4 Ekim Pazartesi Merkür Terazi burcunun ilk derecelerinde hareket ediyor.

Merkür aklın ve mantığın gezegenidir. Zihinsel kapasitemizi, zihnimizin nelerle alakalı olduğunu, düşüncelerimizi nasıl ifade ettiğimiz gösterir.

Haber, mesaj almak, kardeşler, öğrenme konuları ile ilgilidir. Merkür'ün Terazi burcuna giriş yapmasıyla birlikte, olayları farklı yönlerden algılama, uzlaşı arayışı, diplomasi yeteneğinde artış görülecek. Aynı zamanda kararsızlık, alınan kararlardan geri dönme, herkesi memnun etmek isterken ilerleme kaydetmek mümkün olmayabilir.

Sanatsal düşünceler artarken, Merkür'ün Terazi burcundaki bu yerleşimi ticaret, satış ve pazarlama gibi konularda da başarı getirebilir. Halka ilişkiler konusu da öne çıkabilir.

8 Ekim Cuma günü Venüs Akrep burcunda geri gitmeye başlıyor.

Venüs'ün geri hareketlerinde ikili ilişkilerimizde gerileme, aksaklık, zorlanmalar yaşarız. Karşımızdakilere gereken önemi vermeyi ihmal edebiliriz. Kendi değer yargılarımızı ön plana çıkartır; başka kişilerin değer yargılarını göz ardı edebiliriz.

Güçlü duygusal bağlar kurmaktan kaçınabiliriz. Venüs geri hareket ederken yeni bir ilişkiye başlamak olumsuz sonuç doğurabileceği gibi, bir ilişkiye son noktayı koymak da iyi bir fikir olmayabilir. Sonradan bu kararımızdan pişmanlık duyabilir, hatta geri adım atabiliriz.

Venüs gerilerken hangi konularda zorlanabiliriz?

Evlilik, ortaklık gibi konularda kalıcı adımlar atmak, sanatsal değeri olan projelere girişmek, estetik ameliyat veya güzelleşmek için yapılan çalışmalar, saç şeklinde ya da dış görünüşte radikal değişiklikler yapmak, pahalı giysiler ya da mücevherler satın almak, büyük parti ve organizasyonlar düzenlemek.

Venüs Akrep burcunda geri giderken...

Alıngan ve anlayışsız bir tavır içine girebilir, hırs, tutku, kıskançlık gibi meseleler yüzünden karşınızdaki insanlarla sorunlar yaşayabilirsiniz. Daha önceden yaşanan ilişki ve para sorunları bu dönemde tekrar karşınıza çıkabilir. Aslında bunları çözümleyici davranabilir ve bu etkiyi olumluya çevirebilirsiniz.

Bu günlerde yeni girişimler yerine tamamlanması gereken konularla uğraşmak daha fazla yarar sağlayabilir. Uzlaşma gerektiren konularda ise geçmişe takılı kalabilir, bu yüzden uzlaşmak mümkün olmayabilir. Yapılacak en doğru hareket duygularınıza kapılmadan, sabırla beklemek.

7 Ekim'de Terazi burcunda Yeniay meydana geliyor.

İkili ilişkiler önem kazanıyor. Bu süreç özellikle evlilik ve iş yaşamıyla ilgili yeni ortaklıkları ve birleşmeleri işaret ediyor. Bu konuda yeni girişimleri başlatabilir ve başlanan çalışmaları başkalarıyla paylaşmak veya geliştirmek isteyebilirsiniz. Bir süre sonra çalışmaların sonuçlarıyla karşılaşabilirsiniz.

Haftanın Ay hareketleri sizi nasıl etkileyecek?

Haftanın Ay Hareketleri

4 Ekim Ay Aslan burcunda...

Önemli olma, dikkat çekme arzularının arttığı bugün, akşamüstü saatlerine doğru Ay- Neptün karşıtlığı meydana geliyor. Yanılgılara ve hayal kırıklığı yaratan durumlara açık olacağız.

5 Ekim Salı Ay Başak burcuna geçiyor...

Ayrıntılar, detay gerektiren konular önem kazanıyor. Ekip çalışmaları, düzen arayışı, titizlik ön planda.

6 Ekim Çarşamba, Ay Başak burcunda hareketine devam ederken, akşamüstü Jüpiter-Uranüs kavuşumuna karşıt açı yapıyor. Bu karşıtlık huzursuzluklara, beklenmedik durum değişikliklerine, doğa da ve günlük yaşamda yaşanacak sert olaylara, patlayıcı ve sert etkilere işaret etmekte.

7 Ekim Perşembe

Ay Terazi burcunda hareket ediyor. Sosyalliğin, ikili ilişkilerin öne çıktığı bugün, Ay sabah saatlerinde Merkür ve Satürn'le kavuşum yapıyor. Gergin etkiler var.

İş ve özel ilişkilerde uzlaşma gerektiren konularda zorlanmalar artacak. Diplomatik ve politik açıdan gerginlikler belirgin hale gelebilir. Anlaşmalarda sorunlar, düşünce ve fikirlerin ifadesinde sıkıntılar söz konusu.

Ay akşam saatlerinde yeniay konumunda olacak. Yeni başlangıçlar için uygun bir dönemi işaret ediyor.

8 Ekim Cuma Ay Terazi burcunda hareketine devam ediyor. Öğle saatlerinde Ay, Neptün- Chiron kavuşumuna olumlu etki yapıyor. Sağlık konuları ön planda. Duygusal anlamda acı veren etkilerin tedavisi için de olumlu etkiler var. Hayaller ve sezgiler, yaratıcı yetenekler artıyor.

9 Ekim'de Ay Akrep burcuna geçiş yapıyor.

Duyguların derinleştiği, sezgilerin arttığı bir gün. Kuşku ve endişeler de artıyor. Akşam saatlerinde Ay önce Venüs, daha sonra Mars'a kavuşum yapacak. Yakıcı duygular, tutkular, kıskançlıklar artabilir. Bunlar geçmişe yönelik olayların hırs ve tutkuları tetiklemesi yüzünden ortaya çıkabilir.

10 Ekim Ay Akrep burcunda hareketine devam ediyor.

Akşam saatlerine doğru Ay, Jüpiter- Uranüs kavuşumuna olumlu açı yaparken. Aynı saatlerde Neptün'e sert açı yapıyor. Beklenmedik sürpriz gelişmelerin yanı sıra hayal kırıklığı yaratan olaylar da gündemde olabilir. Bu durum korku ve endişe yüzünden ortaya çıkabilir.

Türkiye'yi neler bekliyor?

4 Ekim haftasında, yakın komşularla ilişkiler, anlaşmalar açısından hareketli olacak. 7 Ekim günü ülke güvenliğini açısından önemli ve etkileyici gelişmeler olabilir, Huzursuz etkiler var. 9-10 Ekim günleri yönetici konumda bulunan kişilerin, sanat dünyasından ünlü kişilerin, saygın kişilerin ön planda olacağı gelişmeler heyecan uyandırabilir.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari