Yaza çok az kaldı. Kilo, cilt, selülit sorunu olanlar hiç üzülmeyin, bunların uygulayın.


Lüks bir masajla şımartılmak mı istiyorsunuz? Yoksa incelmek, form tutmak mı? Ya da belki tek isteğiniz biraz rahatlamak. Güzel bir spa deneyimi yaşamak isteyen, ancak nasıl başlayacağına karar veremeyenler için işte en favori bakımlar... Üstelik, bu bakımların çoğu vücudunuzu yaza hazırlıyor. İçlerinde bir ay sonunda bikini giymenizi vaat edenler bile var!

RAHATLATICI BAKIMLAR
Nuvola Floating Bed
Bu bakımın en önemli özelliği 60 dakikalık uygulama sonrası 6 saatlik uykuya eş bir rahatlama ve dinginlik sağlaması. Uygulamanın nasıl yapıldığına gelince; bir tür su yatağının üzerine uzanıyor ve tercihinize göre farklı bakımlar seçebiliyorsunuz. Bunlar; Milk & Honey Treatment (Bal & Süt Bakımı), Algae Body Teratment (Detox Bakımı), Mud Body Treatment (Çamur Bakımı), Chocolate Body Treatment (Çikolata Bakımı) olarak sıralanıyor. Nuvola Floating Bed, rahatlatıcı olduğu kadar aynı zamanda sıkılaştırıcı ve arındırıcı özellikleri olan bir bakım.


Terapi Yatağı
Terapi yatağı uygulaması sayesinde, kendinizi 45 dakikada 8 saat uyumuş gibi zinde hissetmeniz mümkün. Suyla vücut ve ayak masajı yapan, ışık ve müzikle rahatlatan bu terapi yatağı, kısa sürede günün yorgunluğunu üzerinizden atmanızı sağlıyor. Yatağın bir özelliği de yosun terapisi ya da diğer bakımlarla birleştirilebilmesi.


Relax Yosun Bakımı
Fransız markası Decleor'un, yüzde 100 doğal bakım ürünleriyle yapılan bu özel bakım, holistik yaklaşımıyla huzur vaat ediyor. Vücudunuzda ve ruhunuzda muhteşem bir rahatlama duygusu yaratan bakım, yüz hariç tüm vücuda, beyaz yosunla uygulanıyor. Relax Yosun Bakımı, yoğun nemlendirme etkisiyle, cildi yumuşatıyor ayrıca ciltte kese etkisi de yaratıyor. Öncesinde uygulanan vücut peelingi ise teni yumuşatarak kadife hissi veriyor. Özellikle pürüzsüz bronzlaşmak isteyenler ciltlerini bu terapiyle güneş için hazır hale getirebilirler.


Çikolata Bakımı
Bu masajda çikolatanın insanı keyiflendirme, yatıştırma ve mutluluk verme özelliklerinden yararlanılıyor. Özellikle çikolata düşkünlerinin çok seveceği bu bakımda, cildinize nüfuz eden çikolata sizi günlük telaşlarınızdan, sıkıntılarınızdan bir süreliğine de olsa uzaklaştırıyor. Sıcak çikolatayla yapılan masaj vücut sıkılaşması ve selülit bakımlarında da etkili.


Sudan gelen sağlık
Aslında, spa kelimesinin açılımıyla ilgili net bir bilgi yok. Uzmanlar bunun, "Sanitas per aquas", "Salus per aquam" "Sanare per aquam" olabileceğini ve anlamının sudan gelen sağlık veya suyla iyileşme olduğunu tahmin ediyorlar. Diğer bir yorum da pınar anlamına gelen "espa" kelimesinden türemiş olabileceği. Aynı zamanda bu kelimenin, kaynak suyuyla tanınan Belçika'nın Espa kasabasından gelmiş olabileceği ya da Latince "spagere" sulamak, nemlendirmek anlamından ortaya çıktığı
tahmin ediliyor.

LÜKS BAKIMLAR

Spa VIP Suite
Uzakdoğunun 5000 yıllık geleneksel ayurvedik bakımları Marma Abhyanga, Merudanda ve Shiroabhyanga, Anantara Spa'da size özel bir suitte uygulanıyor. Bakım, sıcak yağlarla vücudunuzun akapunktur noktalarınıza yapılan ayurvedik masaj kombinasyolarını içeriyor.Chi -Yang (Altın Masajı)
Altın tanecikleri ve aromatik yağların karışımıyla hazırlanan özel 'Altın Masajı', cildinizi şımartmak ve kendinizi özel hissetmek için eşsiz bir alternatif. Özel hareketlerle enerji noktalarını hedef alacak şekilde yapılan masajla, çakralara baskı uygulayarak vücuttaki negatif enerjinin boşaltılıp pozitif enerjinin yüklenmesi sağlanıyor. Bakım sonrasında, cilt ışıldıyor, parlaklık kazanıyor.


Suit Konforu
Romantik ve huzur verici bu deneyim, kendini lüks bir bakımla şımartmak isteyenler için ideal. Her türlü konfor düşünülerek tasarlanmış olan size özel Spa Suit'lerde jakuzinin yanı sıra özel sauna ve Türk hamamı bulunuyor. Özel Spa danışmanınızın sunduğu gevşeme, canlanma ve gençleşme amaçlı farklı spa terapilerinden birini seçebiliyorsunuz. Süt, şarap veya aromatik yağlardan oluşan egzotik banyo terapinizin keyfini çıkardıktan sonra Thai, İsveç veya taş masajıyla stresten arınıyorsunuz. Gümüş, Altın, Elmas konsept paketleri bulunuyor.


Hidroterapi Kapsülünde Süt Banyosu
10 farklı programa sahip olan hidroterapi kapsülünde; vibrasyon masajı, buhar, aromaterapi ve tropikal yağmurlamanın çeşitli kombinasyonlarından oluşan birçok bakım yapılabiliyor. Ayrıca bunların dışında "Kleopatra'nın Süt Banyosu" gibi keyif verici özel bakımlar da uygulanabiliyor. Süt banyosunun en önemli özelliği cildi derinlemesine nemlendirmesi, teninizde daha önce hiç olmadığı kadar pürüzsüz bir his yaratması.


FORMA SOKAN BAKIMLAR

Detox Yosun Bakımı
Detox yosun bakımı, masajla birlikte tüm vücuda yapılan özel bir peelinginle başlıyor. Ardından tüm vücut yosunlarla kaplanıyor ve özel bir teknikle sarılıyor. Uygulama, metabolizmayı hızlandırarak vücudun ter ve toksin atmasını sağlıyor. Bu terapinin ardından tüm vücuda nemlendirici, besleyici yağlar uygulanarak bakım sonlandırılıyor.


Selülit Masajı
Yaz aylarına yaklaştığımız şu günlerde siz de selülitlerin görünümünü hafifleten bu rahatlatıcı masajı deneyebilirsiniz. Bu bakımda kullanılan profesyonel ürünlerin, uygulanan bölgedeki fazla yağ hücrelerini parçaladığı ve yaktığı; masajın yoğun bir toparlama ve sıkılaşma sağladığı söyleniyor. Babor ürünlerinin kullanıldığı selülit masajı sayesinde kan ve lenf dolaşımınız harekete geçiyor ve toksinlerin vücuttan atılımı kolaylaşıyor.


Body Resource / İnceltici-arındırıcı bakım
Bahar aylarında oldukça fazla tercih edilen bakımlardan birisi. Vücudu yeniden yapılandırma olarak tanımlayabileceğimiz bu programda anti selülit bakımı, detoks, drenaj, oksijenlendirme işlemlerini içeren toksin atmaya yönelik bakımlar uygulanıyor. Program etkili bir şekilde yağ yakıcı özelliğe sahip. Pressoterapi ya da lokal sargılama yöntemleri eşliginde yapılıyor.


Ultratone Futura Pro
Ultratone Futura Pro'da küçük elektrotlar aracılığıyla tene verilen düşük seviyeli akımlar; yüz, vücut ve kas şekillendirmede 10-15 seansta gözle görülür fark yaratabiliyor. Vücutta strese ve rahatsızlığa yol açmadan, en etkin sonuca ulaşmanızı sağlayan "biostimülasyon" tekniğini kullanan Ultratone, spa uzmanları tarafından uygulanıyor. Ultratone'un kadınlar tarafından en çok tercih edilen program seçeneği ise "Ani Santim Kaybı". Bu programla tek seansta vücuttan atılan ödem ve toksinlerle 2 ile 8 cm arasında incelmeniz mümkün olabiliyor.