Cildinizin gerçekten neye ihtiyacı olduğunu bilmek ve ideal cilt bakımınızı belirlemek kolay değildir. Shiseido uzmanları, cildinize gerekli özeni göstermek için önce doğru adımları öğrenmeniz gerektiğine dikkat çekiyor..

* İyi nemlendirilmiş bir cilt daha güçlüdür.
Doğru: Çünkü cilt bariyeri böylece maksimum koruma sağlayabilir. Cildin tüm nemini, esnekliğini ve sağlığını korumasına izin verir. Ciltteki direnç kaybını ve hatta dış etmenlerden kaynaklanan alerjileri hafifletir.

* İyi nemlendirilmiş bir cilt daha genç görünür.
Doğru: Cilt bariyerinde su tutulmasını sağlayan içerikler, cildin su ile dolgunlaşmasını sağlar. Ayrıca içerikler bazal zarda etkisini gösterdiğinde bir onarma süreci oluşur.

* Nemlendirici krem, kullanılması gereken ilk anti-aging ürünüdür.
Doğru: İlk olarak, cildi anında yumuşattığı ve nemle doldurduğu için. Çünkü cildin kendi nemini üretme mekanizmasını harekete geçirmesine yardım eder, bu da cildimizin hücre ömrü için hayati bir unsurdur.

* Nemlendirici krem nemli cilde uygulandığında daha iyi nüfuz eder.
Doğru ve yanlış: Epidermis bir dengeleyici losyon kullanıldıktan sonra daha geçirgen olur, ancak su uygulandığında aynı şey söz konusu değildir.

* Dengeleyici losyonlar gerçek birer bakım ürünüdür.
Doğru: Ancak Avrupa'da birçok kadın dengeleyici losyonların daha mükemmel makyaj temizleme için kullanıldığına inanıyor.

* Gece kremi kullanmak gereksizdir.
Yanlış: Ancak bir gece kremi gün boyu hasara uğramış cilt dokusunun 'onarılmasına' yardımcı olabilir. Böylece uyandığınızda tümüyle taze bir görünüme sahip olursunuz!

* Ne kadar çok nemlendirici krem uygularsanız, cildiniz o kadar fazla yumuşak ve pürüzsüz olur.
Yanlış: Cilt sandığınızdan daha 'zeki'dir. Yalnızca susuzluğunu giderecek ve korunduğunu hissedecek kadar nemi içine alır. Fazlasını kabul etmez.


Yorgun cilt için özel bakım şart
* Göz çevresi için mutlaka özel bir ürün gerekir.
Doğru. Çünkü göz kapaklarındaki epidermis dört kat daha ince ve hassastır. Aynı zamanda daha hareketli bir bölgedir ve yaşlanma etkilerine karşı daha hassastır. Göz çevresi, koyu halkalar, torbalanma ve ince çizgiler gibi birçok farklı problemin görüldüğü bir noktadır.

* Cilt uygulanmakta olan kremden bıktığında, krem daha az etki göstermeye başlar.
Doğru ve yanlış. Bir ürünün uzun süreli olarak kullanıldığında daha az etki gösterdiğini kanıtlayan bir araştırma bulunmamaktadır. Buna rağmen, cildin verdiği sinyallere dikkat etmeniz gerekir. Aşırı stres veya yorgunluk, normal cilt bakımının yanında özel bir bakım gerekmesine neden olabilir.


UV ışınları teninizi kurutabilir
* Yağlı cildin de nemlendirilmeye ihtiyacı vardır.
Doğru: Uygun nemlendirme, yağlı cilde sahip kişilerin göz çevresi ve elmacık kemiklerinde kuruluktan dolayı sıklıkla karşılaştığı problemleri ortadan kaldırır. Cildin dengesini geri kazanmasına yardımcı olur.

* Normal cilt zamanla kuru cilde dönebilir.
Doğru: Uygun olmayan makyaj temizleyicilerin veya cildi gereğinden fazla arındıran soyucuların kullanılması buna neden olabilir. Ayrıca sıklıkla UV ışınlarına maruz kalmak da cildin kurumasına neden olur.

* Makyaj temizleyici losyonlar köpük temizleyicilere göre cilt üzerinde daha hassastır.
Doğru ve yanlış: Her iki ürünün de görevleri farklıdır ve aslında birbirlerini tamamlarlar.