabilir.

Bilme, öğrenme ve konsantrasyon önem kazanacak. Bu dönemde yolculuklar sizin için çok önemli olacağından keyfini ve faydasını sürmeye özen gösterin.

19 Eylül'den sonra fiziksel yapınız dış görüşünüz, karakteriniz yani ben dediğiniz her şeyle ilgili işlerin içine estetik değerler ve güzellikler katılabilir. Bir tür kişisel yenilenme ve arınma sürecinden geçebilirsiniz.

23 Eylül'den sonraki dönem maddi kaynaklarınızı koruyup, yeni kazançları aramanın zamanıdır. Paranızı bütçenizi gelirlerinizi kontrol etmeli, el altında tutmalısınız. Harcamalarınız artabileceği için tutumlu olmaya özellikle özen göstermelisiniz.

23 Eylül'den itibaren parasal konular iyice önem kazanabilir, sadece bir şey satın almak adına harcamalar yapabilirsiniz. Ancak sonradan pişman olacağınız alışverişlerden kaçınmalısınız. Paranızın değerini bilmeniz gerekiyor. Maddi konularda başlanan her türlü işin sonucu bu dönemde alınabilinir.

Duygusal olarak tedirginlik yaşayabilirsiniz. Kenarda köşede kalmış şeyleri kurcalamaktan, kabuk tutmuş yarayı kanatmaktan zevk alabilirsiniz. Kuşku, kin, kıskançlık gibi duygular artış gösterebilir. Kendinizi kontrol etmelisiniz.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari