KOÇ : Koç burcunda bir gelininiz varsa işiniz zor. Pek anlaşılmaz kafasına göre takılır. Arada bir size toslar. eğer hem kaynana hem gelin koç burcundaysa. Ömür boyu bir toslamadır gider.

BOĞA :
Gelininiz koç burcundaysa oğlunuzda iyi bir matadorsa problem yok ama kötü bir matadorsa o zaman bu gelin hakkında biraz daha düşünün vesselam

İKİZLER :
İşiniz zor uyaralım. Her an fikir değiştirebilir. Sabah sizi sevip akşam nefret edebilir. Herşeyden çabuk sıkılır üstün zekasıyla kaynanasını yerlerde sürüklemeyi becerebilir.

YENGEÇ :
Yumuşak huylu bir gelin. Sulugözlü. Ağlaması an meselesi. inatçı . Kolay dost olabileceğinizi hiç düşünmeyin.

ASLAN : Altına ve gösterişe çok meraklı.istediğinin olması dışında bir şey düşünmez. Ailesine gelecek en ufak müdahaleyi bile kabul etmez.

BAŞAK :
Çalışan biri ise evlenince işinden ayrılmak isteyecektir.Çünkü evi ile ilgili projeleri vardır. Temizlik hastası. Çamurlu ayakkabılarınızla içeri dalmazsanız çok iyi geçinebilirsiniz.

TERAZi : Terazi burcunun tembel yanını alan bir gelin ise işiniz var demektir. genellikle adaletli ve dengeli olmalarıyla tanınırlar. iyi niyetlidirler.

AKREP :
Genellikle benim dediğim olur şeklinde ifadeleri vardır. Kıskançlıkarıyla sizi hasta edebilirler.

YAY : Huzursuz dönemleri vardır. O döneme denk geldiyseniz kendinize dikkat edin emi ? Bazen öyle fedakarlıklar yaparlar ki aklınız durur.

OĞLAK :
Zarif hoş ve ilgi çekici tiplerdir. Çalışkan ve gerçekçidirler. hırslarıyla istediklerini elde ederler.
KOVA : Çok duygusal ve pratik olduğu için iyi bir ev hanımıdır ve eşine sadıktır.güzel bir evlilik olur kova gelini ile.

BALIK :
Pek çekilmezler doğrusu.Karamsarlık ve duygusallık gırtlağa kadar gelmiştir.Ne deseniz ağlamaya hazırlardır