Hollywood'u etkisi altına alan 'kalın kaş modası', Türkiye'ye de sıçradı. Angelina Jolie, Kate Winslet, Madonna ve Natalie Portman gibi ünlü oyuncuların 'trend'leştirdiği yeni akımın Türkiye'deki son temsilcisi ise Ebru Şallı oldu. İnce kaşlarından şikayetçi olan Şallı, 'FUE' adı verilen radikal bir yöntem seçti. Bu yöntemle mankenin saçlarının arka kısmından alınan saç kökleri, kaşlarına nakledildi.

Ünlülerin sıkça tercih etmeye başladığı kaş ekiminin merak edilen ayrıntılarını bu konuda uzman Transmed Medikal Direktör Dr. Melike Külahçı 'ya sorduk.

FUE Tekniğini anlatır mısınız?

Fue tekniği iki kulak arasındaki bölgede yer alan sağlıklı saç kökünün tek tek alınarak boşalan veya seyrekleşen bölgelerde açılan küçük noktalara yerleştirilmesini içerir.

FUE Tekniğiyle kaş ekimi uygulaması hakkında bilgi verir misiniz?

Saçlı bölgeden tek tek alınan saç kökleri önceden çizilerek yeri belirlenmiş kaş hattı içine yerleştirilir ve ortalama 1 saat sürer. 24 saat sonrasında banyo yapmak mümkündür.


Kimlere uygulanabiliyor? Hangi bölgeden alınan saç kökleri naklediliyor? Kaç seans sürüyor?

4 gün ekilen bölge kabuklanır ve kızarık gözükür. 6-7 gün sonra tamamen iyileşir. Kaşın tamamen çıkması (büyümesi) 3-6 ay sürer.

Kaş ekimi herkese uygulanır. 6 ay sonra ikinci bir seansla yetişmemiş noktalara yeniden saç kökü yerleştirilebilir.

Saç kökünün kaç bölgesine nakledilmesi sebebiyle kaşların aşırı uzaması gibi bir sorun yaşanıyor mu?

Ekilen kökler saçlı deriden alındığı için normal kaştan daha çabuk uzar, kesilerek düzeltilmesi gerekir.

Kıl kökleri kaş bölgesinde ne kadar sürede belirginleşiyor ve son halini alması ne kadar sürüyor?

Sonuç kalıcıdır. Ömür boyu kaş kılları yerlerinde kalacaktır.

Kaş kalınlaştırma işlemi nedeniyle iz kalma, leke gibi sorunlar yaşanıyor mu?

Bu işlem iz veya leke gibi bir komplikasyon içermez. Saç nakli klinikleri bu konuda deneyimleri varsa kaş ekimini mükemmel gerçekleştirir.


ALINTI