Makyaj yapmayı severiz çünkü güzel görünüz. Peki ya cildimizin makyajdan sonra ne hale geldiğini düşünür müyüz? Çoğumuz düşünmeyiz. Oysaki cilt temizliğine önem vermeli ve gereken bakımları yapmalıyız.

Sabahları cilt bakımı
Yüz temizliği gün boyu ihtiyaç duyacağınız bakım kremine arınmış duru bir cilt ile hoş geldin demek için gerekli. Unutmayın ki cildiniz ne kadar ter toksin gibi atılım maddelerinden arınmış ise uygulayacağınız kremden o kadar çok fayda sağlarsınız.

Akşamları cilt bakımı
Gün boyu maruz kaldığınız toz kir sebum fazlalığı ve makyaj cildinizin yüzeyinde birikti. Şimdi cildinizin nefes alma zamanı geldi. Günün yorgunluğunu üzerinden atıp yine taptaze duru ve arınmış olmak istiyor.

Ne yapmalı?
Suyun ferahlığını seviyorsanız cildinize uygun bir jel veya köpük ile süt ile silerek yüzeydeki birikimlerden kurtulabilirsiniz. Ardından ölü hücrelerden arınmak için bir tonik yardımı almalı ve cildinizi krem yardımıyla nemlendirmelisiniz.

Jelleri ve köpükleri mümkün olduğu kadar yumuşak bir fırça ile dairesel hareketlerle uygulayın. Kan dolaşımı hızlanır etkinlik artar.

Nemlendirme neden gerekli?
Cildiniz için çok gereklidir. Cildinizde olması gereken nem oranı yüzde 15’in altına düştüğünde cildiniz pürüzlü bir görünüm alır. Nemsiz bir cilt çok kolay yıpranır güçsüzleşir daha çabuk yaşlanır.

Cilt durumunuza uygun olan nemlendiriciyi hassasiyetle seçin. Gece bakımını ihmal etmeyin.

Nemlendiriciyi temizlenmiş cildinize yüzünüzün orta hattından dışarıya doğru yayarak uygulayın. Bu durumda kan akışı yönüyle uyum sağlanır.