Yüz ve göz şeklinize göre makyaj yaparak daha çekici ve daha alımlı bir görüntü sergilemek elinizde.

Öncelikle cildinizi size uygun temizleyici ile temizledikten sonravirgs - Makyaj hilelerini atlamayın! cildinizi bir miktar yine cildinize uygun bir krem ile nemlendirin. Cilt tipinize ve renginize uygun bir fondöteni bütün yüzünüze ve çenenizin altına doğru düzgünce yayın. Fondöteni ince bir tabaka halinde sürmeye özen gösterinvirgs - Makyaj hilelerini atlamayın! bu şekilde daha iyi sonuç elde edeceksiniz.

Fondötenin ardından cildi biraz aydınlatmak için gözlerin altındakivirgs - Makyaj hilelerini atlamayın! burun kanatlarının etrafındakivirgs - Makyaj hilelerini atlamayın! dudakların altındaki koyu kısımlarıvirgs - Makyaj hilelerini atlamayın! yüzünüze sürdüğünüz fondötenden iki ton daha açık renk fondötenle yapabilirsiniz. Burun kemiğinin üzerine ve elmacık kemiklerinin üst kenarlarına iyice yayılmalı ve geride sadece hafif bir parlaklık kalmalıdır.
Cildinizdeki kusurları bir kapatıcının yardımıyla gizleyin. Bunun için cilt lekelerine veya sivilce gibi yerlere bir miktar kapatıcı sürmeniz yeterli.

Eğer fondöteniniz ciltte parlama yapıyorsa matlaştırmak için bir pamuk veya kuru bir sünger parçası ile pudranın cilde yerleşmesini sağlamak için yüzünüze hafifçe bastırarak sürün ve fazlasını başka bir süngerle alın.

Gözlerinize farı sürerken önce tüm gözkapağına bir aplikatör yardımıyla farı sürün. istediğiniz kısımlarda rengi azaltınvirgs - Makyaj hilelerini atlamayın! artırın. Göze gölge yapmak istiyorsanız bunu bir göz kalemi ile yapabilirsiniz. Uygulayacağınız tonvirgs - Makyaj hilelerini atlamayın! göz farından daha koyu olmalıdır. Yaptığınız bu çizgiyi bir pamuklu çubuk yardımıyla hafifçe yukarıya doğru dağıtın.

Kirpiklerinizin daha sık görünmesi ve göz biçiminizin daha iyi fark edilmesi için göz çevresine yani kirpik diplerinize çizgi çekebilirsiniz ancak sert çizgilerden kaçının.