Gelecek haftanın önemli gezegen hareketleri neler? Astrolog Ümran Ensari yorumluyor...

21 Eylül' de Güneş, Jüpiter, Uranüs kavuşumuna karşıt açı yapacak. Özgürlük arzusunu arttıran gelişmelerin yanında, isyankâr duygular uyandıran beklenmedik olaylarla karşılaşabiliriz.

Sürpriz fırsatlara da açık olduğumuz bu günlerde toplumda tanınmış kişilerle veya yöneticilerle ilgili zorlayıcı gelişmeler olabilir.

Yasaları temsil eden Jüpiter ve özgürlüğü, değişimi temsil eden Uranüs'e karşıt açı yapan Güneş bu konularda özellikle yönetici konumunda olan kişilerle yaşanacak gerginlikleri işaret ediyor.

Bireysel olarak ise günlük hayatımızda değişim ve özgürlük ihtiyacını arttıran gelişmelerle karşılaşabilir, bizim için otorite konumunda olan kişilerle gerginlikler yaşayabiliriz. Veya içten içe yaşanan isyan duyguları bu açı altında açığa çıkabilir, görünür hale gelebilir.

23 Eylül'de Güneş Terazi burcuna geçiyor ve Terazi'nin özellikleri görünür hale geliyor. İlişkiler, sosyal hayat, diplomasi, uzlaşı ve uyum isteği artıyor. Aynı zamanda ortaklıklar, ilişkiler önem kazanıyor.

Güneş'in Terazi burcuna geçiş yaptığı bu tarihte aynı zamanda sonbahar ekinoksu meydana geliyor. Gün ve gecenin eşitleneceği bu günden sonra günler geceye göre kısalmaya başlayacak ve Sonbahar ekinoksu ile birlikte kışa doğru yolculuk başlayacak.

23 Eylül günü, Koç burcunda Dolunay meydana geliyor. Dolunay, Güneş ve Ayın birbirlerine karşıt konumda olması halidir. Bu dönemler genellikle önceden başlanan işlerin görünür hale gelmesi ile ilgilidirler ve gergin etkileri de içinde barındırırlar.

Astrolojide dişi ve erkeği temsil eden değerleri anlatan Güneş ve Ay'ın işaret ettiği sorunlar, önümüzdeki üç ay içinde etkilerini sürdürmeye devam edecek.

Bu etkiler en çok kadın erkek ilişkileri, evlilik, ortaklık gibi konularla ilişkili olabilir. Öte yandan Koç - Terazi sembolleri ile ilgili olarak da sorunlar yaşanabilir.

İlişkilerde kıskançlıklar artabilir, erkeğe özgü değerlerle ilgili sorunlar çıkabilir. Kaba, sabırsız ve sert tavırlar artabilir. Tatsız tartışmalar yaşanabilir. Kırıcı ve kinci olmaktan kaçınmak bir çözüm olabilir.

Hem Dolunay hem de Terazi giriş haritasına göre, yasalar, inançlar, yurt dışı bağlantılı konular, uluslar arası anlaşmalar ön plana çıkabilir ve etkileri üç ay sürebilir. Bu süreçte yöneticiler, tanınmış kişiler zorlanabilir. Skandal denebilecek olaylarda artışlar yaşanabilir.

Türkiye açısından ise, hem yönetimi hem de muhalefeti ilgilendiren konular ön planda olmaya devam edecek. Güç savaşları, çatışmacı ve gergin tavırlar ortaya çıkabilir. Yurt sınırları içinde çıkabilecek isyankâr tavırlar zorlayıcı olabilir. Beklenmeyen gelişmelerle karşılaşmak mümkün.

Ay Hareketleri

20 Eylül, Ay Kova burcunda, yenilik arzusu, teknoloji gerektiren konular ön planda. Sıradışı farklı konular dikkat çekebilir.

21- 22 Eylül, Ay Balık burcunda. Rüyalar, sezgiler, duygusallık ve fedakârlık artıyor. Empati ve yardımlaşma ön planda.

23-24 -25 Eylül, Ay Koç burcunda. Bireysellik artıyor. Yeni başlangıçlar ve cesaret gerektiren işler için uygun bir dönem. Özellikle 23 Eylül'de gergin etkiler var. Soğukkanlı ve kontrollü olmak gerekiyor.

26 Eylül, Ay Boğa burcunda. Maddi beklentiler ve güven arayışı artıyor. Rahatlık ve konfor isteği ön planda.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari