KOVA

İŞ:Neptün'ün; geri hareketi sayesinde, sezgileriniz daha da güçlenecek ve ne kadar doğru bir yolda olduğunuzu göreceksiniz. Bu dönem iş disiplininiz ve kurallar önemli hale gelecek. Düşüncelerinizi etki altında kalmadan yaşama geçirmek istiyorsunuz. Hırslarınıza yenik düşmek istemiyorsanız; enerjinizi doğal bir şekilde kullanmalısınız.
AŞK:Hedeflerinizde mantığı ön plana alın ve kontrolünüzü kaybetmeyin. Bugünlerde sağduyuyu ve sakinliği elden bırakmayın. Bu şekilde davrandığınızda oluşacak zor pozisyonlardan başarı ile çıkacaksınız. Cinsel ve fiziksel enerjinizin güçlü olduğu bir ay. Yanlış ilişkiler yaşamak istemiyorsanız; zamanı ve kişileri doğru seçmelisiniz. Size zaman kaybettirecek birlikteliklerden kaçınmalısınız. İşte kozmik enerjinin size sunacağı muhteşem bir platform karşınızda duruyor. Belki de yıllarca böyle bir enerji ile karşılaşmayacaksınız.

SAĞLIKuygularınızda aşırıya kaçan olumsuzluk rüzgarları görülecek. Sınırlarınızı genişletmek için hedeflerinizi hırslarınızla besleyeceğiniz bir ay olacak. 15 Ekim'de Yeni Ay'la birlikte manevi duygularınız ve düşüncelerinizde güzel bir değişim oluşurken, ruhsal anlamda yenilendiğinizi hissedeceksiniz. İsteklerinize daha pozitif bir şekilde sarılacaksınız.

KOÇ

İŞ:8 Ekim'de 9. Eviniz Yay'da ilerlemeye başlayacak yönetici gezegeniniz Mars, beklediğiniz fırsatları yakalama şansı verecek. Tüm enerjinizi yurt dışı çalışmalarına verebilirsiniz. Aktif halde olacağınız bu dönemde hatalar yapmaya da açık olabilirsiniz. Aceleci tavırlarınızla aktivitelerinizde şansızlıklar yaşama olasılığınız oldukça yüksek. Proje safhasında olan ve uzun süredir düşündüğünüz şeylerle ilgili kesinlik kazanan gelişmeler olacak. Eğitim ve öğretimle ilgili size güç görünen
konularda atılım yapacak olumlu adımlar atacaksınız. Yurt dışında olası aksilikler gündeme gelecek. Önleminizi alarak yol almanızda fayda var.

AŞK:Finans ve aşk gezegeniniz Venüs, 4 Ekim'e kadar 5. Evinizde size destek vermeye devam ederken, hala cazibenizi yansıtabiliyor ve istekleriniz yaptırabiliyorsunuz. 15 Ekim'de karşıt evinizde doğacak olan Yeni Ay, duygusal başlangıçların habercisi olabilir. Karşılaştığınız kişilerin fiziksel özelliklerinden etkilenmemelisiniz. Bu konuda zorlanmanız da muhtemel. Bu ay aşk ve işi birlikte yaşarken, iş arkadaşlarınızdan birine karşı duygusal bir şeyler hissedebilirsiniz.

SAĞLIK:4 Ekim'den sonra, Venüs, sağlık evinizde ilerleyecek. İştahınız oldukça artacağı için, sebze ağırlıklı beslenmenizde yarar var. Güzel sofralar ilginizi çekecek. 29 Ekim'de, Venüs kilo almanızı hızlandırabilir. Arkadaş toplantıları sizin için tehlikeli olabilir. Mesane ve boşaltım organlarınızı korumalı ve hijyene dikkat etmelisiniz. Bu ay ayrıca moralinizi yüksek tutarsanız kazançlı çıkacağınızı bilmelisiniz.

YENGEÇ

İŞ:Ruhsal gezegeniniz Merkür sosyal ilişkiler ve çalışma hayatınızda ilerleyecek. Bu etkiler nedeniyle, tüm ay boyunca emek verdiğiniz çalışmaların son anda engele takılması ve pürüzlerin çıkına olasılığını göz önünde bulundurmalısınız. Ailenizle ilgili konuların gündem kazanmasıyla yaşadığınız duygu bağlarını pekiştireceksiniz. Güçlü duygularla başlattığınız çalışmalarınızı inatla sürdüreceksiniz. Aile büyüklerinizin sorunları gündeme gelebilir. Geçmişe dayalı
tecrübelerinizin doğruluğunun bugün de kanıtlanması sizi her konuda haklı çıkaracak. Bu nedenle kendinizle ilgili düşüncelerinizde ısrarcı olacaksınız.

AŞK:6 Ekim'den sonra Venüs Akrep'te ilerleyecek. Sosyal çevrenizde sizin için her türlü fedakarlığı yapacak dostlarınız olacak. Çocukları olanlar, onların güzel haberlerine şahit olacaklar. Sosyal adalet duygularınızın atağa kalkmasıyla, grup toplantılarınızda haksızlıkları yerici konuşmalar yapabilirsiniz. Sanatsal faaliyetlerin gündem kazanması da söz konusu olacak. Duygularınızın derinleşmesi ve olayların gidiş yönünü görebilmeniz nedeniyle, paylaşım içinde olduğunuz kişileri olumlu etkileyeceksiniz. Gireceğiniz topluluklarda gözlerin üzerinize çevrilmesi sonucunda sosyal enerjiniz güçlenecek.

SAĞLIK:Olayları abartmanız iş ilişkilerinizde sorunlara neden olacak. İş ve ortaklık alanında gerilimli anlar yaşayacaksınız. Sağlık evinizde ilerleyen Mars ve Merkür kemiklerle ilgili problemler yaratabilir. Sindirim sisteminize dikkat etmelisiniz. Cinsel organlarla ilgili dikkatli olmalı karın bölgenizi üşütmemelisiniz. Karaciğer, saha kesesi ve pankreası korumalı, yağlı yiyeceklerden uzak kalmalısınız. Özellikle bedensel zorlanmaların fiziksel ve ruhsal problemlere neden olabileceğini aklınızdan çıkarmamalısınız.

OĞLAK

İŞ:Mesleki konularda tatlı dilli ve politik davranmanın avantajlarını göreceksiniz. İletişim konusunda oldukça başarılı olacaksiniz ve çevrenize olumlu bir görüntü veriyorsunuz. Başarılı çalışmalara imza atarak, işinizde manevi tatmin sağlayacaksınız.
AŞK:Aşkta bu ay yine duygusal olacak; hiç kimsenin cesaret edemeyeceği riskleri göze alacaksınız. Cazibe sınırlarınızın oldukça yüksek olması sosyal ve kariyer gelişimlerini de beraberinde getirecek. Bu ay aşk duygularınız kabaracak. Partiden partiye koşarken, katılacağınız toplantılarda birçok kişinin dikkatini çekeceksiniz.

SAĞLIKerin düşünmek size iyi gelebilir fakat melankolik olaylardan uzaklaşmalısınız. Yine bu ay zihinsel yorgunluk söz konusu. Doktor kontrolünde gerekli vitaminleri almalısınız. Daha az yemek yemeli ve spor yapmalısınız.

İKİZLER

İŞ:Sosyal ilişkileriniz ve iş yaşamınız önemli kazanacak. Çok fazla çaba sarf etmeden, cesaretinizi ve yeteneklerinizi zekanızla birleştirerek hedefe ulaşacaksınız. Bu ay gezegenlerinizin çoğu, çalışma ve sosyal ilişkilerinizi belirleyen 5. ve 6. Evlerde birikmiş durumda. Bu etkiler nedeniyle, dostluklar ve iş anlaşmaları ön planda olacak. Aynı fikirleri paylaştığınız kişilerle, ortak projeler sergilemeyi amaçlıyorsunuz. Bulunduğunuz grupları, etkileyici konuşmalarınızla ikna edeceksiniz.
Bireyselliğiniz ikinci planda kalırken, sosyal çalışmalara yöneleceksiniz. Yaşamınızın en hareketli ve hızlı günlerini deneyimleyeceksiniz.

AŞK:Aşk gezegeniniz Venüs ve çalışma ve çevre ilişkilerinizi simgeleyen Mars 5. Evde (yaratıcılık ve aşk, yaşamı evi) etkili olacak. Girdiğiniz topluluklarda ön planda olmanın zevkini yaşayacaksınız. Enerjiniz güçlü ve çarpıcı. Kendinize güveniyorsunuz ve karşı cins üzerinde etkilisiniz. Ufak çapkınlıklar sizi oyalayacak ama sonu gelmeyecek maceralar yüzünden geçici sorunlar yaşamak istemiyorsanız, gireceğiniz ortamlarda oto kontrol sisteminizi tetikte tutmalısınız. Duygusal olaylarınızda açık ve net olmanızdan dolayı, bazı eleştirilere maruz kalmanız sizi engellememeli. Cinsel enerjinizin yüksek oluşu ve sık davetlere katılmanızdan dolayı, ani gelişen ilişkiler konusunda temkinli olmalısınız.

SAĞLIK:Uzun soluklu koşuşturmalarınız arasına kısa dinlenme molaları koyabilirsiniz. Kendinize olumlu uğraşılar bulabilir ve zihninizi dinlendirebilirsiniz. Ailenizin sağlığı ile ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Kesici ve yakıcı aletlerden uzak kalmalısınız. Aşırı enerjinin size vereceği zararları unutmamalı ve cinsel yaşamınızda dengeyi korumalısınız. Katılacağınız grup yemeklerinde kontrolü elden bırakmayın.

ASLAN

İŞ:Bu dönemde hırslarınıza yenik düşmek istemiyorsanız, yaşam yarışında enerjinizi doğal bir şekilde kullanmalısınız. Size her alanda yardım edecek kişilerle birlikte olmak isteyeceksiniz. Sizin en büyük özelliğiniz, özgür kaldığınız zaman yaşantınızı daha iyi kontrol edebilmeniz. Bu durumlarda kendi etki alanınızda çok daha başarılı oluyorsunuz. Eğitim ve öğretim konularında istediğiniz bağlantıları yapabileceksiniz.

AŞK:7 Eylül'e kadar anlaşmalar ve ortak çalışmalar için uygun bir dönem değil. Bu tarihlerde kendi içinize yönelmeli, değer verdiğiniz duygularınızla ilgilenmek için çıkan fırsatları değerlendirmelisiniz. Hayatınıza girecek kişinin ailesinin sevgi ve sempatisini kazanmaya dikkat edin. 17 Eylül'den sonra fiziksel anlamda oldukça Seçiici ve aktif bir tavır içindesiniz. Ortaklıklar, aşk ve iş ilişkilerinizdeki isteklerinizi kabul ettirme konusunda oldukça kararlı bir tutum izleyeceksiniz. Uyumlu düşüncelerinizle ortaklıklar konusunda ılımlı bir hava estireceksiniz.

SAĞLIK:Sağlık gezegeniniz Venüs, Aslan burcunda ilerliyor. Kalp ve dolaşım işleminizle ilgili sorunlara dikkat etmelisiniz. Satürn, iskelet sisteminizle ilgili problemlere neden olabilir. Görüntünüzle ilgili abartılı davranışlar içine girebilirsiniz. Yaptığınız yolculuklarda zevkleriniz konusunda aşırılığa kaçabilir ve kilo alabilirsiniz. Sinir ve sindirim sisteminize dikkat etmeli, gaz yapıcı yiyeceklerden uzak durmalısınız.

TERAZİ

İŞ:6 Ekim'den sonra finans evinizde güçlenme var. Çevre şartlarınızı finansal hedeflerinizle bağdaştıracaksınız. Kişilerle olan uyumlu ilişkileriniz en büyük yardımcınız olacak. Karakteriniz güçlenirken, liderlik özellikleriniz ön plana çıkacak. Köklü kararlar alacaksınız. Kendinizi geliştirirken etrafınıza da örnek olacaksınız. İnatçı tavırlarınızın ardındaki nedenler anlaşılmasa da, size daha sonra hak verecekler.
AŞK:4 Ekim'den sonra Venüs 12. Evinizi etkilemeye başlayacak. Sosyal yaşantıları güçlü kişilerin ilgisini çekmeniz, sizi bu tür ortamların aranılan kişisi yapıyor. Birçoğunuz, ortak arkadaş gruplarında yeni tanışacağı kişilerle duygusal bağlar kuracak. Uzun süredir dostluk çerçevesi içinde yaşanan ilişkiler, aşka dönüşecek. Kalbi dolu olanlar için hoş sürprizler söz konusu. Bu ay cinsel içgüdüleriniz yoğun seyrediyor.

SAĞLIK:Katılacağınız toplantılarda yeme, içme konusunda aşırıya kaçmayın ve geceleri uykusuz kalmayın. Meditasyon ve hobi niteliğindeki çalışmalar sizi rahatlatan terapi konuları olacak. Sizi çok yormayacak sportif faaliyetler, yürüyüşler ve dinlendirici kısa yolculuklar doğal ilaçlarınız olacak. Öfkenize hakim olduğunuz sürece sağlığınız bir sorun yaratmayacak.

BALIK

İŞ:Mesleğinizde yurt dışında tanınmanızı sağlayacak çalışmalar içinde olacaksınız. İsim yapabileceğiniz bir çalışma ile gündeme gelebilirsiniz. Sanatçı kimliği taşıyorsanız, yaratıcılığnızın karşılığını görecek ve toplumda isim yapacak çalışmaların altına imza atacaksınız. Jüpiter, aile ve yeni fikirler arasında bocalamanıza neden oluyor.
AŞK:Kıskanç ve sahiplenici yönleriniz belirginleşiyor, sevdiklerinzin çıkarlarını potanızda toplayarak, paylaşım yoluna gitmeyecek, kendi sınırlarınızı koruma içgüdüsü ile yaşayacaksınız. Bazılarına göre bu tavrınız bencillik ve bireysellik gibi algılanabilir. Fakat sizin bu dönemde başarılı olmanız için böyle bir davranış biçimine ihtiyacınız var. Bu ay yaşı sizden büyük biri ile aşk yaşayabilirsiniz. Uzun vadeli bir evlilik gerçekleşebilir.

SAĞLIK:Sağlık konusunda pek sorununuz olmayacak. Rutin kontrollerinizi yaptırmalı, spora daha azla vakit ayırtmalısınız. Kemikeriniz için gereki mineralleri almalı ve dişlerinizler ilgili sorunlarınızı çözmelisiniz. Kronik rahatsızlığınız varsa, Güneş'in ve Satürnün verdiği destekle sağlığınıza kavuşacaksınız.

YAY

İŞ:Bu ay cesur ve kararlı davranmak zorundasınız. Mesleki yaşamınızda birlikte olduğunuz kişileri, ısrarcılığınızla şekillendirmeye çalışmayın. Aşırı görev düşkünlüğü içinde, üstünüze vazife olmayan konularda çaba sarf ederek, yoğun günler geçirebilirsiniz. Ama tüm bunlar yaşam enerjinizin giderek azalması ve yorgunluk demektir. Bu nedenle, dingin olabileceğiniz şartları yaratarak, sakin bir şekilde olaylara daha geniş açıdan bakın.

AŞK:15 Ekim'den sonra özel ilişkiler konusunda çok dikkatli olmalısınız. Çünkü karşılaşacağınız kişilerin etkili sözleri ve anlamlı davranışları baştan çıkarıcı olurken, daha sonra vazgeçeceğiniz birlikteliklerin temelini atabilirsiniz. Bu etkilere neden olan Mars ve Venüs size güçlü bir cinsel enerji verirken, etkisini kaybettiği zaman bu duygularınız da son bulacak. Zorlu bir ilişki yaşamak istemiyorsanız, bu dönemde dostluk duyguları ve sosyal aktivitelere daha fazla önem vermelisiniz.

SAĞLIK:Sağlık gezegeniniz Venüs, 4 Ekim'de Başak burcunda ilerlemeye başlayacak. Sağlık konusunda bu ay çok daha iyi durumdasınız. Vitamin ve mineral dengenizi korumalı, uyku düzeninize dikkat etmelisiniz. Bu ay ayak bilekleriniz oldukça hassas. Ayakkabı seçiminize ekstra özen gösterin. Değişen mevsim koşullarına dikkat edin.

AKREP

İŞ:Kişisel evinizde ilerleyen Satürn, sizi disiplinli yapacak ve özgüveninizi besleyecek. Maddi ve manevi açıdan yaşamakta olduğunuz süreçlerin değerlendirmelerini hızlı yapacak, kazanmalarınız konusunda doğruyu en kısa yoldan bulacaksınız. Sakladığınız ve kimseyle paylaşmak istemediğiniz projelerinizi hızlı bir şekilde yaşama geçirmek isteyeceksiniz. Bu ay Mars, fınans evinizde harcama konusunda sizi kışkırtıyor.

AŞK:7. Evinizin yöneticisi ve evliliği simgeleyen Venüs'ün, Mars'tan etki alması, bazı sıra dışı ilişkileri de beraberinde getirecek. Tutkulu beraberliklerin başladığı bu tür etkiler altında, beraberliğinizi gizleme gereği duyabilirsiniz, Sizden yaşça büyük veya ailenizin tasvip etmeyeceği bir ilişki içinde bulunabilirsiniz.

SAĞLIK:Sinir sisteminizi yormamalısınız. Eğer sağlık koşullarına uygun yaşarsanız güçlü bedeniniz hiçbir sorun yaratmaz. Kişiliğinizle ilgili takıntılarınıza dikkat etmeli ve ilişkilerinizde hayalleriniz yüzünden çatışmalara neden olabilecek saplantılardan uzak kalmalısınız.

BOĞA

İŞ:Oldukça karışık bir ay. Gökyüzündeki açılar hayatınızı şekillendirirken sizi oldukça düşündürecek. Tüm enerjinizi yaşammızdaki uğraşılarınıza çevireceğiniz için ayın ilk 20 günü, çok yoğun olacaksınız. Bu yoğunluğun altından kalkmak istiyorsanız, günlük yaşamınızı planlamaya başlayın. Aksi taktirde bu tempo ile baş etmeniz güçleşebilir. Birlikte çalıştığınız kişilerle sıkı bir sinerji yaratacaksınız. Güzel konuşma ve yeteneklerinizi karşı tarafa yansıtma konusunda başarılısınız. Girdiğiniz sosyal
çevrelerde karizmanız baskın olacak. Sevdiğiniz işi yaptığınız zaman daha başarılı olduğunuzu göreceksiniz.

AŞK:5 Ekim'den sonra 5. Evinize geçecek olan Venüs, size evrenin parlak ışıklarını göndermeye başlayacak. Yönetici gezegeniniz Venüs 6. Evde, Güneş ve Mars'la uyumlu bir açı teşkil edecek. Yaptığınız işe büyük bir azimle sarılırken, yaratıcılığınızı yerinde kullanacak, birlikte çalıştığınız kişilerle iyi ilişkiler içinde olacaksınız. Bu kozmik harekete ek olarak, 15 Ekim'de Terazi'de doğan Yeni Ay size olumlu bir motivasyon sağlarken, iş yaşamınıza da yenilikler sunacak. Partnerinizle önemli kararlar alacak, birçoklarınız da evleneceksiniz.

SAĞLIK:4 Ekim'den sonra sağlık evinizde yer alacak olan Venüs, size güzel açılar verecek. Kendinizi güçlü hissedeceksiniz. Fakat, Mars'ın güçlü ve enerjik etkisi size ataklık kazandırırken, istenmeyen kazalara da neden olabilir. Kesici, yanıcı maddelerden uzak durun. Bu dönemde Güneş ve Mars'ın vereceği hareket enerjisini kontrollü kullanın. Kol, bilek ve bacaklarınıza dikkât edin. Sinir sisteminizi kuvvetli tutacak mineralleri alın.

BAŞAK

İŞ:Satürn, Venüs, Güneş ve Merkür'ün bir araya gelmesiyle olumlu dostlukların ve işbirliklerin doğacağını müjdeleyebiliriz. Uzun yıllara dayanan dostluklarınızın temellerini bu ay atacaksınız. Jüpiter 4 Ekim'de geri gitmeye başlayacak. Yeni tanıştığınız ilginç kişilerden etkilenecek ve onlarla birtakım çalışmalar gerçeldeştirmek isteyeceksiniz. Tüm bunları yaparken, zaman kaybetmek istemiyorsunuz. İyiniyetli yaklaşımlarınızla, agresif kişileri çok güzel ayırt edebileceksiniz.

AŞK:Planlarınızı uygularken kibar, ince, zarif, fakat ısrarcı bir şekilde davranacak ve çevrenizde size karşı çıkanlara da yumuşak bir şekilde karşı koyacaksınız. Enerjiniz, çevrenizi etkileme konusunda sizi atağa kaldırıyor. Kardeşlerle ortak çalışmalar yapabilir, görüşmediğiniz yakınlarınızla barışabilirsiniz. 6 Ekim'den sonra Merkür, Satürn ve Güneş, iletişim evinizde ilerliyor. Kaliteli dostlar edinecek ve istediğiniz çevrelerle ilişkiler kuracaksınız.

SAĞLIK:Ayak bileklerinizi zorlamayın Özel zevklerinizde aşırıya kaçabilirsiniz. Daha az yemek yemeli ve spor yapn. Duygusal çelişkiler yaşadığınız zaman sinir sisteminiz zarar görüyor. Dengeli beslenerek, kısa yürüyüşler yaparak ve hobilerinize zaman ayırarak bu ayı sağlıklı bir şekilde geçirmeye dikkat edin.