Güzelliğine önem veren bayanlar özellikle makyaj yaparken modayı çok yakından dikkat etmeliler. Kıyafetlerde olduğu gibi makyajda da seksilik ve geçmiş yılların izlerini ön plana çıkarmak her zaman revaçta olur. İşte güzelliğinize makyajla katkıda bulunmak için yapmanız gerekenler…

Kırmızı dudaklar
Bu yılın makyaj modasında kırmızı dudaklar ön planda. Daha dolgun dudaklara sahip olmanız için yapmanız gereken ise dudaklarınıza fondöten sürmeniz. Daha sonra da kırmızı rujunuzu sürebilirsiniz.

Eye-liner
Geçmiş bizi makyajda da yalnız bırakmıyor ve eye-liner geri dönüyor. Göz makyajında önemli bir unsur olan eye-linerdan önce siyah kalem yardımıyla gözlerinizi belirginleştirin.

Kaşlar
Kalın kaşlar bu sene moda. Kaşları kahverengi kalemle belirginleştirmek ise hala moda olmaya devam ediyor. Kaş şekillerine gelince; kaşlar ortadan kalınken uçlara doğru inceliyor.

Göz makyajı
Bu mevsimin modası renkleri harmanlamak. Özellikle mavi, yeşil, sarı gibi renklerin kullanıldığı göz makyajları çok moda. Bu renkli farların yanında kullanılacak eye-liner ve maskara da sizi oldukça seksi gösterecektir.