"Bitkisel toz yağları yakıyor!"

Diyetlerle bir türlü zayıflayamayan kadınlar şimdi ‘zayıflama tozu’ mucizesinden yararlanıyor. Kilo vermede en son trend olan bitkisel zayıflama tozunun en güzel yanı tok tutması. Bir başka özelliği ise bedendeki yağları eriterek, gerçek zayıflamayı sağlaması...Kışın fazla kilolar öyle dert ki. Giyiyorsunuz kalın hırkaları, kazakları... Br de üstüne palto... Kilonuzla birlikte bir 6-7 kilo fazlanız varmış gibi gözüküyor! O yüzden birçok kadın bu kiloları nasıl eritirim endişesini taşıyor şimdilerde. Bir de, “Ben bahara kadar zayıflamalıyım.” diyen kadınlar için de ideal bir zamanlama. Şimdi böyle bir programa tam da başlama zamanı. Şişmanlık sadece ‘estetik’ bir sorun da değil. Mutlaka ince görünme kaygısı taşımak da doğru değil. Aşırı kilo, kanser, kalp, diyabet ve tansiyon gibi hastalıklar için tehlike sinyalleri veriyor.

Yakınıp durduğumuz şişmanlığın ilk nedeni fazla kalori almak. Ayrıca hormonlardaki düzensizlikler ve tiroid bezi sorunları da aşırı kilonun nedenlerinden bazıları olabiliyor. Peki zayıflama teknikleri? Kabul edelim ki, çoğumuz yanlış yöntemlerle zayıflamaya kalkıyoruz. Uzmanlar, sıkı diyete girip aç kalarak zayıflayanları, daha doğrusu ‘zayıfladıklarını sananları’ eleştiriyor, daha sonra kiloların katlanarak dönmesinin kaçınılmaz olduğunu belirtiyorlar.

Zayıflama teknikleri her geçen gün değişiyor. İşin erbapları, kilozede kadınlar içi nartık başka çareler de üretiyorlar. Bu çarelerden biri de ‘zayıflama tozu’. Tozu üreten Volkan Kurt, konuya dair olarak; sadece hızlı kilo vermenin zararlarından değil, ‘zayıflama çayı’ ile kilolarla savaşma çabalarına da değiniyor:

“Bu çayların içeriğine baktığımız zaman, idrar söktürücü, bağırsak ve böbrek çalıştırıcı otlarla karşılaşıyoruz. Kullanıldıkları zaman vücuttan hızlı bir şekilde su atılıyor. Ancak unutulmamalıdır ki, insan vücudunun yaklaşık yüzde 70'i sudan oluşur. Bu bitkisel çayları bir hafta kadar kullandığımız zaman, zaten vücuttan yaklaşık 4-5 kilo kadar suyu dışarı atıyoruz. Birçok kişi, bunu zayıflama sanıyor."

Tartıldığımız zaman ibrenin gösterdiği rakamın yanıltıcı olduğunu söyleyen Kurt, durumu ’kilo verme yanılsaması’ olarak açıklıyor. Volkan Kurt bir çok kadının bu şikayetlerden dolayı çözüm arayışında olduğunu, o yüzden de böyle bir bitkisel ürünün üretimi üzerine uzun süre düşündüklerini ve hayata geçirdiklerini vurguluyor.

Kilolar mum gibi erisin
Ataşehir'de sağlıklı beslenme ve doğal sağlık üzerine faaliyet gösteren Herbalium Doğal Ürünler Merkezi'nin müdürü olan Kurt, bitkisel ve doğal olan her türlü alanla ilgileniyor. Merkezin websitesi www.herbalium.net'te konu ile ilgili hayli bilgi mevcut. Son olarak ürettikleri ürün ise zayıflamak isteyenler için dikkat çekici. Bu yeni ürünün en önemli özelliği, içeriğinde ‘yağ yakıcı’ şifalı bitkilerin ve özel karışımların bulunması. Bunun çay değil, ‘toz’ olduğuna dikkat çeken Volkan Kurt, ürünü sağlıklı zayıflamak isteyenlere öneriyor.

Peki zayıflama tozu nasıl kullanılıyor? Her yemekten 15-20 dakika önce bir yemek kaşığı dolusu ‘bitkisel zayıflama tozu’ alınıyor. Bitkisel tozun, günde üç öğün, bir kase yağsız yoğurda karıştırılarak yenmesi öneriliyor. Üzerine bir su bardağı su içildiğinde, bu karışım hem tok tutuyor, hem de bağırsakları çalıştırıyor. Böylece yemekte alınan yağların da vücuttan daha kolay atılmasını sağlıyor. Bu karışımın içerisinde kesinlikle sinameki gibi boşaltım sistemini aşırı çalıştıran bitkiler yok. Tozun böyle zararlı yan etkileri olmadığı gibi, ‘yan faydaları’ var. Yüksek kolesterolü düşürüyor, tansiyona faydalı oluyor.

Bitki özü damlası yağların düşmanı
Herbalium'un ürettiği zayıflama tozu ‘Z-34’ adını taşıyan ‘bitki özü damlası’ ile birlikte kullanılırsa, daha olumlu sonuçlar çıkıyor ortaya. Sabah ve akşam yarım çay bardağı su içine 10 damla damlatılarak içilmesi gereken ‘zayıflama damlası’ vücuttaki yağların atılmasını kesinlikle hızlandırıyor.

Volkan Kurt, "Bahsettiğimiz bu formül ile ayda 4-6 kilo vermeniz mümkün. Yağlardan yakınan birçok insanın istediği kiloya indiği görüldü. Uzun süre kullanılmasının da herhangi bir sakıncası yok." diyor.