11 -12 Ekim günleri Ay Yay burcunda hareket ediyor. Bu tarihler seyahat arzularının kamçılandığı bir zaman dilimi. Görüp anlamak ve üzerinde düşünmek için bol bol seyahat edilebilir. Özellikle uzaklarda yaşayan insanlar merak duygusu uyandırabilir.

Farklı kültürleri incelemek isteyebilir ve bu durumu ilişkilere de yansıtabiliriz. Yay burcu her an bir yerlere gitmeye hazır olmak demektir. Bugünlerde başkalarına tabii olmak yerine kendi belirlediğimiz çok ta lüks olmayan dağlar, kamplar, kimsenin bilmediği yerlere seyahat etme arzusu içimizde uyanabilir.

12 Ekim günü, Ay akşam saatlerinde Jüpiter ve Uranüs'ü tetikliyor. İyimserlik artarken, yeme içme konusunda aşırılıklara dikkat etmek gerekiyor.

Bilinçaltının derinlerinden yükselip ortaya çıkan çok farklı istekler kendinizin bile şaşırmasına neden olabilir. Bu nedenle duygularınızı denetlemeniz gereken bir gün olduğunu bilmelisiniz.

Ayrıca elektrik ve elektrikli cihazlarla ilgili ortaya çıkabilecek karışıklıklara karşı tedbirli olmakta fayda var. Tabii havayı ve hava durumunu etkileyen gelişmeler de olabilir.

13 -14 Ekim günleri Ay Oğlak burcunda hareket ediyor. Ciddiyet, sorumluluk gibi duygular içimizden yükselebilir.

13 Ekim günü Ay, Plüton'l a kavuşum yapıyor. Köklü değişim arzularının arttığı bir gün. En derin duyguların uyanıp açığa çıkmasına ve buna bağlı olarak önemli değişiklikler meydana gelebileceğini işaret ediyor.

14 Ekim Ay Oğlak burcunda hareketine devam ediyor. Düşünceler üzerinde baskı duygusu uyandıran gelişmeler olabilir.

Yönetici konumunda bulunan kişilerle anlaşmazlıklar çıkabilir, tartışmalar görülebilir.

15 Ekim akşamüstü Ay Kova burcuna geçiyor. Bilinçaltından yükselen duygular sonucunda isyankar duygular açığa çıkabilir ve meydana gelen olaylar şimdiye kadar uygulanan sistemin değişmesi için zorlayabilir.

16 Ekim Ay Kova burcundaki hareketine devam ediyor. Öğleden sonra retro hareketini yapan Venüs'le sert etkileşim içine giriyor. Geçmiş günler ve hatıralar duyguların derinleşmesine ve bilinçaltının harekete geçmesine neden olabilir.

Geçmişte yaşanmış bazı olaylar yüzünden isyankâr davranışlar görülebilir veya şimdiye kadar önem verilmemiş ayrıntılar önem kazanabilir.

Venüs, geri gittiği dönemlerde parasal konularda bazı karışıklıkların çıkabileceğine de işaret eder. Bugün meydana gelen olaylar duyguların derinleşmesine ve parasal konulara yönelik bazı endişelerin açığa çıkmasına neden olabilir.

Özellikle finans ve yatırımlar konusunda sürprizler ve ilginç gelişmeler dikkat çekici olacak.

Uluslar arası ilişkiler açısından son derece hareketli bir gün. Büyük organizasyonlar yapılabilir, farklı projeler ortaya çıkabilir. Alternatif tedavi yöntemleri, şifalı bitkiler ve tıp alanında ortaya çıkan ilginç keşiflerde etkileyici olabilir.

17 Ekim Ay Kova burcunda hareket ederken önce Mars 'ı tetikliyor, daha sonra Neptün'ü tetikliyor. Beklentilerin yüksek olduğu bir gün. Hatta beklentiler yüzünden gerilim yaşanabilir ve olabileceklerden fazlası istenebilir.

Hayallerin zorladığı istekler ile yaratıcı fikirlerin açığa çıktığı bir dönem. Endişelerden uzaklaşmayı başarabilirseniz, sürpriz fırsatları yakalayabilir ve son derece ilginç bir gün yaşayabilirsiniz.

Gökyüzünün konumu tartışmalardan uzak durulması gerektiğini de işaret ediyor. Aynı zamanda yanılgılara ve aldatılmalara da açık olduğumuz bir dönem.

Türkiye açısından ise bu hafta, genel olarak hayal gücünü canlandıran olaylar ideallerin gerçekleşmesini sağlayabilir ve sanatsal faaliyetler açısından son derece etkileyici ve verimli çalışmalar yapılabilir.

Sistemli ve düzenli çalışmalar yapılabileceği gibi yepyeni ve ilginç sistemler de geliştirilebilir. Özellikle iletişim ve eğitim alanında yapılacak değişiklikler dikkat çekici olacak.

11-12 Ekim günleri yönetim açısından zorlayıcı ve sürpriz gelişmelere açık günler olabilir.

13 Ekim ise Türkiye açısından hem yurt içinde hem de yurt dışında düşmanca tavırlarla karşılaşabileceği bir gün olabilir.

Yurt genelinde güvenliği tehdit olaylar görülebilir. Gelişmeler halkı etkileyebilir. Haftanın ikinci yarısında ekonomik konular ve hava şartları zorlayabilir.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari