MODERN GEYŞA'NIN SIRLARI

1729 - Modern Geyşa'nın Sırları

Geyşaların başvurduğu güzellik sırları Hollywood yıldızlarının da gözdesi oldu Birçok ünlü isim artık kuş pisliği, yılan, arı sütünden yapılan ürünlerle güzelleşiyor!...

Eski çağlardan beri Japonya'da geyşalar tarafından kullanılan güzellik yöntemleri, Hollywood yıldızlarının da gözdesi oldu. Güzellikleri dillere destan geyşaların porselen gibi bir cilde sahip olmak için kullandığı yılan zehri, artık yepyeni bir lazer yöntemine girdi. Engerek yılanı zehri içeren bu lazer yöntemi sayesinde derin kırışıklıklara çok kısa bir sürede veda etmek mümkün oluyor. Takvim'in haberine göre, güzellik iksiri olarak kullanılan diğer hayvanlar arasında; köpek balığı, salyangoz, arı, havyar ve kuş da bulunuyor.

Saç ve cilt için birebir

Köpek balığı kıkırdağı; antioksidan etkisi ile serbest radikallerin cilde, saça ve tırnaklara vereceği zararlı etkilerden koruyor.

Salyangoz; ciltteki sivilceler ve doğum lekelerine karşı birebir. Kuş pisliği de kırışıklıkların oluşmasına engel oluyor.

Arı sütü; saç dökülmesini engelliyor. Havyar da cildin pürüzsüz bir görünüm kazanmasını sağlıyor.

Güzellikleri engerek yılanından geliyor!

Hollywood'un son keşfi botulike isimli bir lazer yöntemi. Bu tedavi yönteminde engerek yılanı zehrinden yararlanılıyor. Tüm Hollywood yıldızları, kırışıklıklarından engerek yılanı zehri ile kurtuluyor. Derin kırışıkların azaltılmasında bir hayli etkili olan bu yöntem, kırışıklıkları intradermal enjeksiyonlarla olduğu gibi cilde zarar vermeden düzeltiyor.

Köpek balığıyla seksilik

Dünyanın en seksi kadınlarının başında gelen Jennifer Lopez, köpek balığı kıkırdağı içeren haplardan tüketiyor. Lopez, bu haplar sayesinde hem kanser gibi hastalıklardan korunduğunu hem de selülit oluşmasını engellediğini söylüyor. Zaten bilimadamları da köpek balığı kıkırdağının güçlü bir antioksidan olduğunu doğruluyor.

Salyangozdan arıya kadar...

Sağlık ve güzelliğin sırrını doğada arıyan bilimadamları, mucizeyi keşfetti! Arıdan salyangoza kadar sayısız hayvanın salgıladığı maddelerin güzellik üzerindeki etkisini deneyen uzmanlar, birçok sırra ulaştı.

Araştırmalara göre; salyangozdan arı sütüne, köpek balığından yılana, havyardan kuşlara kadar birçok hayvanın ya dışkısı ya da salgıladığı maddeler güzelliğe güzellik katmada etkin bir rol oynuyor. Bu sırrı ilk keşfedenler ise geyşalardan başkası değil!

Jolie'nin tutkusu havyar

Daha çok doğal yöntemlerle kusursuz güzelliğini korumayı başaran Angelina Jolie, en çok havyar içeren cilt ürünlerine başvuruyor.
Angelina Jolie, selülit oluşumunu engellemek için de havyarlı selülit kremi kullanıyor.

Kuş pisliği Beckham'ın vazgeçilmezi

Sonunda bu da oldu! Dünyanın en ünlü çiftlerinden David ile Victoria Beckham, güzelliklerini kuş pisliğine borçlu olduğunu açıkladı.
Japonya'dan özel olarak getirttikleri kuş pisliği maskesini yüzlerine süren çift, bu sayede genç kalıyormuş!