Güzel olmak için illa çok para harcamanız gerekmez. Biraz dikkatli davranıp saç kesimi ve makyajı, yüz fırçası ve fondöten seçimi konularında akıllıca ve pratik tercihler yaparak ekonominizi zorlamadan da güzel olabilirsiniz.

Kendinden ışıklıymışcasına gözüken bir fondöten istiyorsanız illa pahalı bir tane almanıza gerek yok. Sedefli gold ya da bej rengi bir göz farınız varsa bunu kullandığınız normal forndöten’inize katınız.

Saçlarınızı iyi bir yerde kestirmek istiyor ama pahalı olduğunu düşünüyorsanız saç ürünü üreticilerinin ya da büyük kuaförlerin eğitim geceleri vardır. Bunları bulmaya çalışın. Bazıları hiç ücret almaz ya da ufak bir ücret karşılığı bunu yapar. Ama böylece saçınızı kestirebilir rengini değişirtirebilir hatta fön çektirebilirsiniz. Ya acemi birinin eline düşersem diye korkmayın. Eğitim alan her kişini başında bir öğretmen olacaktır.

Tüm şampuanlar birbirine benzerler. Eğer ucuz bir şampuan alıyorsanız içindekilere (ingradients) dikkat etmelisiniz. Listede su’dan hemen sonra sodium lauryl sülfat varsa o şampuanın diğer pahalı şampuanlardan çok da bir farkı yoktur.