Çok az zamanınız var ve evden hemen çıkmanız gerekiyor, bu durumda makyajınız ne olacak? 10 dakikada uygulayacağınız makyaj ile büyüleyici bir görünüme sahip olabilirsiniz. İşte size, adım adım hızlı makyaj önerileri…

2 dakikada dumanlı gözler
Gözlerinize uygulayacağınız belirgin eye liner ya da göz kalemini pamuk ile dağıtarak akşam için dumanlı bakışlara sahip olabilirsiniz. Aynı şekilde göz kaleminize uygun far da kullanabilirsiniz. Bu uygulamayı otobüste bile iki dakikada yapabilirsiniz.

2 dakikada göz kapaklarını renklendirin
Belirgin farlarla gözlerinizi dikkat çekici hale getirebilir veya daha hafif bir şekilde uygulayarak göz renginizi vurgulayabilirsiniz. Kaşlarınız ve kirpik diplerinizi renklendirmeyi unutmayın.

2 dakikada ışıltılı bir cilt
Likit fondöten ağır görünebilir, bu nedenle yağsız fondötenle daha parlak bir görünüm elde edebilirsiniz. Çoğu insan daha çok fark edilebilir olduğu için yüzünün orta kısımlarına fondöten sürerek başlar. Fondöteni kulak ve saç diplerinizden yüzünüzün ortasına doğru sürerseniz daha eşit dağılır. Cildinize uygun, koruyucu ürünleri kullandığınızdan emin olun.

2 dakikada yanaklarınızı renklendirin ve ışıltı katın
Angelina Jolie gibi sıcak bir görünüme sahip olmanız zor değil. Parlak kırmızı tonlardaki allığı yanaklarınıza uyguladığınızda yüzünüze sıcak bir pembelik gelecektir. İsterseniz lip balm ile pudrayı karıştırarak parlak görünümlü yanaklara sahip olabilirsiniz. Sadece parlatıcı ruj sürerek bu görünümü belirginleştirebilirsiniz.

1 dakikada saçlarınızı toplayın
Saçlarınızı ıslak, sofistike olarak şekillendirebilirsiniz. Saçlarınızı düz olarak geriye doğru tarayarak atkuyruğu şeklinde toplayın ve tel tel uçuşmaması için hafif şekilde avuç içinizle jöle ya da köpük uygulayın.

1 dakikada kaşlarınızı değiştirin
Bu yıl kalın ve belirgin kaşlar moda. Bu yüzden kaşlarınızı kaş kalemi ile daha belirginleştirebilirsiniz. Saç şeklinize göre kaşlarınızı dışa doğru tarayarak dikkat çekici bakışlara sahip olabilirsiniz.