Yaz gelince selülitler gözünüze öyle batmaya başlar ki, aynada sadece onları görürsünüz. Bir an önce bu kötü görüntüden kurtulmak için siz çare ararken, biz sizin için yeni bir yöntem araştırdık


Bölgesel incelme ve selülit gibi sorunlara çözüm olarak geliştirilmiş olan Lipo- Cav yöntemiyle ilgili olarak Tamamlayıcı Tıp ve Medikal

Estetik Hekimi Dr. Aynur Hamidova ile görüştük.


Lipo Cav nedir? Nasıl bir uygulama yapıyorsunuz?


Lipo-Cav bölgesel yerleşmiş yağların giderilmesinde ve selülit tedavisinde, ister tek başına, ister diğer tedavi yöntemleriyle birlikte

kombine kullanılabilen gelişmiş bir sistemdir. Uygulama öncesi kişinin vücut analizi yapılıyor, yağ fazlalıkları tespit ediliyor. Bu yöntem bel, karın, göbek, sırt ve kollardaki zor çözülen depo yağlardan kurtulmak için uygulanabiliyor.Bu yöntemi erkekler üzerinde de uyguluyor musunuz?Lipo-Cav, yerleşmiş bölgesel yağları parçalayıp eritmek ve selülitli bölgeleri yok etmek amacıyla kullanılan güçlü bir sistemdir. Hem kadın hem de erkeklerde uygulayabiliyoruz.Bu yöntemin obezite hastalarında da kullanıldığı söyleniyor, ne kadar etkisi oluyor?


Lipo-Cav yerleşmiş bölgesel yağların eritilmesinde, selülitli bölgenin tedavisinde tercih edildiği gibi, obez durumlarda da kilo verme sürecini hızlandırmada kullanılan yeni yöntemlerden birisidir. Doktor kontrollü diyet ve aktivite programı uygulanması sonucu başarılı sonuçlar elde ediliyor.


Diğer yöntemler ile arasındaki fark ne? Uygulama sırasında kişi acı duyuyor mu?


Lipo-Cav’ın diğer yöntemlerle kıyaslaması yapıldığında, uygulamaların ağrısız ve acısız olması, seanstan sonra hemen günlük yaşama devam edilebilmesi, uygulama yerlerinde morluk olmaması gibi farklılıklar sayılabilir.Uygulama öncesi ve sonrasında kişinin yapması gereken bir şey var mı?


Uygulama başlamadan bir gün önce ve sonraki gün en az 2,5 litre su içilmesi gerekiyor. Bu, eritilmiş olan yağların vücuttan atılması için son derece önemli ve mutlaka uyulması gereken bir kuraldır.Başarılı bir sonuç elde etmek için kaç seans uygulama yapmak gerekiyor?


Haftada bir seans olmak üzere, genelde 8 veya 12 seans kişinin durumuna göre planlanıyor. Bir seans ortalama 20-30 dakika arası değişiyor. Tedavinin sürekliliğini sağlamak için seanslar tamamlandıktan sonra 4 ay süreyle ayda bir seans, daha sonra 3’er ay aralıklarla tek seans yapılması gerekiyor.SELÜLİTLERE YAKALANMAYIN


Selülit oluşumunun engellenmesi için gündelik yaşamınızdaki bazı alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekir.


*Çok yağlı yiyeceklerden uzak durmalı, kalorisi fazla olan yiyecekleri tüketmemelisiniz.

*Tuz, şeker ve yağ tüketiminizi en aza indirmeye dikkat etmelisiniz.

*Sağlıklı beslenmek, bol bol sebze ve meyve yemek selülitlerin oluşmasını engeller.

*Kepek ekmeği gibi lifli gıdaları bol tüketmeye dikkat edin.

*Alkol tüketiminize dikkat edin; çünkü alkol yağa dönüşür ve vücutta birikir.

*Egzersiz yapmak selülitin baş düşmanlarından biridir. Yürüyüş yapabilir, spor salonuna gidebilirsiniz.

*Günde en az 1,5 litre su için. Su zehirli maddeleri vücudunuzdan atmanızı kolaylaştırır.

*Kahve ve kola gibi içeriğinde kafein bulunan içeceklerden uzak durmalısınız.

*Elma selülitin oluşmasını engelleyen meyvelerdendir; bu nedenle bol bol yemelisiniz.

*Potasyum, demir, magnezyum gibi vitaminleri bol bol tüketmelisiniz böylece dokular sıkılaştırır ve selülit oluşumu engellenir.

*Selülit kremleri, oluşmamış selülitler üzerinde oldukça etkilidir. Her sabah ve akşam düzenli olarak bu kremleri kullanın.