Marisa Miller'In Fitness Sırları
Marisa Miller'ın mükemmel vücudu, erkeklerin hayallerini süsleyen, kadınlarınsa imrenen bakışlarını üzerine toplayan bir güzelliğe sahip. Dünyanın en iyi modellerinden biri olarak bilinen Miller, fiziğini bu sıkılıkta tutmanın sırlarını Cosmo aracılığıyla sizlerle paylaşıyor.

Marisa Miller, bakımlı saçları ve yürürken trafiği alt üst eden vücut hatlarıyla, boşuna en seksi modellerden biri olarak anılmadığını kanıtlıyor. Güzel modeli, New York'taki bir otelin barında, yüzünde sıfır makyaj, üzerinde sade bir jean ve gri bir tişörtle gördüğümüzde cidden hayran kaldık. 2001 yılında ünlü fotoğrafçı Mario Testino'nun, onu Kaliforniya sahilindeki sörf okulunda çalışırken keşfedip, neden büyük bir hevesle fotoğraflarını çekmek istediğini çok daha iyi anladık.
Miller'ın büyük çıkış yakalamasını sağlayan Sports Illustrated dergisinin kapakları da ünlü fotoğrafçıyla tanışmasıyla gelen bir şanstı. Daha sonra Maxim dergisinin dünyanın en seksi kadını olarak seçtiği model, seksapeliyle aynı aday listesinde bulunan Scarlett Johansson ve Jessica Biel'i bile geride bıraktı. Tahmin edersiniz ki Victoria's Secret'ın Miller'ı keşfetmesi, defileleri ve reklam filmlerine baş mankenlerden biri olarak çıkartması çok uzun sürmedi.
Tüm bu gelişmeler yaşanırken, ünlü modelin özel hayatında da bazı değişiklikler oldu. 2006 yılında bir uçak yolculuğunda tanıştığı müzik yapımcısı Griffin Guess ile evlenen Miller, tanışmalarını şöyle anlatıyor: "Griffin'in yanında ben değil annem oturuyordu. Ne zaman ki eşim tuvalete gitmek için koltuğundan kalktı, annemle yer değiştirdik ve onun yan koltuğuna geçtim. Tuvaletten geldiğinde sohbet etmeye başladık. Sonradan Griffin'in arkadaşlarının dediğine göre eşim, biz tanışmadan önce bana hayranmış, hatta bilgisayarının masaüstünde benim fotoğraflarım duruyormuş!"
Hiç şüphesiz Miller'ın mükemmel fiziği sadece erkeklerin değil, kadınların da hayranlığını kazanmış durumda. Bu yüzden Miller'ı biraz da bu vücudu nasıl koruduğuyla ilgili tüyolar vermesi için sıkıştırdık. Röportajı okuduğunuzda Miller'ın seksi hatlarını korumak için uyguladığı egzersizleri ve beslenme alışkanlıkları hakkında bilgi sahibi olacak, seksi bir vücudun imkansız gibi gözüken sırlarını keşfetmiş olacaksınız!

Model olmak, hep hayalini kurduğunuz bir şey miydi?
Hayır, değildi. Sağda solda ufak tefek modellik işleri yapıyordum. Zaten sarışınsanız ve iri göğüslere sahipseniz sizi hemen Sahil Güvenlik (Baywatch) gibi dizilere yerleştirmeye çalışıyorlar. Benim o taraklarda hiç bezim yoktu. Ama Mario Testino ile tanışınca her şey değişti. Çektiği fotoğraflarda yüzüme odaklanıyor olması hoşuma gitti. O zaman 22 yaşındaydım. Bana, 'Sen de farkındasın, hayatın değişmek üzere' demişti.

Sports Illustrated dergisinin kapaklarında gördüğümüz fotoğraflarınızın çekimleri nasıl geçiyor?
Açıkçası o çekimler sırasında ters giden birçok şey olabiliyor. Mesela geçen yıl Turks ve Caicos Adaları'nda yaptığımız çekimlerde üzeri boyalı bir mayo giyiyordum. Birden yağmur başladı ve mayonun üzerindeki boyalar üzerime akmaya başladı! Çekime ara verip otelimize koşmuştuk.

Modellik dışında bir mesleğiniz var mı?
Mayo ve bikini tasarımı yapıyorum. Bu parçaları yıllardır üzerimde taşıdığım için az çok bu işin uzmanı oldum. Koleksiyonumda; beğendiğiniz yerlerinizi vurgulayan, beğenmediğiniz yerlerinizi ise saklayan sade ve seksi modeller var.

Bazı modeller aşırı zayıf olmak için uğraşıyorlar. Sizin de öyle olmak için bir baskı hissettiğiniz oluyor mu?
Modelliğe ilk başladığım zamanlarda da vardı bu aşırı zayıflık modası. Hatta ben Paris'teyken, göğsü B kupun üzerinde olan kızları istemiyorlardı. Hatta bir seferinde bir çekimde göğüslerimi küçük gözükmeleri için bandajlamışlardı. Ben her zaman sağlıklı ve natürel bir vücudu temsil etmek istedim. Aşırı zayıflık ne kadar moda olursa olsun haftalardır yemek yememiş gibi duran vücut görüntüsü bana çiğ geliyor.

Belli bir diyet uyguluyor musunuz?
Asla aç kalmam. Beni tanıyanlar bilir, iştahlıyımdır. İstediğimi yiyip spor yapmayı, spor yapmayıp diyet uygulamaya tercih ederim. Birçok model gün içinde çok az yemek yer çünkü spor yapmazlar. Bense çoğunlukla organik beslenirim. Meksika yemekleri, makarna ve peynirden de asla vazgeçemiyorum. Dolayısıyla kendime bunları yemek için izin verdiğimde günün geri kalanını sebze ve protein ağırlıklı şeyler yiyerek devam ettiriyorum. Sağlıklı beslenmek bu dengeyi kurabilmekle alakalı.