Açlık, kuraklık, toz toprak içinde yaşıyorlar ama model gibi vücutlarıyla araştırma konusu oldular.


Himba kadınları

adszkv5 - Bu kadınlar araştırma konusu
adszkv52abbb5b06e - Bu kadınlar araştırma konusu
Afrika ülkesi Namibya'nın çorak topraklarında çöllerde yaşıyorlar. Doğdukları andan itibaren hayat onlar için zorluklarla dolu. Kızgın güneşin altında, toz toprak içinde bir yaşam sürüyorlar. Küçük yaşta evlenip çoluk çocuğa karışıyorlar. Günleri çalışmakla geçiyor.

Modern yaşamın hiçbir kolaylığı henüz onlara ulaşmadığından, yüklerini sırtlarında taşıyorlar, her şeyi elleriyle yapıyorlar. Bakım nedir bilmiyorlar. Buna rağmen Afrika'nın en güzel kadınları onlar.

kjllon9 - Bu kadınlar araştırma konusu
kjllon9406829953b - Bu kadınlar araştırma konusu

Batılı kadınlar onlar gibi beslenip formda kalacak

Himba kadınları modelleri kıskandıracak kadar biçimli vücutlarıyla araştırma konusu oldular. Bu kadar zor şartlarda yaşayan, hayatları boyunca bir krem bile kullanmayan bu kadınlar selülit nedir bilmiyorlar. Uzun bacakları, ince belleri ile siyah modelleri andıran Himba kadınlarının tek lüksü, saçlarına sürdükleri kızıl çamur. Böylelikle kızgın güneşten korunuyorlar.

Beden güzelliklerinin bir kısmını genlerine borçlu olan Himba kadınlarının, hareketli aşam tarzları ve beslemne alışkanlıkları, şimdi uzmanların araştırma konusu. Onlardan öğrenecekleri beslenme tarzını, Batı dünyasına taşıyıp formda kalmak isteyen kadınların hizmetine sunacaklar.klkldh3 - Bu kadınlar araştırma konusu
klkldh32357884199 - Bu kadınlar araştırma konusu