Sivilce İzlerine Mucize Tarif

Gözaltları çok kırışanlar, egzaması olanlar, hamilelik döneminden kalma çatlakları ve cildi çok yağlı olanlara mucize öneriler..

Göz altlarına bakım!
Göz altlarım çok kırıştı ne yapmalıyım?
Buğday özü ve susam yağını karıştırıp her akşam göz altınıza sürün. Ayrıca bir miktar yaş mayaya, birer çay kaşığı süt ve bal karıştırıp sorunlu bölgelere sürüp 15 dakika bekletin. Bu karışımı haftada iki gün uygulamanız yeterlidir.


Cildiniz çok hassas!
Ağdadan sonra bacaklarımda çatlaklar ve morarmalar oluşuyor. Ne yapmalıyım?
Oldukça hassas bir cildiniz var. Regl döneminizde ağda yaptırmayın. Bacaklarınıza tatlı badem yağı sürüp masajla yedirin. Ardından talk pudrası uygulayın.


Düzelmesi zordur!
Cildimde hamilelik döneminden kalma çatlaklar var. Ne yapmamı önerirsiniz?
Daha çok karın bölgesinde oluşan ve 1.5 cm boylarındaki bu çatlaklar için önceden önlem alınması gerekiyor. Çünkü oluştuktan sonra düzelmeleri zordur. Eşit miktarda havuç yağı, fındık yağı, badem yağı ve limon suyunu karıştırıp her gün cildinize sürün.


Doktora görünmelisiniz!
Ayak parmaklarımda egzama var. Ne yapmalıyım?
En kısa zamanda dermatologa görünmenizde fayda var. Bu arada bir çorba kaşığı kına, bir tatlı kaşığı şap tozu ve bir tatlı kaşığı zeytinyağını karıştırın. Sorunlu bölgelere sürüp bir gece bekletin. Ertesi gün ayaklarınızı tuzlu ılık suda dinlendirin. Kuruladıktan sonra doktorunuzun önerdiği kremi kullanın.


Yumuşak dirsekler için
Cildim çok yağlı ve iri gözenekler var. Ne yapmalıyım?
2 tane çileği ezip içine yumurta akının yarısı ve iki damla zeytinyağı koyun. Cildinize sürüp, 20 dakika bekleyip durulayın. Dirseklerim sertleşiyor. Ne yapmalıyım? Eşit miktarda Hint yağı ve limon suyunu karıştırın. Her gün hafif masaj yaparak dirseklerinize sürün.

Siyah noktalara kil kuru saça karanfil

Ağaçlık yerlerde, deniz kenarında ve doğayla iç içe yürürken kendinizi iyi hissederseniz. Attığınız her adımda, dünyaya daha da sıkı bastığınızı fark ederseniz. Bol oksijenli ortamlarda nefes aldığınızı düşleyin. İçinizdeki rahatlamayı ve huzuru hissedin. Aldığınız her nefeste evreni içinizde keşfedin. Evrenle olan beraberliğiniz sizi güçlendirir...

20 yaşındayım. Cildim çok yağlı...
Aşırı derecede siyah noktalarım var. Bana ne tavsiye edersiniz? Eşit miktarda pirinç unu, kil, süt ve el kremini karıştırın. Cildinize sürüp 5 dakika bekleyin. Ardından ovarak çıkarın. Ayrıca haftada bir gün, bir tatlı kaşığı beyaz kile her birinden 2 damla olmak üzere kayısı yağı, susam yağı, buğday özü yağı ve alabildiği kadar gül suyu karıştırın. Cildinizde 20 dakika bekletin.


Saçlarım çok kuru ve dökülüyor. Ne yapmalıyım?
Saçınızı güneşten, klorlu ve kireçli sudan korumalısınız. Boya ve perma gibi kimyasal işlemler yaptırmamalısınız. Bu arada eşit miktarda zeytinyağı, buğday özü yağı, keten yağı ve bir yumurta sarısını karıştırıp hafif ısıtın. Ilıkken saçınıza sürüp, önce streç onun üzerine de sıcak havlu sarın. 2 saat bekletin. Bir tutam karanfili 500 gr. suda haşlayın. 15 dakika demleyip, haftada bir gün saçınızı bu suyla durulayın.

* Saçlarım çok çabuk yağlanıyor ve dökülüyor. Bu sorunlarımdan nasıl kurtulabilirim?
Öncelikle dermatoloğa görünmenizde fayda var. Kendi saç yapınıza uygun bir şampuan kullanmalısınız. Bu arada bir çorba kaşığı adaçayı ve bir çorba kaşığı biberiyeyi 300 gr. kaynar suda çay gibi demleyip süzün. İçerisine bir çorba kaşığı elma sirkesi karıştırın. Soğuduktan sonra bir yumurta sarısı ilave edin. Karışımı saçınıza sürüp iki saat bekleyin. Daha sonra durulayın.

* Saçlarım çok ince telli ve dökülüyor. Daha gür olması için ne yapmalıyım? Her birinden birer tatlı kaşığı olmak üzere Hint yağı, lavanta, defne, menekşe, zeytinyağı, kekik yağı, susam yağı, çörek otu yağı ve kuru mayayı karıştırın. Saçlarınızın parlaması için bu karışıma elma sirkesi de ekleyin. Saçlarınızı streçle sarıp iki saat bekleyin. Ardından saçlarınızı yıkayın. Haftada bir kere bu işlemi tekrarlayın.

Saçkırana sarmısak iyi gelir

15 yıldır saçkıran hastasıyım. Saçımın ve sakallarımın arasında boşluklar var. Ne yapmamı önerirsiniz? Bir kahve fincanı eritilmiş domuz yağını ve bir kahve fincanı ezilmiş sarmısağı karıştırın. Problemli bölgelerinize masaj yaparak sürün. Ardından streç filmle kaplayıp sıcak havlu sarın. Ardından saçınızı yıkayın. Bu uygulamayı 8 hafta boyunca düzenli olarak tekrarlayın.
Sivilce izlerine çare!
* Yüzümde çok fazla sivilce izi var. Bunlardan nasıl kurtulabilirim?
Bir yemek kaşığı votka ve bir çorba kaşığı taze elma suyuna alabildiği kadar öğütülmüş yulaf unu ve bir tatlı kaşığı kayısı yağı karıştırın. Bu maskeyi cildinizde 20 dakika bekletin. Havuç ve limon suyunu karıştırıp dondurun. Her gün bir kapsülü cildinizde dolaştırın. Bu işlem gözeneklerinizi sıkılaştırır ve cildinizi tazeler.
Elma suyu sürün!
* Gözlerimin altındaki mor halkalar çok belirgin. Çeşitli kozmetik ürünlerle kapatmaya çalışıyorum ancak yeterli olmuyor. Ne yapabilirim?
Bir tutam temizlenmiş semiz otunu robottan geçirin. Gazlı bezin arasına koyupgöz çevrenizde 20 dakika bekletin. Haftada üç gün yatmadan önce sorunlu bölgelerinize elma suyu sürün. Maydanoz tüketmeye özen gösterin.

Sık sık kese yapın!
* Bacaklarımda kıl dönmesi ve sivilceler var. Bunlar bir de leke bırakıyor. Ne yapmalıyım?
Sık sık vücudunuza kese yaparsanız kıl kökleriniz nefes alır. Bu sayede de kıl dönmesi sorunu yaşamazsınız. Vücut kremine limon suyu sıkıp, Her gün temiz cildinize sürün.

20 faktörlü krem kullanın!
* Yanaklarımdaki gözenekler çok açık. Ayrıca yüzümün çeşitli bölgelerinde ton farklılıkları var. Ne yapmalıyım?
Cildiniz hassas değilse, bir çorba kaşığı süzme yoğurda bir çorba kaşığı kırmızı şarap ekleyip karıştırın. Bu karışımı cildinize sürün. Cildiniz bu karışımı 5 dakikada emer. Ardından işlemi tekrarlayın. 30 dakika sonra hafif dairesel hareketlerle cildinizi ovalayın. Dışarı çıkmadan 10 dakika önce 20 faktörlü güneşten koruyucu krem sürmeyi ihmal etmeyin.