200saglik01115 - 2011 yılında sağlığınız nasıl olacak? 2011 yılında sağlığınız nasıl olacak?Yeni yılda sağlığınızı tehdit eden unsurlar neler? Hangi dönemler sağlığınız açısından olumsuz geçecek? Astrolog Ümran Ensari'nin yorumlarını okuyun ve önleminizi alın!

Koç

Doğuştan gelen sağlam, dayanıklı ve enerjik yapınız sağlık konusunda sizi olumlu etkilerken, 2011 yılının ilk üç ayında fiziksel ve ruhsal enerjiniz daha da artıyor. Hayata daha pozitif gözlerle bakmanız da sorunlarınızı kolayca çözmenizi sağlayacak. Bu dönemde kilo alımı ve hormon dengesi ile ilgili bazı sorunlar yaşasanız bile bunlarla baş edebileceksiniz.

Mart ayının 12'sinden itibaren ev içinde ve dışında meydana gelebilecek kazalara açıksınız. Aniden meydana gelebilecek olaylara dikkat etmeli, aceleci tavırlardan vazgeçmelisiniz.

Özellikle de 2 Nisan-11 Mayıs arası yüksek enerji nedeniyle gergin olabilir, kazalara daha fazla meyilli olabilirsiniz. Bu dönemde, sinirsel gerginliklerden, hızlı araba kullanmaktan, aşırı fiziksel aktivitelerde bulunmaktan kaçınmalısınız.

Enfeksiyonlara da açık olduğunuz bu günlerde soğuk algınlıklarına, ateşli hastalıklara da kolayca yakalanmanız mümkün.

22 Nisan-15 Mayıs arasında ise keyif ve zevklere aşırı düşkünlük nedeniyle de sağlık problemleri yaşayabilir, kilo gibi sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

21 Haziran - 3 Ağustos arasında ise oldukça hareketli olacaksınız. İletişim, ulaşım gibi konularda dikkatli olmalı, çevrenizdeki kişilerle yaşanabilecek gerginliklerin sinirlerinizi bozmaması için sakin kalmaya çalışmalısınız.

Yolculuklarınızda ise dikkatli olmanızı gerektiren durumlarla karşılaşabilirsiniz.

4 Ağustos - 19 Eylül arasında ise ev ve aile içi sorunlarla uğraşabilirsiniz. Ailenizden birinin sağlık sorunları ile uğraşabilir sonucunda siz de sağlık problemi yaşayabilirsiniz.

22 Ağustos - 15 Eylül arası sağlığınız açısından olumlu bir dönem. Bu dönemde bedeninize daha iyi bakabilir ve fiziksel açıdan daha güçlü bir duruma gelebilirsiniz.

11 Kasım'dan yılsonuna kadar sağlık açısından daha hassas bir döneme giriyorsunuz. Günlük hayatın koşturmacası içinde kendinize fazla dikkat etmeyebilir ve kolayca hastalanabilirsiniz.

Kendinize özen gösterin. Aceleci davranışlarınız da karşılaşabileceğiniz küçük kazalar açısından sizi risk altına sokuyor. Dikkatli olmalısınız.

Boğa

Genel olarak güçlü ve sağlam bir yapıya sahipsiniz ama geçen yıldan beri günlük hayatın sorunları çok fazla üstünüze gelmiş olabilir. Sonucunda da sağlığınız etkilenmiş olabilir. Satürn bu yıl da sorumluluklarınızın ve iş yükünüzün devam edeceğini işaret ediyor.

Sağlık sorunları yoğun çalışmalar nedeniyle yaşanabilir. Özellikle geçen yıldan beri süregelen sağlık sorunlarınızı bu yıl ihmal etmemelisiniz. Aslında Satürn'ün disipline eden etkisini sağlığınız için kullanabilir, beslenme biçiminizi değiştirebilir, egzersiz yapabilir ve uzun zamandır başlamayı düşündüğünüz diyete başlayabilirsiniz. Sonucunda kilo vererek sağlığınıza olumlu katkılar sağlayabilirsiniz..

Mart ayından itibaren sağlıkla ilgili konularda ani değişimler yaşayabilir, bu değişimlere siz de şaşırabilirsiniz. Özellikle 2 Nisan- 11 Mayıs arasında, kazalara, gerginliklere, enfeksiyonlara açıksınız. Bu dönemde sakin kalmaya çalışmalı ve sizi rahatlatacak ortamlarda bulunmaya çalışmalısınız.

Haziran ayından itibaren Jüpiter'in olumlu etkisini ve desteğini üzerinizde hissedeceksiniz.

Kendinizi bedensel açıdan daha güçlenmiş hissedebilir, var olan sağlık sorunlarıyla daha kolay baş edebilirsiniz. Fakat kilo problemlerine karşı tedbirli olmalısınız.

11 Mayıs- 21 Haziran, 21 Ağustos- 10 Ekim arasında, enerjiniz artıyor.

Sağlığınız için olumlu etkilere sahipsiniz. Bu dönemde sağlık sorunlarınızdan kurtulabilir, bedeninize özen gösterebilirsiniz. Kendinizi daha mutlu ve hayata bağlı hissedeceksiniz.


İkizler

Yıl genelinde sağlık açısından güçlü olacaksınız. Yalnız çalışma temponuzdaki artış nedeniyle yorgun düşebilir ve bu yüzden sağlık sorunu yaşayabilirsiniz.

Ocak ayının ilk yarısında dikkat sorunları ve sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Şubat ayında çıkacağınız yolculuklarda sağlık sorunları yaşamanız muhtemel.

Mart ayında iş sorunları ve yoğun çalışma temponuz yüzünden, Nisan ayında da hareketli sosyal hayatınız yüzünden yorgunluklar yaşayabilir ve sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Mayıs ayında ise kontrol dışı gelişmeler olabilir ve kendiniz karamsar, bitkin, tükenmiş hissedebilirsiniz. Haziran'a kadar devam edecek bu süreç sağlığınızı etkileyebilir.

9 Haziran-4 Temmuz arasında kalan günlerde Venüs'ün destekleyici etkisini üzerinizde hissedeceksiniz. Bu dönemde kendinize ve bedeninize gerekli özeni gösterebilir, fiziksel ve ruhsal açıdan kendinizi oldukça iyi hissedebilirsiniz.

Bu olumlu etkiler 21 Haziran'dan itibaren daha da artarak bedensel açıdan kendinizi oldukça güçlü hissetmenizi sağlayabilir. Artan enerjiniz heyecanınızı da arttıracağından daha gergin ve agresif olabilirsiniz.

Tepkilerinizi kontrol etmeli daha sakin kalmaya çalışmalısınız. Aksi halde Mars'ın etkisiyle kazalar ve sinirsel gerginlikler sağlığınızı etkileyebilir.

Eylül sonlarından, Kasım ayının 11'ne kadar olan günlerde çıkacağınız seyahatlerde dikkatli olmalısınız.

9 Ekimden itibaren Venüs'ün olumlu etkisiyle devam eden tedavilerinizde sevindirici sonuçlar alabilir, sağlık açısından kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

11 Kasım sonrası ise yorgunluklara ve strese dikkat etmelisiniz.

Yengeç

2011 yılının ilk yarısında, iş, kariyer ve hedeflerinizle ilgili çok çalışabilir ve yorulabilirsiniz. Sonucunda da sağlık sorunları yaşamanız muhtemel.

Mart ayından itibaren işiniz, kariyeriniz ve ilişkileriniz konusunda meydana gelen beklenmeyen değişiklikler sizi daha da yorabilir.

Mayıs ayının ortalarından itibaren ise Venüs'ün olumlu etkisini üzerinizde hissederken Mars'ta enerjinizi arttırıyor. Yoğun bir tempoda çalışmanıza rağmen sağlık konusunda kendinizi daha iyi hissedeceksiniz.

Kişisel bakım ve güzelliğinizle daha fazla ilgilenebilir, sağlığınız açısından olumlu gelişmeler içinde olabilirsiniz. Yalnız bulunduğunuz kalabalık ortamlarda tartışmalar yaşayabilir bu yüzden sinirsel gerginlikler içinde olabilirsiniz Haziran ayından itibaren Jüpiter'in olumlu etkisi ve desteğini üzerinizde hissedeceksiniz.

21 Haziran - 3 Ağustos arasında karamsarlık ve yalnızlık duygunuz artabilir, sizin kontrolünüz dışında gelişen olaylar nedeniyle sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Karamsar düşüncelerden uzak durmalısınız.

3 Ağustos - 19 Eylül arası enerjiniz ve fiziksel gücünüz artıyor. Ancak kaza, yaralanma, enfeksiyon gibi sorunlarla karşılaşma riskiniz de artıyor. Dikkatli ve sakin olmanız gereken bir dönem.

2-26 Kasım arası sağlık açısından olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. 11 Kasım sonrası ise özellikle yakın çevreyle yaşanan sorunlara ve kısa yolculuklarda olabilecek kazalara dikkat. Aceleci davranışlardan uzak kalmalısınız.

Aslan

2011 yılında günlük işleriniz nedeniyle üzerinizde çok fazla baskı hissedebilirsiniz. Bu yılın özellikle ilk yarısında iş yükünüz daha da artabilir, çalışma koşullarınız yüzünden çok yorulabilir sonrasında bedensel sağlığınızı etkileyen gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Kendinizi fazla yormamalısınız.

Aslında bir yandan da Jüpiter'in olumlu etkisini hayatınızda hissedeceksiniz.Onun desteğiyle sağlık sorunlarınızı daha kolay atlatabilirsiniz. Fakat 12 Mart civarında yaşanabilecek sürpriz gelişmeler zorlayıcı olabilir. Özellikle yolculuklarınızda karşılaşacağınız sorunlara dikkat etmelisiniz.

4 Haziran'dan itibaren iş ve kariyer konularına daha fazla odaklanacak ve daha çok çalışacaksınız.

Jüpiter size işinizle ilgili sürpriz fırsatlar sunmasına karşın çok çalışmaktan yorgun düşebilir ve sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.
Dikkatli olmalısınız.

Neptün'ün dağıtıcı etkisini göstereceği 3 Haziran tarihinden itibaren özellikle ilaçlar, alkol, zehirlenmeler gibi konularda hassas olacaksınız. Aynı zamanda depresif bir ruh hali içinde de olabilir sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Bünyenizin zayıf olacağı bu dönemde sağlığınıza daha fazla özen göstermelisiniz.

3 Ağustos- 19 Eylül arası kontrol edilemeyen gelişmeler yüzünden sağlığınız etkilenirken, 28 Temmuz-23 Ağustos arasında sağlığınızı olumlu etkileyen gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu tarihlerde tedavilerinizde başarılı sonuçlar alabilir, kişisel bakımınıza daha fazla zaman ayırabilir, sağlık açısından kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.

19 Eylül - 11 Kasım arası bedensel gücünüz ve enerjiniz artıyor. Kendiniz daha sağlıklı hissedeceksiniz. Aynı zamanda hareketliliğiniz, tepkisel davranışlarınız, sabırsızlığınız da artıyor. Bu dönemde kazalara, enfeksiyonlara daha açık olacaksınız. Ani hareketlerden ve risk almaktan kaçınmanız gerekebilir.

6 -26 Kasım tarihlerinde devam eden tedaviniz varsa olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Sağlık açısından sizi destekleyen etkilere sahip olduğunuz günlerdesiniz.

Başak

2011 yılı genel anlamda önemli sağlık sorunlarıyla karşılaşmayacaksınız. Bu yılın ikinci yarısında Jüpiter'den alacağınız olumlu destekler çıkabilecek sorunları kolayca çözümlemenizi sağlayacak.

Ocak ve Şubat ayları sağlık konularına en fazla dikkat etmeniz gereken zamanlar olabilir. Bu günlerde, ilaç alımı, alkol gibi sorunlara dikkat etmeli, gıdanıza ve beslenmenize özen göstermelisiniz. Yine bu dönemde yapacağınız aktivitelerde ve yolculuklarda çok dikkatli olmanız gerekebilir.

Günlük hayatın yorucu temposu ve sinirsel gerginlikler yüzünden zorlanabilirsiniz. Yanlış tedaviler yüzünden sorunlar yaşamanız da mümkün.
22 Şubat- 9 Mart arası Mars ve Merkür'ün zorlayıcı etkileri sinirsel gerilime neden olabilir.

Mart ayında Venüs'ün sağlığınıza olumlu etkisiyle karşılaşacaksınız. Böylece sağlık sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.
2- 28 Mart arasında ve 22 Ağustos-15 Eylül arasında kişisel bakımınıza ve bedensel sağlığınıza daha fazla önem vereceksiniz. Sağlık açısından da olumlu etkiler altındasınız.

19 Eylül- 11 Kasım arasında karamsarlığınız ve endişeleriniz artıyor. Sonucunda olayları kontrol edemediğinizi fark edebilir ve karamsarlığınız daha da artabilir. Yaşadığınız gerilim sağlığınızı etkileyebilir. Her şeyi biraz oluruna bırakmak rahatlamanızı sağlayabilir.

11 Kasım sonrasında ise enerjiniz ve bedensel gücünüz artıyor. Fakat aceleci ve öfkeli tavırlardan ve ani tepkilerden kaçınmanız gereken bir dönem.

Terazi

2010 yılından beri devam eden zorlayıcı ve kısıtlayıcı şartlar hem bedensel hem de ruhsal sağlığınızı etkilemiş olabilir.

Hayatı çok fazla ciddiye aldığınız bir süreç içindesiniz. Sizi neşelendirecek ve keyiflendirecek şeylerin giderek azaldığını hissediyor olabilirsiniz. Bu durum sağlığınız üzerinde olumsuz etkiler meydana getirebilir.

23 Şubat-1 Nisan arası sağlık konularında biraz daha hassas olacaksınız. Çalışma hayatınızdaki yoğunluk ve günlük işlerin monotonluğu yüzünden yorgun düşebilirsiniz.

Mart ayının 12'sinden itibaren risklere daha açık olduğunuz bir süreçte olacaksınız. Bu dönemde hareketliliğiniz ve enerjiniz artıyor. Özellikle ikili ilişkilerinizde meydana gelecek gerilim sinirlerinizin bozulmasına neden olabilir.

27 Mart-21 Nisan arasında kişisel bakımınıza ve bedensel sağlığınıza daha fazla önem vereceksiniz. Sağlık açısından da olumlu etkiler altındasınız.

2 Nisan- 11 Mayıs arası sizi gerginleştirecek gelişmeler olabilir. Aniden meydana gelebilecek olaylara dikkat etmeli, aceleci tavırlardan vazgeçmelisiniz.

21 Haziran - 3 Ağustos arasında ise oldukça hareketli olacaksınız. Yolculuklar, eğitim, ulaşım gibi konularda dikkatli olmalı, uzaklardan gelecek haberler ve çıkacağınız yolculuklarda yaşanabilecek gerginliklerin sinirlerinizi bozmaması için sakin kalmaya çalışmalısınız.

4 Ağustos - 19 Eylül arasında ise ve kariyer problemleriyle uğraşmak durumunda kalabilir ve bu yüzden sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz.

15 Eylül- 9 Ekim arasında sağlığınız açısından olumlu bir dönem. Bu dönemde bedeninize daha iyi bakabilir ve fiziksel açıdan daha güçlü bir duruma gelebilirsiniz.

11 Kasım'dan yılsonuna kadar karamsarlık ve yalnızlık gibi duygular içine girebilir kendinizi aşırı hassaslaşmış bir halde bulabilirsiniz.

Kontrol dışı olaylar yüzünden sinirsel gerginlikler ve sağlık problemleri çıkabilir dikkatli olmalısınız.

Akrep

Güçlü bünyeniz sayesinde yaşadığınız sağlık problemlerinin kolayca üstesinden gelebilecek potansiyele sahipsiniz. Bu yılın ilk yarısında Jüpiter'in güçlü desteği sayesinde bu özelliğiniz daha da güçlenebilir.

Sağlık sorunları ancak yoğun çalışmalar nedeniyle yaşanabilir. Özellikle geçen yıldan beri olayların kontrolünüz dışında gelişmesi ve bunların kısıtlayıcı etkisi yüzünden sağlığınız olumsuz etkilenmişti. Ama bu yıl Jüpiter'in destekleyici enerjisi kendinizi çok daha iyi hissetmenizi sağlayabilir.

16 Ocak-23 Şubat arasında ev ve aile ile ilgili konularla uğraşabilir, mart ayından itibaren ise günlük hayatınız ve çalışma ortamınızı ilgilendiren konularda ani değişimler yaşayabilir, bu değişimlere siz de şaşırabilirsiniz.

Özellikle 2 Nisan- 11 Mayıs arasında, kazalara, gerginliklere, enfeksiyonlara açıksınız. Bu dönemde sağlığınıza daha faza dikkat etmeniz gereken bir dönemde olacaksınız. Sakin kalmaya çalışmalı ve sizi rahatlatacak ortamlarda bulunmaya çalışmalısınız.

22 Haziran- 3 Ağustos arasında aceleci davranışlardan ve risk almaktan kaçınmak gerekiyor. Özellikle kazalara ve sürate dikkat etmelisiniz.

21 Nisan- 16 Mayıs, 9 Ekim - 2 Kasım arasında, enerjiniz artıyor. Sağlığınız için olumlu etkilere sahipsiniz. Bu dönemde sağlık sorunlarınızdan kurtulabilir, bedeninize özen gösterebilirsiniz. Kendinizi daha mutlu ve hayata bağlı hissedeceksiniz.

19 Eylül- 11 Kasım arasında ise iş ve kariyerle ilgili konular yüzünden gerginlikler çıkabilir. Dikkatli olun.

Yay

Yıl genelinde sağlık açısından güçlü olacaksınız. Özellikle yılın ikinci yarısında sağlık konusundaki olumlu etkiler daha da artıyor. Yalnız çalışma temponuzdaki artış nedeniyle yorgun düşebilir ve bu yüzden sağlık sorunu yaşayabilirsiniz.

Ocak ayının ilk yarısında dikkat sorunları ve sinirsel gerginlikler yaşayabilirsiniz. Özellikle ilişkilerinizdeki sorunlar sağlığınızı etkileyebilir.

Şubat ayında kısa yolculuklarda, sağlık sorunları yaşayabilir, Mart ayında ev ve aile ile ilgili konular ve aile içinde çıkabilecek gerginlikler, Nisan ayında da eğlence hayatınız ve keyif veren konularda aşırıya kaçmanız, aşırı yorgunluk yüzünden sağlık sorunları ile karşılaşabilirsiniz.

Mayıs - Haziran aylarında ise çalışma ortamınız, günlük işleriniz gibi konularla kendinizi çok fazla yorabilirsiniz. Sonucunda da sağlık sorunları yaşamanız mümkün.

9 Haziran-4 Temmuz arasında kalan günlerde Venüs'ün destekleyici etkisini üzerinizde hissedeceksiniz. Bu dönemde kendinize ve bedeninize gerekli özeni gösterebilir, fiziksel ve ruhsal açıdan kendinizi oldukça iyi hissedebilirsiniz.

21 Haziran'dan sonra ise sağlığınıza daha fazla dikkat etmeniz gereken bir dönemdesiniz. Artan enerjiniz heyecanınızı da arttıracağından daha gergin ve agresif olabilirsiniz.

Tepkilerinizi kontrol etmeli daha sakin kalmaya çalışmalısınız. Aksi halde Mars'ın etkisiyle kazalar ve sinirsel gerginlikler sağlığınızı etkileyebilir.

Eylül sonlarından, Kasım ayının 11'ne kadar olan günlerde çıkacağınız araç kullanırken, kısa yolculuklara çıkarken dikkatli olmalısınız.

2-26 Kasım arasında ise Venüs'ün olumlu etkisiyle devam eden tedavilerinizde sevindirici sonuçlar alabilir, sağlık açısından kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

11 Kasım sonrası ise yorgunluklara ve strese dikkat etmelisiniz.

Oğlak

2011 yılının ilk yarısında, işinizi ilgilendiren konular, hedefler ve kariyeriniz için çok çalışabilir ve yorulabilirsiniz. Gelişmeler sonucunda sağlık sorunları yaşamanız muhtemel.

Mart ayından itibaren eviniz aileniz ve iş hayatınızla ilgili meydana gelen beklenmeyen değişiklikler sizi daha da yorabilir.

Mayıs ayının ortalarından itibaren ise Venüs'ün olumlu etkisini hissedecek ve mutluluğunuzu arttıracak gelişmeler yaşayacaksınız. Artan yaşam sevinciniz sağlığınızı da çok olumlu yönde etkileyecek.

Fakat Mars'tan aldığınız sert etkiler yüzünden çok agresif ve sabırsız olabilirsiniz. Bu durum özellikle ilişkileriniz üzerinde etkili olabilir. Sonucunda da üzülebilir ve sağlığınızı olumsuz etkileyebilirsiniz.

Haziran ayından itibaren sizi olumlu yönde etkileyecek olan Jüpiter sağlığınız üzerinde de olumlu yönde etkili olacak. Özellikle 9 Hazirandan itibaren sağlık açısından olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz.

21 Haziran - 3 Ağustos arasında günlük işlerinize ve sağlığınıza daha fazla odaklanacaksınız. Bu tarihlerde sağlık açısından da daha hassas olacağınız bir dönemdesiniz. Özellikle sinirlerinizi bozacak olay ve kişilerden uzak durmaya çalışmalısınız.

3 Ağustos - 19 Eylül arası ilişkilerinizi etkileyen gelişmeler sağlığınızı da etkileyebilir. Dikkatli ve sakin olmanız gereken bir dönem

2-26 Kasım arası sağlık açısından olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. 11 Kasım sonrası ise özellikle yakın çevreyle yaşanan sorunlara ve kısa yolculuklarda olabilecek kazalara dikkat. Aceleci davranışlardan uzak kalmalısınız.

26 Kasım-20 Aralık tarihleri ise kişisel bakımınıza ve bedensel sağlığınıza daha fazla vakit ayırabileceğiniz bir dönemde olduğunuzu işaret ediyor.

Kova

2011 yılında kontrol edemediğiniz konular yüzünden çok fazla karamsarlık ve endişe hissedebilirsiniz.

Bu yılın özellikle ilk yarısında bu karamsarlıklar daha da artabilir, sizi bir depresyonun içine çekebilir. Sonrasında da sağlık problemleri çıkabilir. Kendinizi olaylara fazla kaptırmamalısınız.

16 Ocak-23 Şubat arası daha gergin ve öfkeli olabilir, ilişki problemleri yaşayabilirsiniz.

Aslında olayları kontrol etmeye çalışmak yerine kendi haline bırakmak daha iyi sonuçlanabilir. Öte yandan da Jüpiter'in olumlu etkisini hayatınızda hissedeceksiniz.

Onun desteğiyle sağlık sorunlarınızı daha kolay atlatabilirsiniz. Fakat 12 Mart civarında yaşanabilecek sürpriz gelişmeler yakın çevrenizi etkileyebilir ve sizin için zorlayıcı olabilir. Özellikle kısa yolculuklarınızda çıkabilecek sorunlara dikkat etmelisiniz.

2-27 Mart arasında sağlığınız için olumlu günlerdesiniz.

4 Haziran'dan itibaren eviniz ve ailenizle ilgili konulara daha fazla odaklanacak ve daha çok çalışacaksınız. Jüpiter size ev ve aileyle ilgili sunduğu fırsatlar sonucunda çok çalışabilir ve yorgun düşebilirsiniz. Sağlık sorunu yaşamamak için kendinize dikkat etmelisiniz.

Neptün'ün dağıtıcı etkisini göstereceği 3 Haziran tarihinden itibaren özellikle ilaçlar, alkol, zehirlenmeler gibi konularda hassas olacaksınız. Aynı zamanda depresif bir ruh hali içinde de olabilir sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

Bünyenizin zayıf olacağı bu dönemde sağlığınıza daha fazla özen göstermelisiniz.

3 Ağustos- 19 Eylül arası günlük hayatınızın yoğunluğu yüzünden sağlığınız etkilenirken, 28 Temmuz-23 Ağustos arasında sağlığınızı olumlu etkileyen gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Bu tarihlerde tedavilerinizde başarılı sonuçlar alabilir, kişisel bakımınıza daha fazla zaman ayırabilir, sağlık açısından kendinizi daha güçlü hissedebilirsiniz.

6 -26 Kasım tarihlerinde devam eden tedaviniz varsa olumlu gelişmelerle karşılaşabilirsiniz. Sağlık açısından sizi destekleyen etkilere sahip olduğunuz günlerdesiniz.

Balık

2011 yılı genel anlamda önemli sağlık sorunlarıyla karşılaşmayacaksınız. Bu yılın ilk yarısında Jüpiter'in olumlu desteği ile karşılaşacak ve kendinizi daha mutlu hissedeceksiniz.

Ayrıca uzunca bir süredir sizi gerginleştiren Uranüs'ün 12 Martta burcunuzdan çıkıyor olması da hissedeceğiniz olumlu duyguları arttıracak.

Ocak ve Şubat aylarında sizi biraz karamsarlaştıran etkiler var. Bu dönemde kontrol dışı gelişmeler olabilir ve sağlık sorunları yaşayabilirsiniz. Özellikle ilaç alımı, alkol gibi sorunlara dikkat etmeli, gıdanıza ve beslenmenize özen göstermelisiniz. Yine bu dönemde kuruntu ve endişeler artabilir, psikolojik sorunlar yaşayabilirsiniz. Yanlış tedaviler yüzünden sorunlar yaşamanız da mümkün.

23 Şubat - 2 Nisan arasında oldukça alıngan ve tepkili olabilirsiniz. Duygusal hassasiyetiniz sağlığınızı olumsuz etkileyebilir.

29 Mart-18 Nisan arasın kısa yolculuklarınızda ve trafikte dikkatli olmanız gereken bir dönemde olacaksınız. Aceleci davranmayın.

4 Nisan'dan itibaren Balık burcuna geçecek olan Neptün hassasiyetinizi arttırabilir, daha sezgisel ve daha fedakâr olabilirsiniz.

Aşırı hassasiyetiniz sağlığınızı da olumsuz yönde etkileyebilir. Kendinizi olaylara kaptırmayın.

27 Mart-21 Nisan ve 27 Temmuz- 22 Ağustos tarihlerinde kişisel bakımınıza ve sağlığınıza daha fazla önem vereceksiniz. Sağlık açısından da olumlu etkiler altındasınız.

19 Eylül- 11 Kasım arasında günlük işleriniz ve çalışma ortamınızda gereğinden fazla çalışabilir sonucunda da gerginlikler yaşayabilirsiniz. Biraz daha sakin davranmalısınız. Çünkü yaşadığınız gerilim sağlığınızı etkileyebilir. Her şeyi biraz oluruna bırakmak rahatlamanızı sağlayabilir.

Yazan: Astrolog Ümran Ensari